Skocz do zawartości
KamilKat

Ładowarka sieciowa Quick Charge 2.0 do MOTO X Play

Rekomendowane odpowiedzi

ch3mn3y

Widziałem. Ale chcę jeszcze powtórzyć na niższym poziomie baterii. Jednak wydaje mi się, że ostatnie % (a testowałem przy 95%), nawet przy QC ładują się wolniej.

Co do QC vs Twoja ładowarka, to pamiętaj, że QC działa na zasadzie wyższego napięcia, nie natężenia, więc to, że natężenie jest niewiele wyższe nic nie oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznaje, nie interesowałem się tym ale wyższe napięcie przy prądzie 2A to już ma sens (oczywiście pod warunkiem że tel jest przystosowany).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Jest 9V przy 2A oraz 12V przy 1,5A. Jutro jak będzie kilka-10% podłączę i zobaczę, co powie Ampere.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ch3mn3y Tu raczej nie widzę sensu używać ampere, gdyż jego wyniki niewiele nam  powiedzą, bo nie znamy napięcia jakie podaje zasilacz w tym momencie, poczytałem specyfikację i jeżeli dobrze zrozumiałem to te dwa urządzenia "dogadują" się między sobą czy można podnieść napięcie.

Ty jako użytkownik nie będziesz wiedział jakie jest w danej chwili (no chyba że masz miernik) to sam pomiar prądu nie da nam nic, bo nie mamy drugiego czynnika, napięcia.

Jak by był program do pomiaru wato-godzin to tak, ampere ma sens ale gdy porównujemy ładowarki o takim samym napięciu i mierzymy prąd.

Ampere traktuję bardziej jako... porównywarkę a nie miernik, bo nawet nie wiem gdzie on ten prąd mierzy (gdzie w moto jest czujnik) czy zaraz przy gniazdku (przed modułem ładowarki) czy po?

Jeżeli ktoś się chce w to bawić to tylko dwa mierniki podłączone do wtyczki dadzą realną wiedzę.

Taki pomiar mogę zrobić bo mam odpowiednio spreparowaną przejściówkę i dwa dobre mierniki ale to też na niewiele się zda, bo nie mam QC a wydawać 10$ na coś czego nie będę używał trochę mi szkoda.

- 1Amper z mojej ładowarki przez godzinę da 1Ah i ta wartość nam coś mówiła bo inne telefony też były ładowane ładowarkami 5V i gdy uwzględnimy napięcie będzie to 5Wh (wpompowane przez ładowarkę)

Ale gdy pojawiły się QC z możliwością manipulowania napięciem sprawy się nieco komplikują.

- 1Amper z QC z napięciem 12V da już 12Wh więc ponad 2,5 x więcej lub jak piszesz dla 9V i 2A będzie to 18Wh i dla 12V i 1,5A też 18Wh więc różnicę już widać pomiędzy QC a zwykłą jest.

Dla wielu osób to może i przydatne, dla mnie nie za bardzo, tel. ładuję gdy śpię małym prądem (z USB) aku dłużej wytrzyma, w pracy ewentualnie mogę jeszcze podładowac, no ale wyników jestem ciekaw.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem ładowarkę Samsunga 2A EP-TA20EWE, kabel oryginalny od Motki, podczas ładowania wyświetlacz mi wariuje ...

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 17.11.2016 o 12:34, vieri69 napisał:

podczas ładowania wyświetlacz mi wariuje ...

Możesz to bardziej doprecyzować? Miga? Zezuje? Pokazuje slajdy z galerii? Sam łapie pokemony? :trollface: To samo dzieje się jak używasz innego kabla? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    Tylko przy szybkiej ładowarce Samsunga. Klikam w jakaś aplikację a zamiast niej wyciąga mi belkę powiadomień itp

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Warn_Girl
    Cytowanie poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to faktycznie wariactwo... na  AUKEY takich cudów nie doświadczam... Jak zablokujesz ekran i pojawia Ci się tapeta blokady oraz kłódka do odblokowania telefonu to czy nad kłódką widnieje napis Ładowanie czy Ładowanie Turbo? Sprawdzałeś jakąś apką (jak Amper-a) prąd ładowania jaki pokazuje czujnik w telefonie? 

Obstawiam uwaloną ładowarkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up bardzo Cie proszę o Twoją opinię - czy faktycznie stosowanie szybkiej ładowarki skraca widocznie żywotność baterii ? Chcę kupić aukey i stąd pytanie do Ciebie - w tym temacie ktoś pisał, że odczuwa spadek wydajności baterii po stosowaniu turbo ładowania. 

A jeszcze jedno - jaki dokładnie model tej ładowarki posiadasz i jakiego używasz kabelka, bo z tego co czytam ładowarka jest sprzedawana bez okablowania, że tak się wyrażę :)

Jednak byłem w błędzie komputronik dodaje kabel w zestawie widzę na stronie info.

Edytowane przez 225rgnusmas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up sam osobiście nie zauważyłem żadnych niekorzystnych zmian jeśli chodzi o stosowanie ładowarki z QC 2.0. Używam dokłądnie tego modelu, który opisywałem w pierwszym poście, czyli Aukley-a z CQ 2.0 ... wiem, że są już kolejne wersje QC, natomiast nie mam pojęcia czy "nasz" Snap je obsługuje. trzeba pamiętać o tym, że o tutaj o parametrach ładowania decyduje telefon a nie ładowarka. Dlatego ta technologia nie działa na innych telefonach bez Snapdragon-a. 

Ładowarkę zamówiłem na allegro. Oficjalne opakowanie, plomby itd. W oryginalnym zestawie Aukley dostarcza odpowiedni kabel o długości 1m. Jest to średniej grubości kabel ich własnej produkcji (logo na końcówkach).  Jak na razie zauważyłem, że telefon mojej żony nie ładuję się na tej ładowarce wcale... Huawei P8 Lite z jakimś Kirinem, więc nie dziwię się, że lipa. Pozostałem sprzęty typu słuchawki USB, Kindle, tablet itd. idą zdecydowanie lepiej niż na tym co Motorola dała w pudełku wraz z naszą Motką.  Ergo warto zakupić tą ładowarkę, sprawdza się rewelacyjnie i według moich obserwacji nie skraca czasu działania baterii w ogóle. Ktoś gdzieś kiedyś stwierdził, że skoro ładowarka podaje więcej prądu, to niszczy baterię. W mojej ocenie jest to po prostu auto sugestia lub jak kto woli, strach przed "nowym i nieznanym" :). Po to ludzkość tworzy nowe technologie aby rozwiązywać stare problemy... wraz z pojawieniem się dużych baterii powstał problem czasu ich ładowania. Naukowcy po raz kolejny znaleźli rozwiązanie a dyletanci kolejny powód do narzekań i tworzenia teorii spiskowych :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi