Skocz do zawartości
philip83

tutorial Połączenie pamięci wewnętrznej z kartą sd LG g4s [h735,h736]2 sposoby root,no root

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przedstawię dzisiaj 2 sposoby na połączenie pamięci wewnętrznej z kartą sd,coś co miało być w Androidzie 6.0 opcją,niestety w wiadomym celu producenci nie zawarli jej w naszych smartfonach. 

Sposób pierwszy bez roota, przez ADB Shell,jeśli ktoś pierwszy raz styka się z adb, to tu jest poradnik jak wszystko zainstalować i przygotować: http://android.com.pl/artykuly/36486-android-sdk-adb-android-debug-bridge-podstawy/ . Uwaga!!! Karta sd będzie sformatowana po tym zabiegu,więc warto zrobić backup.

Wchodzimy przez adb i wpisujemy następujące komendy: 

1. adb shell
      sm list-disks
      disk:179,64
      sm list-volumes all
      private mounted null
      public:179,65 mounted 9F29-15FD
      emulated mounted null
    2. sm set-force-adoptable true
    3. Opcja w której cała karta i pamięć wewn. staje się jedną pamięcią:
      sm partition disk:179,64 private
      Opcja w której ustalamy pół na pół wewnętrzna i karta sd:
      sm partition disk:179,64 mixed 50 (50 to procent)
    4. sm set-force-adoptable false
    5. sm list-volumes all
      private:179,66 mounted 0ef3b40b-103f-4331-b0ce-92f105f8xxxx
      private mounted null
      emulated mounted null
      emulated:179,66 unmounted null   

By połączyć pamięc wchodzimy w opcję usb i pamięć, klikamy na kartę SD i z menu (trzy kropki) wybieramy formatuj jako pamięć wewnętrzną.

Sposó wymagający roota przez KingRoot w wersji 4.0.5 inna wersja powoduje bootloop ,działa tylko na Androidzie 6.0!!! Tutaj jest plik w wersji .apk KingRoot :http://mirrorapp.tk/application/8-android-kingroot-405-eng-apk.html

Rootujemy za pomocą KingoRoot 4.0.5 za pomocą np. root explorera modyfikujemy plik /system/build.prop w nim zamieniamy linię: ro.lge.adoptable_storage=flasena ro.lge.adoptable_storage=true

restartujemy i powinno działać.

Uwaga!!! Wszystko robicie na własną odpowiedzialność,za wszelkie potencjalne uszkodzenia telefonu czy karty sd nie odpowiadam...

Źródła: http://forum.android.com.pl/topic/275080-adoptable-storage-w-samsungu-galaxy-s7karta-pami%C4%99ci/, http://forum.android.com.pl/topic/271228-%C5%82%C4%85czenie-pamieci-internal-i-external-sd-stock-no-root/

http://forum.android.com.pl/topic/271228-%C5%82%C4%85czenie-pamieci-internal-i-external-sd-stock-no-root/

Edytowane przez dszymek
    Zmiana prefixa
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co w związku z tym...? To jest taki sam sposób na LG g4s innego nie ma...a nie wszyscy wiedzą o sposobie z g4c...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Sposób ten sam jest... myślę, że na każdy MM z zablokowaną opcją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli polacze w ten sposob karte to w tel bedzie pokazywalo mi jedna dostepna pamiec tak? Czyli jesli mam 32g teraz i mam karte 16g to mi doda te 16? A co sie stanie jak wyciagne karte z tel??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

W #1 są linki, w których znajdziesz screeny. Przy 32 dodanie 16gb raczej nie ma sensu. 32 gb będzie tylko na apki (niedostępne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wytlumaczcie mi po naszemu jak to dokladnie wyglada oplaca mi sie to robic i jesli tak to jaka karte pamieci musze najlepiej kupic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@lukaszsas23

Załóżmy, że kupisz 32gb(30gb do wykorzystania) sandisk ultra 90/80 mb/s; ustawisz ją jako wewn.(adopted); karta zostanie sformatowana (gpt) i zaszyfrowana (key w data/misc/vold); zapis/odczyt będzie pewnie około 20/40 mb/s (możesz teraz sobie sprawdzić zapis/odczyt pam.wewn. i karty sd i porównać).

Pamięć wewn. będzie praktycznie niedostępna - tylko aplikacje i ich dane. Jest w mnt/expand/###(bez /media)

Karta sd (adopted) będzie widoczna i dostępna w dowolnym managerze plików i na pc w mtp. Można na nią kopiować/kasować pliki/przenosić aplikacje (nie każdą). Obb z urzędu ściągają się na adopted(duże dane chyba też - np. NFS); zdjęcia, filmy, download, bluetooth, itd - wszystko jest na niej.

Plusy - dostępna pamięć wzrasta o 30 gb bez root i dodatków. Prawdop. można przez mtp wrzucać pliki >4gb.

Minusy - karty nie da się odszyfrować poza fonem (przynajmniej bez klucza), padnie fon - stracisz wszystkie dane (jeśli regularnie nie robisz kopii).

Masz już 6.0.x? Kup w x-kom kartę i sprawdź (masz 30 dni na zwrot/wymianę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mam 6.0.1 mam sgs s7edge 32g i tak wlasnie sie zastanawiam jak by tu zwiekszyc pamiec. Ale nie do konca kumam o co kaman jak bys mogl mi bardziej wytlumaczyc bylo by fajnie ps. A jaki program do zarzadzania pamieci na sd i wewnetrznej??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Appmgr III do zarządznia apkami, manager - total commander.

Masz teraz: gł.katalog systemu(~25gb), sdcard0 ~25gb, sdcard1 ~16gb. Po zmianie będzie gł kat.sys.~25gb i sdcard0 ~16gb.

Nie wiem co jeszcze można bardziej wyjaśnić. Przenieś sobie dane z karty na pc i sformatuj na adopted - będziesz wiedział o co zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi