Skocz do zawartości
Kornel

Notoryczny brak pamięci RAM oraz zabijanie aplikacji w tle

Rekomendowane odpowiedzi

Kornel

UP

Abstrahując od delikatnej uszczypliwości powiem że artykuł który podesłałeś jest błędny. Z niego by wynikało że nawet jak podepniesz do androida 10gb ramu to on sobie go zapełni i tak bedzie pracował bo to lubi. Brednie i bzdury.
    Dalej wydajesz się nie rozumieć ze telefony ktore są obecnie warte 300 zł typu HTC ONE M7 mają wolnego ramu 500-800mb wiec otworzysz kilka aplikacji w tle. Z Twojego tlumaczenia wynika, ze telefon ktory ma 0mb ramu moze w najlepsze otwierać aplikacje.
    System by funkcjonowac posiada w sobie aplikacje - zgoda? Wiec do nich zuzywa ram. Dla uzytkownika w g3 zostaje 200mb ktore powoduje ze system sie zaczyna rozkladac. Jak odpalisz aplikacje ktora potrzebuje 300 mb to system ubije wszystko co sie da naokolo a jak dojdzie do apek systemowych ktorych nie moze ubic to zlapie grubego freeza.
    To wada telefonu, ze lg doprowadzilo do braku ramu w modelu..

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemyw całości posta poprzedzającego tylko piszemy UP @

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ŻetoN

Ale okej chcesz naprawić ten problem.

3 rady ode mnie.

1)Sprzedaj telefon kup nexusa, ajfona, windołs fona, blak berry fona, lub stacjonarny. "ale nie obiecuje że pomoże"

2)Wgraj czysty system oparty na Aosp i cm, cm i aosp, samo aosp, samo cm. "Ale wątpię że coś to zmieni"

3)Żyj z wiedzą że chodź nie masz, ramu na pasku głupim wykresie, to twój telefon Cię nigdy nie zawiedzie.

A w jakim telefonie nie masz problemu z multitaskingiem? Powiedz mi a przysięgam że go kupie!!! Porównuj pianke do pianki, lizaka do lizaka, kitkat do kitkata. Ja na fm 3.7 czyli android lollipop miałem wolnego ramu 500 do 600 a miałem 49 aplikacji co sam zainstalowałem.... Co marshamllow niedopracowany? Hah. Z pewnością tak. ;]

X0SP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

Są dwie opcje, albo nakładka g3 jest źle zoptymalizowana albo 2gb to za mało na nakładkę lg.... Wg mnie ta pierwsza wersja jest bliżej prawdy bo lg g1 ma wszystko co g3 jeśli chodzi o funkcje nakładki a ramu kupę więcej zostaje( również inne starsze fony moze poza samsungami). Jedyne co mi na myśl przychodzi to to,że wyższa rozdzielczośc wymusza zastosowanie lepszych grafik które zjadają ram...zatem jedyną słuszną wersją tego telefonu jest lg g3 3gb-w końcu z jakiegoś powodu wypuścili ten fon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ŻetoN

Ty ale lg g ma andka jakiego, a jakiego ma g3!? pisałem wyżej porównujcie telefony według systemów. Mówie wam ze najnowszy produkt od samsunga s7 i s7 edge ma straszny problem z multitaskingiem i ramem... A dziwcie się LG

X0SP

Edytowane przez zelos156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

@@zelos156 z całym szacunkiem ale bredzisz... Kup lg g1 (lub inne stare flagowce z 2gb ramu) to nie będziesz mial problemu z multitaskingiem, albo lg g3 3gb, nie mówiac o lg g4, v10, xperie z, huwaei p8, p8 lite, samsung galaxy s6,s7, note 3, note 4 i pewnie wiele innych...wl

Otóż ten fon zawodzi w sytuacji jak chcesz się szybko przełączać między apkami które są stale ubijane. Mnie w miare pomogl sposób ktory opisałem wczesniej.

[Dodano: 23 marzec 2016 - 19:53]

Lg g3 startował od kitkat a g1 kończył na tym systemie. W przyadku g1 update andka nie powodował spadek wolnego ramu, a wręcz przeciwnie, tutaj od kitakt,lp aż do Mm jest bez zmian. Fakt że mimo wszystko na MM brak ramu jest mniej widoczny,ale to po zastosowaniu modyfikacji o której napisałem, te pewnie teżby działałyby na wczesniejszych systemach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ŻetoN

/ciach/ Mówię że na tym telefonie na lp miałem 500 do 600mb wolnego ram na KK ten telefon był genialny testowales go na KK? Bo ja tak... Mialem g1, mam g2 i g3 tak więc nie mów mi nic na temat tych modeli błagam. Bredzisz to TY, od dzisiaj wiadomo że telefony mają problem z przeładowaniem się aplikacji jeżeli chcemy je uruchomić z pozycji zamykania aplikacji. Nie porównuj architektury dalvik do art i odwrotnie. Nie instaluj fb , Messenger i innych tych niezoptymalizowanych aplikacji a ram będziesz m ial w porządku. Fb zjada 150mb messenger 70mb insta snapy itp drugie 100 albo więcej. Tak więc o co chodzi? -.-

Patrz co Ci zjada praktycznie 400 ram... Albo i więcej...

c2e73935e5bb84c2ba067e2ee1713d40.jpg

X0SP

Edytowane przez bartekc00
    po co wywoływać kłótnie uszczypliwościami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

Panowi mówicie że system zjada cały ram. Może trzeba poustawiać to i owo i będziecie mieli zapas. 

LG G3 2/16 v30B taki wynik, tylko że powywalane apki od Google. Działa.

post-332085-0-31496400-1458759605_thumb.png

Edytowane przez krzychy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ŻetoN

Ady producenci dają co raz to,więcej ram bo apki wpinkalają co raz to więcej prosta akcja...

X0SP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

@@zelos156 uwierz mi testowalem lg 3 3gb i różnica jest kolosalna jesli chodzi komfort pracy. Na sile chcesz wmówić że ilość wolnego ramu i zainstalowanego ramu nie ma wpływu na pracę telefonu...przetestuj tel z min 3gb ramu to inaczej będziesz pisał...

Nie mam żadnych mesangerow i faceboków, powywalałem apki niepotrzebne i moge uzyskać max 800mb, z tym że po chwili zostanie 300mb... Na wersji 3gb masz te 300mb +wolny 1gb co daje praktycznie zawsze możliwość multitaskingu i tyle

Seicentem też pojedziesz 150kn/h ale nie pojedziesz więcej, chlopie zrozum to że przydalby sie bardzo dodatkowy 1gb

[Dodano: 23 marzec 2016 - 20:36]

A nie tylko pisz, że wszystkie telefony nie mają praktycznie multitaskingu bo to nie prawda. Ja swojego lg ogarnąlem, ale nie każdy sobie z tym poradzi czytaj root, zmiana ustawien, usuwanie aplikacji systemowych, nie po to kupujesz flagowca

Edytowane przez mackus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy 7,4 mb ramu to normalne,szczególnie na customie,wejdź lepiej w opcje dla programistów -> uruchomione usługi i pokaż ss
    Osobiście sam mam poinstalowane śmieciowe aplikacje i wolne u mnie jest 500mb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi