Skocz do zawartości
marek.93

[MOVE 5] Smartfon samoczynnie instauje aplikacje, przy połączeniu się z internetem pojawiają się różnego typu reklamy.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie poradziłem sam. Zrobiłem roota, programem "Usuwanie aplikacji systemowych" z sklepu play usunąłem co niepotrzebne (program pokazuje trzy grupki: składniki pierwszej można usunąć, druga powinna zostać, trzecia moduł systemowy musi zostać). Usunąłem z pierwszej grupki wszystko oprócz android web, aparatu, smspush. Przeładowałem fona i od tej pory ani jednej reklamy ani samoinstalujących się apek ! W razie czego zrobię unroota i po sprawie :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raik0

Potwierdzam, że to co zrobił kolega @@bednar93 pomaga. Swoją drogą, zastanawiam się, czy nie wystarczy tylko wyrzucić gst_service, systemowy FileExplorer, lovelyfonts, systemową apkę YouTube (drogą eliminacji dotarliśmy do tego, że głównie ona jest winna za reklamy i instalowanie dziwnych skrótów oraz inne problemy), systemową wersję Chrome (i zamiast tego fabryczną) oraz browser customizations i kilka apek zaczynających się od com.sprd (już nie pamiętam jakich).

Spróbujcie, pomoże.

Root robiony przez KingoRoot (apk).

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobie poradziłem sam. Zrobiłem roota, programem "Usuwanie aplikacji systemowych" z sklepu play usunąłem co niepotrzebne (program pokazuje trzy grupki: składniki pierwszej można usunąć, druga powinna zostać, trzecia moduł systemowy musi zostać). Usunąłem z pierwszej grupki wszystko oprócz android web, aparatu, smspush. Przeładowałem fona i od tej pory ani jednej reklamy ani samoinstalujących się apek ! W razie czego zrobię unroota i po sprawie :)

Hej.

Serwis wymienił mi Soul'a na Move5, Według Twoich i iraik0 wskazówek zrobiłem root, zainstalowałem "Usuwanie aplikacji systemowych" jednak apka ta przy usuwaniu badziewia wołała o braku karty pamięci, i chyba nic nie usunęła(niczego nie było w koszu) 

Zainstalowałem adaway i reklamy znikły, zainstalowałem też Malewarebytes Anti-Maleware i wykryło wirusy gst_service i FileExplorer. Usunąłem je ręcznie w zainstalowanym Solid explorer. Po ponownym przeskanowaniu Maleware nic niepokojącego już nie znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawa Smartfona Move 5 i wyeliminowanie denerwujących reklam. 

Witajcie. Postanowiłem podzielić się rozwiązaniem definitywnie tego problemu jak reklamy spam i inne dziwne rzeczy. Pierwsza sprawa telefon musicie przywrócić do ustawień fabrycznych i zresetować go po przez recovery. Volume Up + Power. Wybieracie Wipe data/Factory Reset. Następnie przywracamy ustawienia fabryczne. Kolejna sprawa to aktualizacja smartfona po przez menu Informacje o telefonie i Aktualizacja. Wyszuka wam aktualizację. Aby ją zainstalować prawidłowo przed instalacją należy zresetować telefon. Następnie wgrać aplikację KIANO Root i wykonać Roota telefonu aby uzyskać pełne uprawnienia. Możecie wgrać go po przez aplikację apk lub z windowsa ale wtedy musicie uzyskać prawa programisty I DEBUGOWANIA usb. A żeby to uczynić trzeba pięć razy stuknąć w napis nr komplilacji w Informacjach o telefonie i wtedy pojawią wam się dodatkowe opcję programisty. Po zrobieniu całej operacji i stworzeniu roota wgrywamy program Malware Bytes i skanujemy telefon. Reklamy i spyware zostaną definitywnie usunięte. Po zrobieniu całej operacji telefon działa bardzo dobrze. Są lekkie kłopoty z dźwiękiem i echem kiedy ustawiamy telefon w Dual Sim w trybie HSPDA ale wtedy wystarczy zmienić kartę na głowną i problem mija. W razie problemów możecie pisać. Mam nadzieje że pomogłem. Męczyłem się ponad 3 mc ale cel został osiągnięty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi