Skocz do zawartości
jankomuzykant

Kilka wyjaśnień dla laika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

To mój pierwszy temat na forum, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości :D

Jestem (mam nadzieję, że szczęśliwym) posiadaczem galaxy 3. To mój pierwszy telefon z Androidem (Wersja 2.1), więc mam kilka pytań odnośnie tego systemu.

1. Czy jest możliwość wyłączenia opcji łączenia się z internetem przez sieć komórkową? Cały czas leci mi po kosztach, mimo, że do każdego połączenia używam wifi. Mam na myśli opcje w ustawieniach. Apndroid (płatny) Toggle Data (nie rozumiem tego :D)

2. Czy konieczny jest jakiś antywirus dla tego systemu?

3. Czy widget'y (Samsung Widgets) potrzebują połączenia z internetem?

4. Jak wyłączyć aplikację, która łączy się z internetem? Dla przykładu GG, Soundcloud, czy też Skype. Klawisz cofania jakby minimalizuje aplikacje. Żeby ją wyłączyć muszę wejść kolejno w Ustawienia/Aplikacje/Uruchomione Usługi. Czy taka działająca aplikacja w tle również potrzebuje połączenia z internetem? Jak to zmienić? Surfowanie po ustawieniach w celu wyłączenia apps po jakimś czasie staje się uciążliwe.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. ściągnij z android market APN on-off Widget

2. nie jest konieczny ale jak chcesz to możesz zainstalować bo czasem mogą być w telefonie wirusy

3.nie potrzebują połączenia z internetem

4. zainstaluj przez odina nowy system 2.2 ze strony News - www.SamFirmware.com musisz być zalogowany i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze radzę-zainstaluj przez KIESA oficjalnego androida 2.2,a wtedy jak wciśniesz na chwilę przycisk wyłączenia to będziesz miał opcje telefonu i m/innymi wł/wy trybu sieci danych.Każdy praktycznie program ma wyłączanie,tylko jest to realizowane w inny sposób-czasem to 2x naciśnięcie klawisza cofania,a czasem wejście tym klawiszem w opcje.Powoli poszukaj a na pewno dojdziesz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie chłopaki za pomoc.

Softa niestety nie zaktualizuję bo nie mam kabla USB.

Mam jeszcze pytanie odnośnie aparatu. Czy jest możliwość zmiany domyślnej pamięci na pamięć telefonu? Bez karty sim nie mogę żadnej fotki strzelić :)

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    sd asda das [/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi