Skocz do zawartości
wnucz3k

Xperia Z1 C6903 - IMEI nieznane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że podobne tematy już krążą na forum jak i całych googlach (od kilku dni wertuje wszystkie fora), ale z nadzieją, że coś się zmieniło zaczynam własny temat. 

Kupiłem w/w telefon jako uszkodzony. Nie czyta sim, rozmazuje ekran etc...Sim od razu powiązałem z brakiem IMEI, a rozmazywanie z tanim ekranem, który wmontowano. 

Co do problemu z odczytem karty sim, to sprzedawca uczciwie poinformował, że problem nastąpił po aktualizacji do najnowszego androida.... ta jasne.... 

Wgrywałem już kilka wersji włącznie z tą, która tam powinna być po SI 1277-6637 C6903_Customized HK_1276-7948_14.6.A.1.236_R8D (google na ten region wskazuje).

Jeżeli google i ja się mylimy to ładnie proszę o sprostowanie, skąd i jaki prawidłowy soft wziąć. Powtórzę, że IMEI to nie 0000000 tylko nieznane. 

Telefon wykrywa brak sim w gnieździe i łączy się z wifi, ale włączenie samego modułu zajmuje mu kilka sekund. 

Ktoś już gdzieś pisał, że to  jest nie do zrobienia bo IMEI został usunięty z telefonu ? Jakaś partycja ? Tylko dlaczego flashtool przez BLU odczytuje prawidłowo IMEI ? Jak już przy BLU jestem to telefon ma ZABLOKOWANY bootloader.

Dodam, że na w/w sofcie działa wszystko nie licząc znanych usterek, a gdy wgram coś pokroju 14.1.xx to mam bootloop. 

Myślę, że więcej nie da się już napisać, wiec dziękuje z przeczytani tego i ew. pomoc. 

Pozdrawiam

ps. Przy pierwszym starcie telefonu (po flashowaniu) telefon informuje, że jest prototypem. Nie wiem czy to ważne, ale chyba warto dodać. 

Edytowane przez wnucz3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Musiałbyś wgrać rom, na którym imei działał. Spróbuj wgrać kitkata flashtoolem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Może ktoś uzna to za lenistwo, ale mogę prosić o jakiś konkretny link, albo numer kompilacji? Bo szczerze nie mam zielonego pojęcia.

Pozdrawiam

ps. Chciałbym wiedzieć, na którym sofcie działało, ale niestety nie mam dostępu do takich informacji.

Edytowane przez wnucz3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

To już metodą prób i błędów, tu masz temat z romami http://forum.android.com.pl/topic/184707-najnowsze-i-archiwalne-polskie-softy-brandowane-i-niebrandowane-ftf/

ja bym zaczął od najstarszego i sprawdzał czy imei wróci-jak wróci to przez pc companion zaktualizuj do najnowszej wersji. Innej opcji nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Pytanie tylko, czy wersja prototypowa miała taki sam soft, jak finalna. Na xda sa nr si przypisane do regionow. Na podstawie tego ograniczasz wgrywanie softow do jednej wersji rynkowej, zaczynajac od androida 4.2, bo chyba ten byl na samym początku.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2639074

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z jakiego regionu jest soft to ja już wiem. Problem w tym że jednym softem jaki znajduję to ten już w/w.

edit:

Sony PC Companion wywala komunikat "Brak nowego oprogramowania dla tego urządzenia" pomimo użycia opcji NAPRAW ;/

Edytowane przez wnucz3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Może dlatego, że to prototyp, jak to pisałeś. Nie możesz wrzucić pierwszego softu na ten region przez flashtool?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś mi udostępni taki soft to z przyjemnością to zrobię. Jedna rzecz mnie zastanawia. Mam Cubota, który po wgraniu nowego softu i utracie IMEI (piszę, że nieznane), normalnie łączy się z Wifi jak i dzwoni. HOW ?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Może nie jeden z pierwszych androidów, ale z tego co wyczytałem, dalej 4.2.2

http://storagecow.eu/Xda/Sony/Xperia%20Z1/C6903/Generic/14.1.G.1.534/C6903_14.1.G.1.534__HK_1276-7948_R7A.ftf

Tutaj znajdziesz inne wersje, niekoniecznie z tym nr si. Miłej zabawy, powodzenia! :)

Ty masz nieznane, więc teoretycznie soft nie może odczytać imei, co nie zmienia faktu, że sim może to zrobić i wysłać do operatora. Jeśli imei zmieniało się na same 0, to nawet karta sim odczytywała to jako 0 - czyli błędny imei i przez to nie mogła poprawnie się zalogować w sieci.

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kaciek

Przeżyłem brak imei i chyba jako pierwszy ponad 2 lata temu naprawiłem swój telefon i zaraz opisałem sposób na forum.

Udało mi się to zrobić tylko i wyłącznie rom-em na którym jako ostatni działał imei. Na szczęście wiedziałem jaki to rom i tylko wgranie jego przywróciło pełną sprawność telefonu który działa do dziś. Masz niestety dużo kombinacji i może okazać się że będzie lipa, bo ja pamiętam że nawet wgranie tego samego rom-u ale z innego pliku nie pomagało, dopiero gdy we FT wskazałem fizycznie plik z rom-em który był ostatnim dobrym, imei wrócił.

Powodzenia

Edytowane przez kaciek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi