Skocz do zawartości
Davidoff16

Część zdjęć z karty SD uszkodzona

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem ze zdjęciami ze swojego P8. Od jakiegoś czasu używam telefonu wraz z kartą pamięci micro SD 64 GB. Podczas kilkudniowej wycieczki zrobiłem około 200 zdjęć, z czego jakieś 5, jak się potem okazało, jest uszkodzonych. W Galerii miniaturka wygląda w porządku, kiedy się takie zdjęcie otworzy, staje się całe szare, poza małym paskiem u samej góry. Karta ma dopiero trzy miesiące, producent solidny (Kingston). 

Myślicie, że to problem karty, czy telefonu? Jak ustrzec się przed podobnym problemem w przyszłości? Utracone zdjęcia mają wartość sentymentalną, niektórych naprawdę mi szkoda i boję się, że to się powtórzy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Narv

@@Davidoff16 miałem na początku podobny problem, z tym że u mnie zdjęcia znikały i zostawały same pliki miniatur. W moim przypadku pomogło sformatowanie karty SD z poziomu P8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Kupiłem Huawei'a P8, wszystko było spoko, fajny szybki telefon. Porobiłem trochę zdjęć, ale jak podłączyłem telefon do kompa, było podejrzanie mało zdjęć ale zbagatelizowałem to. Z czasem jak przybywało zdjęć, zauważyłem, że gdy zrobiłem fotę, pojawiła mi się miniaturka (w apce aparatu) tego zdjęcia, ale jak kliknąłem na nią, przechodził do starszego zdjęcia - tego wykonanego chwilę wcześniej nie było. Zmieniłem ustawienia, by zapisywał na karcie SD, pomogło chwilowo. Teraz zapisuje zdjęcia, ale praktycznie z połowa zdjęć jest uszkodzona - albo się nie odpalają (zdjęcie wypełnia się szarymi pixelami), albo mają uszkodzoną miniaturkę, albo jedno i drugie. Z filmami jest podobnie - miniaturka jest, ale nie można było odpalić go. Potem losowo zdjęcia znikają z telefonu. (głównie te uszkodzone. czyżby telefon sam usuwał uszkodzone zdjęcia?)

Telefon kupiłem w Saturnie 12 dni temu. Telefon z ekspozycji. Mogę domagać się wymiany sprzętu albo zwrotu pieniędzy? Bo nie bawi mnie, żeby znów męczyć się z zastępczym telefonem (poprzednio miałem htc m8, który był "naprawiany" przez 3msc)

Edit. Reset telefonu robiony, Karta SD została przed chwilą sprawdzona po tym jak wyczytałem, że komuś pomógł format z poziomu telefonu. Nie dało rady jej sformatować ani z poziomu telefonu ani z poziomu kompa. Ale czy to mogło być przyczyną, że nawet zdjęcia zapisywane na pamięci telefonu się wysypywały?

Edytowane przez Piotr59mb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi