Skocz do zawartości
Kornel

Notoryczny brak pamięci RAM oraz zabijanie aplikacji w tle

Rekomendowane odpowiedzi

Kornel

Witajcie!

Czy to jest norma, że w g3 ciągle brakuje pamięci ram? System bez aplikacji zżera 1,8GB RAM.. Na HTC ONE M7 z tą samą ilością ram pamięci nie brakowało. To jest jakaś farsa. Wejdę w snapchata i muzyka w tle przestaje grać. Wchodzę w instagram i piszę komentarz to zabijana zostaje klawiatura.. Ten cyrk przestał być śmieszny a zaczął robić się żałosny..

Co prawda mam rom fulmics 4.2 ale na lollipopie oryginalnym wyglądało to podobnie. To norma w tym modelu, czy doświadczyłem jakichś dziwnych memory leaków?

Z góry dziękuję za info:)

post-48997-0-52009700-1458739445_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normą w Androidzie 5.0 są wycieki pamięci, chociaż u mnie nie wystąpiła taka sytuacja. Próbowałeś może MM wgrać? Tam tego problemu już nie powinno być.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

To jest norma, można trochę ograniczyć ubijanie aplikacji poprze np.:kernel audiot i zmianie zarządzanie niskiego poziomu pamięci i ustawić na średni. Wtedy apki nie są ubijane i dość długo wytrzymują w Ram

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel

@@Magnum44pl fulmics 4.2 opiera się na mm. Nawet powiem więcej. 5.0 pokazywał wiecej ramu niż 6.0 chociaż ostatecznie apki były ubijane tak samo.

@@mackus kupiłem aplikację memory locker która niby trzyma w pamięci to co trzeba, ale mimo to dziwi mnie że zasobożerne htc sense brało znacznie mniej ramu niż nakładka od lg.. Rozejrze się i wypróbuję Twojej metody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

A próbowałeś pozamrażać aplikacje których nie używasz?

G3 + Fulmics 4.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

A po co? Brakło CI kiedyś pamięci żeby Cię wyrzuciło z jakieś aplikacji, bądź zamknęło ją? 

Poczytaj coś na temat ramu w androidzie. Czytaj!

Edytowane przez zelos156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

@@zelos156 pewnie chce nam powiedzieć że 200mb wolnego ramu to jest normalne i tak ma być.... otóż to nie jest normalne, jest po prostu zbyt mało ramu, bo w momencie gdy masz wolne 200mb i chcesz odpalić przeglądarkę to Ci wywali aplikacje które używałeś przed momentem....mówiąc łopatologicznie zwalnia ram dla otwieranej w danej chwili aplikacji poprzez zamknięcie wcześniej otwartych. Porównywałem lg g3 2gb i 3gb i korzystanie z tego drugiego jest znacznie bardziej komfortowe ponieważ po załadowanie systemu jest 1,2Gb wolne i wtedy przeglądarka i kilka innych aplikacji się nie mają problemu by działać w tle. Również bardziej komfortowe było korzystanie z lg g1 który ma 2gb ramu ale i tak wolnego na aplikacje zostaje 1,2

zatem przestańcie wciskać ludziom, że 200mb wolnego ramu po włączeniu telefonu jest lepsze niż 1GB wolnego , czy nie wykorzystanego ramu...Ludzie  to jest tak jakbym porównywał jazdę 150km/h Audi a8 z Seicento - niby oba jadą, ale jeden ma rezerwę mocy a drugi jej nie ma, niby na lg g3 2gb otworzysz wszystko, ale nie będzie to tak komfortowe jak na lg g3 3gb czy lepszych fonach...

jest to jedna z największych wad wersji 2gb

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Na każdym sprzęcie androida tak jest i co zawalił się świat? I to nie jest prawda że uruchamiając aplikację poprzednia się zamyka. Android sam wie kiedy ma wyczyścić ram kiedy jest potrzebny. Porównanie auto jest tak ułomne że się nawet nie wypowiem. :facepalm:

Dla mnie jest to bardzo normalne, ponieważ nigdy mi twj pamięci na aplikacje nie brakło, a miałem już wartości 0 ramu.

Czyli wersja z 3gb ramu nie ma problemu z "brakiem" ramu?

Edytowane przez zelos156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel

System w lg g3 jest totalnie niezoptymalizowany pod kątem ramu. Nikt nie wmówi mi, że na tym telefonie nie da sie uruchomić przeglądarki, klawiatury tak, aby muzyka w tle nie została zatrzymana. Telefon desperacko ubija wszystko co się da żeby móc pracować. Pytanie, dlaczego system w tym telefonie pożera 1,8 gb ramu? Niewiele wiecej zjada windows 10 na pc:)

To co mówi mój przedmówca i co ja już wcześniej nadmieniłem - inne telefony z tą samą ilością pamięci fizycznie udostępniają dla użytkownika większą przestrzeń.

@@marek.m73 w systemie juz nie ma co mrozić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Chłopie sprzedaj ten telefon i kup nowego sgs7 z 4gb ram, który ubija aplikację po 5 odpalonej. Nie przeczytales tego tematu co Ci podalem... Porównanie Windowsa kocham <3

X0SP

Edytowane przez zelos156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi