Skocz do zawartości
Theq

Czas naprawy gwarancyjnej

Rekomendowane odpowiedzi

Theq

Witam. Mam takie pytanie 31.08.2011 oddałem Defy do naprawy. Dzisiaj tj. 14.09.2011 zadzwoniłem do Teleplanu czy telefon został naprawiony i otrzymałem zadziwiającą odpowiedź, że żadnego telefonu o takim IMEI nie otrzymali (ostatni raz był u nich w serwisie w maju, w związku z wymianą głośniczka). Pognałem do salonu Play w którym go oddawałem. Tam po paru godzinach doszli do tego, że przez pomyłkę telefon poszedł do Warszawy i teraz mam czekać aż wróci do mojego miasta i zostanie powtórnie wysłany.... W związku z tym mam pytanie jaki jest maksymalny czas przez który mogą trzymać telefon. Bo obiło mi się o uszy ze jest to bodajże 2 czy 3 tygodnie a potem mogę się ubiegać o nowy telefon. Na co bym nie narzekał bo nowy telefon to nowy telefon a wątpię, żeby się wyrobili bo dzisiaj upływa 14 dni od daty oddania go do salonu (12 dni roboczych więc w piątek będą 14 dni robocze). Wie ktoś może jak to dokładnie jest?? Dzięki z góry za info;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma czegos takiego jak narzucony maksymalny czas naprawy gwarancyjnej po ktorym mozna sie o cos ubiegac. Nie pozostaje nic innego jak poczekac. W przypadku zbytnio (tutaj prawo nie okresla ile to jest) przedluzajacej sie naprawy, mozna probowac innej drogi rozwiazania problemu ze sprzetem,np zasugerowanie wymiany na nowy lub korekty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Theq

Aha, myślałem że prawo narzuca czas w jaki sprzęt ma zostać naprawiony. Czyli teoretycznie mogę czekać na naprawę np. pół roku i nic nie mogę z tym zrobić? To jest chore...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CjRudi

Ustawowy jest tylko czas odpowiedzi na reklamację, wynosi on 14 dni, po upływie tego terminu możesz stwierdzić, że reklamacja została uznana i wybrać sobie formę realizacji, czyli albo naprawa, albo oddanie kasy/nowy sprzęt. Jeśli odpowiedzieli w ciągu 2 tygodni, to niestety musisz czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    radas

Hej

Oddałem mój telefon do naprawy gwarancyjnej. (problemy przy ładowaniu - zawiechy - ślady wody wewnątrz (sic!), "dziwne" ślady na szybce - ?podrapania? które zrobiły się same ;) )

Defy+ kupiona w sklepie RTVEuroAgd.

W poniedziałek (dzisiaj sobota) , mija 14 dni jak oddałem sprzęt do sprzedawcy.

Liczę się z tym ,że mogą pojawić się kontrowersje przy uznaniu słuszności reklamacji.

Lecz po cichu liczę na bezproblemowe potraktowanie i uznanie gwarancji.

Interesuje mnie tylko ile dni mogą oni "naprawiać" telefon.

Czy miał Ktoś podobny przypadek z tel kupionym w rtveuroagd ?

I najważniejsze ...

Czy może Ktoś potwierdzić (odpowiedni przepis) ,że gdy mija 14 dni (roboczych ?) od czasu oddania sprzętu na gwarancji i brak jest jakiegokolwiek sygnału od (sklepu...serwisu ?) to UZNANE są AUTOMATYCZNIE roszczenia reklamującego i towar musi być naprawiony ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli nie wystosowales pisma do sprzedawcy iz powolujesz sie na ustawe o szczegolnych warunkach sprzedazy, to nie ma takiego przepisu. Oddajac telefon na gwarancje bez roszczen, zgodziles sie na warunki zawarte w ksiazeczce gwarancyjnej, zadzwon do nich i sputaj na jakim etapie jest Twoja naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi