Skocz do zawartości
_tommy_

CM13 i factory reset, uwalony telefon - jak przywrócić go do życia?

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

Witam ponownie.

Ostatnio chciałem przywrócić do ustawień początkowych swojego Sensation XE, tak aby CM13 można było używać na nowo, od początku, bez konieczności reinstalacji. Wszedłem w ustawienia, zrobiłem przywracanie do ustawień fabrycznych ... i tu zaczęły się problemy.

Telefon nie pozwala na instalację jakiegokolwiek romu, próbowałem nawet ze stockiem ale kompletnie nic się nie dzieje. Może coś źle robię? 

Chciałbym też dowiedzieć się czym kierować się przy wyborze owego stockowego romu. Czytałem kilka wątków i mam metlik w głowie bo jedni piszą tak, inni jeszcze inaczej. Teorii jest wiele, praktyki nie ma prawie wcale.

Może ktoś spróbować podpowiedzieć jakie kroki należy wykonać aby z telefonu który zatrzymuje się na logo HTC i wchodzi w recovery uzyskać telefon z jakimkolwiek romem? Oczywiście miło byłoby gdybym wrócił na CM 12/13 ale nawet stock mnie teraz zadowoli.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Czy ktokolwiek jest w stanie podpowiedzieć jak co i jak?

Chociaż jak wgrać stocka...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qisiel

@_tommy_

Jak to telefon nie pozwala zainstalować żadnego romu?

Co się dzieje gdy chcesz wgrać np. CM13 rzez recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Telefon nie pozwala na nic. Próbowałem wgrać CM i nic. Wywala błąd podczas próby wgrania roku przez TWRP.

Telefon był nawet w serwisie w celu przywrócenia ustawień takich jak dla telefonu z pudełka. I nic.

Powiedz, że da się to naprawić...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qisiel

Jaki to błąd wywala podczas wgrywania romu w TWRP? Może wtedy będzie łatwiej stwierdzić co jest nie tak :) Może też spróbuj wgrać coś innego niż CM np. Revelation lub ViperS, cokolwiek opartego o stockowy rom.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@Qisiel
    Kolego, Odgrzewam temat i mam takie pytanie.

Co moge zrobić jak nie rom przechodzi flashowania zaś nie idzie go uruchomic ponieważ telefon zapętla się do recovery.

Mam wrócic na CWM? Jeśli tak to jak? Lub jakiego romu użyć aby uratować telefon? 

W ogóle jest jakaś szansa na zmianę recovery tak aby zainstalować coś stockopodobnego i z powrotem wrócić na TWRP aby zainstalować CM13? 

Dobra, postanowiłem spróbować jeszcze raz z TWRP, nic. Wgrałem po tym CWM i spróbowałem z ViperS'em - nic. Próbowałem z Revelation - nic. Niestety nie wiem już co mogę. Tzn. wiem co jeszcze można ale nie wiem jak...
    :( 

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi