Skocz do zawartości
Kornel

Notoryczny brak pamięci RAM oraz zabijanie aplikacji w tle

Rekomendowane odpowiedzi

zelos156

Ty co Ty tak ciągle porównujesz te auta? Coś Ty mechanik jest? Weź mi nie opowiadaj bo obijam się o świat xda nie od wczoraj i wiem że G3 3gb ram wcale nie jest dużym przeskokiem między wersją 2GB. Ci piszą o sgs7 który ma 4gb ram ze ma problem z zamykaniem aplikacjo Ty mi pleciesz o g3 3gb ze nie ma... Bo każdy telefon sobie z tym nie radzi mam 30 zasubskrybowanych testerów telefonu na yt dzień w dzień przeglądam testy, nowinki z świata gsm. Usuwanie aplikacji systemowych root. Jak ja kupiłem flagowca za LG G na tym systemie co powstał był potęgą, G2 tak samo G3 tak samo. Człowieku wszystko idzie do przodu! Nikt Ci nie obiecywał że jak wyjdzie nowy model tej serii będziesz zadowolony z poprzedniej... Ale fiat cinquecento jedzie 100 a multipla jedzie 150. Tak to już wiemy @@mackus zmian płytę i daj inne fakty...

X0SP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@zelos156 Przecież to nie jest jakoś specjlanie dużo,szczególnie że aplikacje w qHD zabierają wiecej ramu
    A szczególnie że w systemie masz takie apki jak np. systemUI,framework-res które są cały czas uruchomione,nie wspominam o launcherze i innych podobnych aplikacjach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Nie porównuj systemi cm lub aosp który waży z gappsami 400mb do systemu stock który ma 1.2GB...

X0SP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówie cały czas o stocku xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Poruszacie temat, w którym nie jest winny system xpirta czy LG. Popatrzcie ile aplikację zjadają ram. Potem się wypowiadajcie. ;)

X0SP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System -> 735mb
    Apliakcje -> 610mb
    Nwm jak wy macie tak mało ramu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

Ręce opadają, dobra lg g3 2gb to najlepszy telefon an świecie bez wad, to nie jego wina, że ubija apki bo inne też ubijają, a te co nie ubijają to wyjątki potwierdzające Twoją regułę. Natomiast im mniej ramu tym lepiej wszystko działa bo przecież ram musi być zapchany na full nie wolny, bo wolny to się marnuje....nie znam urządenia w którym ramu byłoby za dużo, a 2gb w lg g3 to za mało i tel nie wyrabia w wielu sytuacjach. Chcesz powiedzieć że telefony z 3gb i 4gb działjątak samo źle (albo i dobrze) jak g3 z 2gb.

Mechanikiem nie jestem, tylko próbuję Ci obrazkowo pokazać o co mi chodzi;) a chodzi mi o rezerwy ramu które pozwalają uruchamiać aplikacje. Cieszysz się że widget od pogody i parę innych bzdur zjada Ci cale zasoby. Producentom nie chce się pracować miesiącami nad optymalizacjami tylko dokladaja ram bo tka wpuszczasz szybciej nowy model na rynek ktory ma zarabiać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zelos156

Obrazkowo to Ty się chwyć za łopate a nie wypowiadaj się na temat o których nie masz najmniejszego pojęcia błagam. :*

X0SP

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

Na Fulmics nieważne co robie to zawsze pozostaje zapas ramu a system chodzi płynnie, niezbyt często sprawdzam pozostały ram bo nie mam takiej potrzeby ale nigdy nie widziałem żeby było mniej wolnego niż 300 mb

1134c4d37309d673389470ea8362c3d1.jpg

G3 + Fulmics 4.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

@@zelos156 człowieku nie obrażaj , bo to trochę wygląda tak jakbyś nie mógł przeboleć, że masz coś co inni krytykuję, i ty lepiej weź się za łopatę skoro nie rozumiesz że 2Gb<3Gb czy 2GB<4Gb , czy 300mb wolnego ramu<1,2Gb wolnego ramu i że to się przekłada na wielozadaniowość.... Myślisz trochę tak, że "moje" to trzeba bezkrytycznie chwalić i nie zauważać problemów... płacą ci chociaż za to? Wszystkie urządzenia mają swoje mocne i słabe strony, a lg g3 ma zdecydowanie więcej mocnych niż słabych (z kilkom słabymi punktami średnio zaawansowany użytkownik za jakiego się uważam sobie poradzi a z innymi trzeba żyć, albo zmienić telefon). Ja przesiadłem się z urządzenia które miało 1,2 GB wolnego ramu na dodatkowe aplikacje (gdybym pewnie pousuwał z g1 tak jak z g3 śmieci to jeszcze więcej byłoby wolnego ramu) i czuję pewny dyskomfort tym bardziej, że g3 3gb w tej kwestii (WIELOZADANIOWOŚĆ)spisuje się dużo lepiej i powiem to na podstawie własnych doświadczeń a nie filmików youtube czy opinii innych userów.

Kończę tą jałową dyskusję, myślę że mniej ograniczeni umysłowo wiedzą, że ilość ramu ma wpływ na płynność, multitasking itp (w końcu z jakiegoś powodu biorą się takie tematy ja te) a ci o mniejszych horyzontach niech lepiej zapomną co to Ram w g3 to będą szczęśliwsi.

[Dodano: 23 marzec 2016 - 22:07]

@@marek.m73 masz zawsze około 300mb ramu ponieważ tak jest telefon skonfigurowany, ale pamiętaj że przy otwarciu nowych apek, żeby utrzymać stan wolnych 300mb trzeba coś zamknąć, dlatego później pojawiają sie przeładowania takich aplikacji jak kontakty, sms, galeria, muzyka, przeglądarka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi