Skocz do zawartości
philip83

Połączenie pamięci wewnętrznej z kartą sd LG g4s [h735,h736]2 sposoby root,no root

Rekomendowane odpowiedzi

A moge tak poprostu sformatowac na adopted?? I wtedy bede mogl tam instalowac apki?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nooks

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Mam kilka pytań odnośnie tej pierwszej metody z wykorzystaniem ADB Shell.

1. Na ile jest to bezpieczna metoda rozszerzania pamięci? Czy można coś uszkodzić podczas wykonywania tej operacji?
    2. Czy ta metoda nie narusza gwarancji producenta tak jak w przypadku root'a? Czy zmiany są dokonywane tylko na karcie microSD (jakieś odpowiednie ustawienia karty by była widoczna jako pamięć wewnętrzna) czy w systemie też coś się modyfikuje?

3. Co się stanie w przypadku gdy karta microSD zostanie uszkodzona (oprócz utraty danych z karty) lub zostanie wyjęta? Czy wtedy smartfon z androidem 6.0 uruchomi się poprawnie, ale nie będzie widział aplikacji i danych z karty? Czy w takim wypadku dane będą zapisywane w wewnętrznej pamięci telefonu?

Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)

EDIT:
    Dobra nie było to takie trudne jak się wydawało ;)

Edytowane przez Nooks
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zrobić roota ? Nie działa ten kingroot ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również poszukuję sprawdzonej metody na roota dla LG G4s (LG-H736) android 6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się, że jeszcze długo skutecznej, sprawdzonej metody na root'a nie będzie. Gdyby może wszyscy posiadacze H736 z Polski podpisali się prawidłowo (myśle o prawidłowej rejestracji) pod petycją https://www.change.org/p/lg-electronics-lg-group-unlocking-bootloader-lg-g4s to może wtedy jakieś "ludki" z XDA Developers zainteresowały by się odblokowaniem bootloadera i etc.

Jak na razie wartość naszych cacek spada na łeb na szyję. A szkoda bo takie śliczne, "amerykańskie" :msn-wink:   :stupid:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Saboor
    Dnia 24.03.2016 o 17:14, philip83 napisał:

Wchodzimy przez adb i wpisujemy następujące komendy: 

Dzięki, przydało się i to bardzo.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

Czyli jak mam poprzenoszone aplikacje na kartę SD to muszę je albo przenieść na pamięć wewnętrzną albo usunąć? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Saboor
    Napisano (edytowane)

@up

Dokładnie tak, ja czekam na szybszą i większą kartę, a przed przekładką zrobiłem sobie test - zadziałało, więc przenoszę z powrotem

na wewnętrzną i znowu po formatowaniu na tę super-hiper. ;-)

Edytowane przez dszymek
    Nie cytujemy poprzedzajacego postu. Wystarczy @up lub przycisk "@ wspomnij"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

Też mam już kartę w drodze - Sandisk Ultra 16GB UHS-I. Czyli aplikacje po zajęciu pamięci wewnętrznej będą instalowały się na karcie SD z automatu? Nawet te, których obecnie nie da się przenieść na kartę? Czy da się jakoś podzielić pamięć wewnętrzną inaczej niż po połowie, np. 40% na pliki i 60% jako dodatek do wewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225
    Napisano (edytowane)

Przed chwilą rozszerzyłem pamięć i.... kompletnie nie ma różnicy między tym co było wcześniej. Aplikacje dalej trzeba ręcznie przenosić na kartę SD i to tylko te, które można przenieść. 

edit:

no może poza tym, że wszystkie foldery z przeniesionymi aplikacjami nie śmiecą folderami w plikach prywatnych.

edit2:

jeszcze jedna różnica - przy aktualizacjach aplikacji przeniesionych na kartę rozszerzającą pamięć wew., aplikacje nie wracają na pamięć wewnętrzną tylko zostają na karcie. :)

Edytowane przez p2225
    edycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi