Skocz do zawartości
marss

Jaką kartę pamięci polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

marss

Chciałbym kupić kartę 128GB z dobrymi prędkościami w S7, bo później będę ją mógł użyć w aparacie (128 GB ponieważ 200GB nie obrobi)

Jakie macie karty pamięci w swoich S7?

Jakie są prędkości odczytu/zapisu, gdzie kupiliście i za ile?

Jak w SGS5 miałem kartę Samsunga to strasznie zamulała a w nikonie D5300 działa ok, więc kupiłem nową i działała super, teraz jej używam w S7:

SanDisk Extreme microSDXC 64GB U3

https://www.sandisk.com/home/memory-cards/microsd-cards/extreme-microsd

kupiłem w zeszłym roku do S5 za 160zł na redcoon.pl

Prędkości dla karty Sandisk zrobione Disk Speed Test:

Read: 71 MB/s

Write: 33 MB/s

Proszę o opinie o Waszych kartach:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

W tej chwili mam w telefonie kartę Samsung Memory 64 GB EVO Plus MicroSDXC UHS-I Grade 1 Class 10 i jest wszystko ok.

Jak najbardziej nadaje się pod video 4k.

Z racji dobrej promocji na jaką trafiłem na amazon.uk kupiłem kartę Lexar Professional 128 GB Class 10 High Performance Micro SDHC UHS-II - aktualnie na nią czekam.

Jeżeli wskazane są jakieś testy szybkości, to dajcie znać.

Mały update: kartę musiałem odesłać, strasznie gryzła się z telefonem. Totalne zawiechy (pomagał tylko reset z klawiszy) i błędy odczytu z karty. 

Edytowane przez czarls76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OzA

ja mam Samsung Pro+ 64GB kupiona w x-kom za 259zł - LINK

testów nie robiłem ale wg producenta: Prędkość odczytu 95 MB/s; Prędkość zapisu 90 MB/s

Edytowane przez OzA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kajot04

spor szukałem - i generalnie nie ma wielkiego wyboru - po przeanalizowaniu za i przeciw - Samsung PRO+ 128GB jest drogi, ale z drugiej strony 100 zł różnicy do EVO+ czy innych, biorąc pod uwagę szybkość ale co ważniejsze "pewność" nośnika w kwestiach ochrony i dłuższej eksploatacji - to w sumie jestem bardzo zadowolony z zakupu. X-komp i niestety aż 399.

Edytowane przez kajot04
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Ja mam samsung evo + 64gb, jestem bardzo zadowolony, zasuwa jak F1 w porównaniu do mojej poprzedniej karty sandisk zwykłej, taniej kupionej kilka lat temu. W porównaniu z PRO ma obniżony zapis do 20mb/s, nie wiem co bym musiał kopiować aby znacząco poczuć różnice, trzeba pamiętać że usb 2.0 to prędkość zapisu o ile mnie pamięć nie myli do 30mb/s tak więc karty z prędkością 90mb/s i tak wykorzystasz tylko kopiując z pamięci telefonu a i pewnie nie do końca bo czytałem że telefon/czytnik w telefonie ogranicza zapis do 40mb/s.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kajot04

Niby tak, ale jak wspomniałem prędkość to nie wszystko. Choć i tu widzę różnicę "naocznie" bez stopera - mam czytniki usb 3.0 Sandiska i Lexara, komputer i laptop dość szybkie z dyskami SSD. Jednak główny argument zakupu, to "pewność". Ponieważ robie trochę w foto, i karty różne różniste kupuję od lat, choć głównie CF to ostatnio sporo SDHC, wiem że modele wyższe i szybsze, maja też podniesione inne standardy. Różnica w cenie u Samsunga za 128GB pomiędzy EVO, PRO, PRO Plus nie jest wypadkową proporcjonalną do prędkości. To też inny standard produkcji. O ile Evo może paść o tyle Pro+ nie ma prawa. Wiadomo, może... ale to już zupełnie inna skala przypadku. Inny klient docelowy i inne normy, choć w ulotce reklamowej może tego nie widać.
    Pewnie zadowolilbym się wersją PRO, tyle że 128GB jest obecnie nieosiągalna, jedyna opcja na rynku poza "zwyklymi" kartami to PRO+. SanDisk ewentualnie, ale tu z założenia kupowałem jako kartę do telefonu, więc przyjmuję że Samsung daje lepszą optymalizację i współpracę ze swoimi urządzeniami.

Edytowane przez kajot04

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marss

Dziękuję za odpowiedzi, pomogliście mi zdecydować:)

Przy obecnych cenach szkoda mi wydać 400zł na kartę 128GB, więc w telefonie będę korzystał z dotychczasowej a jako rozwiązanie postanowiłem kupić dysk z chmurą WD My Cloud 3TB, poluję na promocję, jak kupię a ktoś będzie zainteresowany jak działa to mogę się podzielić opinią.

Do karty wrócę jak potanieją, chyba że ktoś znajdzie jakąś promocję z dobrą kartą to proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpadła mi w ręce taka oto karta:

467a310c41eebc18bc31f987498d4d1e.jpg

Wcześniej używałem kartę Samsung 64GB EVO Plus.
    Muszę powiedzieć, że Lexar to rakieta.
    W wolnej chwili wrzucę test szybkości zapis-odczyt.

Może i rakieta ale karta musi wrócić do sprzedawcy.

Telefon zawieszał się, a pliki zapisane na karcie nie dawały się odczytać w telefonie (na pc wszystko było ok). Aby telefon wrócił do normy trzeba było przeprowadzić reset.

Nie wiem czy tylko wadliwy egzemplarz czy może Samsung nie lubi firmy Lexar ??

Czekam na 128 GB Samsung Evo +.

Wklepane z S7 Edge...

Edytowane przez czarls76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ludzie nie wazne jaka karta i tak czytnik w s7 ma ograniczenie 70 odczyt 45 zapis, więc  choć bys zapodał mu lexara 1800x z 270MB/s dalej bedzie 70 na 45

Edytowane przez cyroniok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi