Skocz do zawartości
KamilKat

Ładowarka sieciowa Quick Charge 2.0 do MOTO X Play

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem ładowarki wspierającej technologię Quick Charge 2.0 Qualcomm do ładowania mojej Motki X Play. Na rynku obecnie nie ma dużego wyboru tego typu urządzeń. Ze względu na samą technologię ładowania należy w tym wypadku wystrzegać się chińskich samoróbek o nieznanej specyfikacji i jakości. W najlepszym wypadku nie będą one ładowały szybko a w najgorszym wypadku mogą uszkodzić telefon lub nawet zapalić się i wywołać pożar. 

Na Alledrogo.pl znalazłem głównie produkty firmy AUKEY oraz kilka sztuk firmowych (dedykowanych przez producentów smart fonów) ładowarek od Samsunga czy Sony. 

Zgodnie ze specyfikacją technologii do ładowania telefonu w trybie Quick Charge nie wystarczy tylko ładowarka o odpowiedniej mocy (2A). Oczywiście taka ładowarka może się spisać lepiej niż standardowe słabe ładowarki ale dalej nie osiągnie się takich wyników jak w przypadku odpowiedniego sprzętu. Same ładowarki przestały być zwykłymi pasywnymi urządzeniami elektrycznymi. Posiadają teraz zespół micro kontrolerów oraz odbierają informacje od samego telefonu o stanie baterii, jej naładowaniu czy temperaturze aby dobrać odpowiednie wartości ładowania.

https://www.youtube.com/watch?v=1CdcFspJPlc 

Co zapewne wpływa znacząco na żywotność ogniw. 

Pytanie tylko po co to wszystko? Jeśli ktoś ładuje telefon tylko w nocy, gdy śpi i nie zdarzają mu się sytuacje, gdy musi na szybko podładować baterię przez niespodziewanym dłuższym wyjazdem to jest to mu oczywiście niepotrzebne. Ja niestety ze względu na charakter mojej pracy potrzebuję czasem podładować na szybko telefon, gdy dowiaduję się, że moje wyjście z domu będzie trwało o wiele dłużej niż wystarczy mi na to baterii. Mam oczywiście PowerBank ale jest to często niepraktyczne i nie wygodne rozwiązanie. 

Standardowa ładowarka AUKLEY (z jednym portem) to koszt rzędu 60 PLN. Dedykowane oryginalne ładowarki to koszt od 35 PLN (Angielska Samsunga - wymagany adapter EP-TA20UWE ) do nawet 100 PLN (SONY UCH10). 

Czy ktoś z was zna jeszcze jakiś inny alternatywny produkt, który mógłby polecić? Jaką ładowarkę wy byście wybrali na moim miejscu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mogę polecić ładowarkę firmy Aukey, jakość wykonania bardzo dobra, jak na grafikach na aukcjach. Kabel USB gruby dobrej jakości. Ja mam wersje z jednym gniazdem Quick Charge 2.0

Jak wygląda lądowanie w porównaniu do ładowarki w zestawie z telefonem: poziom początkowy od 4% liczę jako 0min 

Quick Charge 2.0 vs. Oryginalna 1150mAh:
    -----------------------------------
    46% <-> 25% po 35min 
    62% <-> 34% po 50min
    82% <-> 48% po 1h 13min
    100% <->72% po 1h 55min
    -----------------------------------
    <-> 88% po 2h 30min
    <-> 100% po 2h 55min

Jak widać największy zysk jest przy ładowaniu od bardzo niskiego poziomu baterii, czyli po około 1h łądowania można mieć ~70%

Powerbanki nie wygodne, ale są już takie które obsługują Quick Charge, więc telefon też krócej będzie uwiązany do kabla. Są też ładowarki QC samochodowe.
    Edytowane przez SKRYTOBOJCA
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mogę polecić ładowarkę firmy Aukey, jakość wykonania bardzo dobra, jak na grafikach na aukcjach. Kabel USB gruby dobrej jakości. Ja mam wersje z jednym gniazdem Quick Charge 2.0

Dzięki za opinie ;) Zamówiłem identyczną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy można ładować moto x play ładowarka z moto x style ? tam jest ta turbo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ładowarka to ładowarka, nie ma żądnego problemu aby ją używać. 

Edytowane przez Warn_Girl
    Cytowanie poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładowarka spisuje się rewelacyjnie. Szkoda, że telefon mojej żony nie obsługuje tej technologii. H P8 Lite ma jakiegoś Kirina więc kicha. Ładowarka ładuje po prostu jak dobrej klasy normalna ładowarka o parametrach w okolicach 2A. Moja Motka ładuje się super :) Nie robiłem pomiarów bo nie mam na to czasu... liczy się zauważalna różnica w ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zakupiłem motkę i już widzę, że ja również muszę kupić tę szybką ładowarkę - na tej dołączonej do zestawu to ciut długo:) gdzie zakupiliście swoje Aukey?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up 

Na Alledrogo.pl    :trollface:

Dokładnie na tej aukcji : http://allegro.pl/ladowarka-aukey-pa-u28-quick-charge-2-0-qualcomm-i6045871007.html

Od razu w ramach jednej paczki wybrałem u tego sprzedawcy ten pokrowiec : http://allegro.pl/pancerne-etui-plecki-hybrid-moto-x-play-szklo-i5980938620.html

Szkło załączone do tego pokrowca to jakaś masakra... niby spełnia swoją rolę ale to no-name niewiadomego pochodzenia i na dodatek bez oryginalnego opakowanie. Poszło oczywiście na telefon, na razie musi wystarczyć. Jeśli zastanawiasz się nad pokrowcem to polecam, jest idealny to tego telefonu. Tylko poszukaj u tego sprzedawcy aukcji z samym pokrowcem bez "szkła". Nie opłaca się dopłacać do zestawu ze szkłem dla tak marnej jakości. W temacie o pokrowcach zamieszczę zdjęcia tego wynalazku ;)

Edytowane przez KamilKat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najciekawsze jest to że w Brazylii dają w zestawie podobno ta turbo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up 

Na Alledrogo.pl    :trollface:

Dokładnie na tej aukcji : http://allegro.pl/ladowarka-aukey-pa-u28-quick-charge-2-0-qualcomm-i6045871007.html

Od razu w ramach jednej paczki wybrałem u tego sprzedawcy ten pokrowiec : http://allegro.pl/pancerne-etui-plecki-hybrid-moto-x-play-szklo-i5980938620.html

Szkło załączone do tego pokrowca to jakaś masakra... niby spełnia swoją rolę ale to no-name niewiadomego pochodzenia i na dodatek bez oryginalnego opakowanie. Poszło oczywiście na telefon, na razie musi wystarczyć. Jeśli zastanawiasz się nad pokrowcem to polecam, jest idealny to tego telefonu. Tylko poszukaj u tego sprzedawcy aukcji z samym pokrowcem bez "szkła". Nie opłaca się dopłacać do zestawu ze szkłem dla tak marnej jakości. W temacie o pokrowcach zamieszczę zdjęcia tego wynalazku ;)

Mam już etui Tiuda czarny bardzo mi się podoba:) ładowarka jak się sprawuje? Czy są jakieś problemy? Jak wpływa na żywotność baterii? Może głupie pytanie jak z bezpieczeństwem dla telefonu - kto pyta nie błądzi ponoć :) Czytam na zagranicznych forach, że taka ładowarka przyśpiesza niszczenie baterii.

Edytowane przez 225rgnusmas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi