Skocz do zawartości
szumial

Po podłączeniu słuchawek telefon dziwnie się zachowuje. Czy one mogą być niekompatybilne z telefonem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przesiadłem się z LGOG na Huawei P8 w niedawnym czasie i zacząłem używać go dość intensywnie, praktycznie do wszystkich smartfonowych zastosowań.

Mam problem z zestawem słuchawkowym - po podłączeniu słuchawek z mikrofonem i przyciskiem sterującym nie jestem w stanie używać playera. Gdy tylko włożę telefon do kieszeni zaczynają się cuda - robi się głośniej bez możliwości ściszenia, przerywa mi muzykę i odtwarza ponownie raz po raz, zmienia się utwór muzyczny lub włącza się jakiś asystent głosowy google a w uchu słyszę kobiecy głos mówiący "poczekaj". Te dziwne działania telefonu pojawiają się randomowo, ale dość często - nie mogę spokojnie odsłuchać pojedynczego numeru. Używam słuchawek CRESYN C120S, nie miałem z nimi do tej pory problemu przy innych urządzeniach - zarówno telefonach jak i komputerach. Jack wchodzi pewnie, nie rusza się, chyba, że sam nim pokręcę. Można go minimalnie odgiąć, wtedy zaczynają się te dziwaczne akcje.

Softwareowo wygląda to tak: mam dwa playery, jeden to Poweramp w pełnej wersji, a drugi to Tidal od Play. Przy podłączonych słuchawkach zawsze wyświetla się na pasku powiadomień ikona zestawu słuchawkowego.

Wiem, że nie każde słuchawki muszą być kompatybilne z każdym telefonem, ale pierwszy raz mam taki problem - co więcej, dołączone do zestawu słuchawki mają identyczny układ pierścieni na jacku. Nie wiem czy to hardware czy software, bo odnoszę wrażenie, że nie tylko odginanie jacka stanowi problem - zdarza się, że po zasłonięciu palcem czujników na górze telefonu dzieje się to samo. Pomocy! Słucham bardzo dużo muzyki, nie chciałbym być zmuszony do oddania telefonu z tak głupiego powodu, bo bardzo mi on pasuje.

post-157496-0-23796500-1459325559_thumb.jpg

Edytowane przez mobopx
    Edytowano tytuł - warunkowo. Na przyszłość proszę dokładniej precyzować problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mobopx

@@szumial zasadnicze pytanie - czy na innych słuchawkach masz tak samo? Bo możliwe, że to jakieś bugi w systemie.

[Dodano: 30 marzec 2016 - 11:01]

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"Huawei - TelefonyHuawei P8Akcesoria"

do

"Huawei - TelefonyHuawei P8Dyskusja Ogólna".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mobopx

Podłączyłem właśnie Sennheisery MX170 które miałem pod ręką i wszystko gra jak trzeba. One mają inne ułożenie pierścieni na jacku i nie posiadają pilota. Ruszenie wtyczka nie powodowało żadnych niepokojących akcji. Wsadsilem jeszcze raz Cresyny i tu poruszenie końcówka od razu wpływa na pracę telefonu.

Edytowane przez mobopx
    Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

Jeżeli dobrze pamiętam problem ze słuchawkami występował w G2 i był związany z wpływem impedancji na pracę układu dźwiękowego - nie było natomiast problemu z poruszaniem jack'a w gnieździe sluchawkowym.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest jakieś rozwiązanie? Może starczy dobrać headset z odpowiednią impedancja właśnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amigo23

Do Cresyn C262S potrzebna jest przejściówka   "Uwaga: Słuchawka może też działać z 90% telefonów następujących marek: HTC, Samsung, Blackberry, LG, Nokia, Motorola, Sony Ericsson, Huawei.W takim przypadku nie jest wykorzystana w 100% funkcjonalność pilota.

Aby umożliwić prawidłowe połączenie pinów zapewniających kompatybilność z twoim telefonem należy zakupić przejściówkę FiiO LU1. Przed zakupem zalecamy sprawdzenie kompatybilności swojego telefonu z przejściówką.Uwaga: Pilot oprócz kompatybilności z produktami Apple począwszy od 3 Generacji oraz Samsung Galaxy jest również kompatybilny w podstawowej funkcjonalności z produktami marek: HTC oraz Blackberry."  Może i w tych trzeba mieć coś takiego jak FiiO LU1.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem możliwe, że te piny są odrobinę inne niż w stockowych. Jutro zrobię calodniowy test dużych AKG bez pilota.

Edit

Z AKG wszytko działa jak należy. Jest to w takim razie kwestia jacka w moich dokach. Czy wiecie może jak jest z kompatybilnościa wszelkich headsetow? Nie chce kupić czegoś, co nie zadziała.

Edytowane przez szumial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi