Skocz do zawartości
KamilKat

Ładowarka sieciowa Quick Charge 2.0 do MOTO X Play

Rekomendowane odpowiedzi

Ładowarka zakupiona w rozsądnej cenie 58 zł. Po wyjęciu z zaplombowanego pudełka bardzo się zdziwiłem jakością wykonania, która jest naprawdę bardzo solidna! Podłączyłem właśnie do ładowania - wyświetliła się informacja - Podłączono urządzenie TurboPower:) Szybkość ładowania rzeczywiście imponująca. Trochę już miałem dość tego 3 godzinnego ładowania oryginalnym zestawem. Procenty przybywają naprawdę imponująco. Mam etui Tudia i jest lekko ciepłe :) macam co chwila. To tyle na chwilę obecna jak coś się jeszcze urodzi napiszę. Nareszcie będzie szybkie ładowanie - miałem czasami ciut nerwa, że czekam i czekam a telefon nie ładuje się pożądanym tempem hyhyhy.

dodana zawartość

Telefon wciąż leciutko ciepły żadnego przegrzewania w etui nic z tych rzeczy. Pięknie ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to za ładowarka? Dotyk na ekranie działa prawidłowo ?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 31.01.2017 o 01:35, KamilKat napisał:

(...) Ktoś gdzieś kiedyś stwierdził, że skoro ładowarka podaje więcej prądu, to niszczy baterię. W mojej ocenie jest to po prostu auto sugestia lub jak kto woli, strach przed "nowym i nieznanym" :). Po to ludzkość tworzy nowe technologie aby rozwiązywać stare problemy... wraz z pojawieniem się dużych baterii powstał problem czasu ich ładowania. Naukowcy po raz kolejny znaleźli rozwiązanie a dyletanci kolejny powód do narzekań i tworzenia teorii spiskowych :) 

Witam,

do odważnych świat należy :). Myślę, że gdyby to było dobre, to stosowaliby to wszyscy producenci - bo po co tak długo czekać na naładowanie. Mam oryginalną ładowarkę Motoroli, która była w zestawie z Moto X Force. Ładowałem nią raz - telefon był gorący, sądzę, że to szkodzi baterii. Teraz ładuję normalną przez noc. W interesie firm jest, aby jak najszybciej kupić kolejne urządzenie ... :), bo tu akurat baterie są niewymienne.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@KamilKat  Ja mam zupełnie inne spostrzeżenia na temat szybkiego ładowania. Na allegro kupiłem już ponad rok temu ładowarkę Motoroli z technologią szybkiego ładowania. Po paru dniach użytkowania zwróciłem uwagę że bateria trzyma krócej a przy ładowaniu się nagrzewa... zacząłem czytać i część użytkowników zwróciła na to również uwagę. Ładowarki QC używam jak muszę szybko podładować telefon a na co dzień standardowej.

Nowe technologie są jak najbardziej dobre i trzeba z nich korzystać ale często je trapią choroby wieku dziecięcego, które w późniejszych wersjach są poprawiane. Szybkie ładowanie powoduje wzrost temperatury co jest zjawiskiem niepożądanym i powoduje większe szkody niż ładowanie zwyczajną ładowarką, występują również większe straty energii (nagrzewanie się baterii). Spece od PR wmawiają że nam to jest potrzebne i niezbędne :). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Jacek K. napisał:

Myślę, że gdyby to było dobre, to stosowaliby to wszyscy producenci - bo po co tak długo czekać na naładowanie.

QC jest technologią Qualcomma i obsługują tylko niektóre procesory z ich palety. Po drugie konstrukcja ładowarki jest o wiele droższa dlatego nie jest dodawana do wszystkich telefonów. Po prostu drogi interes.

15 minut temu, pablo183 napisał:

Szybkie ładowanie powoduje wzrost temperatury co jest zjawiskiem niepożądanym i powoduje większe szkody niż ładowanie zwyczajną ładowarką, występują również większe straty energii (nagrzewanie się baterii).

Ja tego strasznego nagrzewania nie zauważyłem. W mojej ocenie, temperatury przy ładowaniu standardowym i QC są zbliżone. Postaram się dzisiaj to sprawdzić Pirometrem w domu. Dam znać jak wyszły pomiary. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Amazon'ie po 10$ :)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@up&ups

Nie takie drogie, z grzaniem różnie bywa, na Allegro oryginał Motoroli - śmiem wątpić.

http://forum.android.com.pl/topic/303990-moto-g4-opinie-wadyzalety-itd-xt1622/?do=findComment&comment=4983285

34.98zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Aukey pa-u28 z oryginalnym kablem aukey, w trakcie ładowania temperatura w programie Ampere dochodzi do 42`C jest to przy użytkowaniu telefonu w trakcie ładowania, ja sobie leży i tylko ładuje to temperatura jest max 35`C.

Edytowane przez jurislawek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że ładowanie mocniejszym prądem w dłuższej perspektywie skraca życie akumulatora... To jest fizyka ... Większa temperatura, w krótszym czasie = szybsza degradacja. Oczywiście nie jest to tak że po pół roku bateria jest do wyrzucenia... Jednakże  myślę że warto posiadać taka ładowarkę, ale mieszać używanie... Jeśli ktoś ładuje urządzenie na noc, lub mu nie zależy na czasie lepiej skorzystać z tradycyjnej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

JA nabyłem Aukey PA-T2

3 PORTY USB .

REWELACJA

W GODZINE 65%

NAGRAŁEM KROTKI FILMIK DLA ZAINTERSOWANYCH

https://www.youtube.com/watch?v=gXFZe6FJsLA

Edytowane przez redbull90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi