Skocz do zawartości
skoro91

Android 6.0 - problem z głośnością dźwięku dzwonka i powiadomień

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od tygodnia posiadam motorole moto x play z czystym androidem zaktualizowanym do wersji 6.0.

Borykam się z następującym problemem. Ustawiając poziom głośności dzwonka na początku jest on bardzo cichy, a po chwili wraca do normalnego poziomu. Podczas wybierania dźwięku dzwonka dzieje się to samo. Szczególnie uporczywe jest to przy krótkich powiadomieniach jak np. z aplikacji Messenger, gdzie raz dźwięk powiadomienia jest na normalnym poziomie, a raz jest na tyle cichy, że jestem w stanie go usłyszeć tylko wtedy gdy głośnik telefonu przyłożę blisko do ucha.

Jeśli chodzi o głośność gdy ktoś dzwoni to nie jest to problem, ponieważ sygnał jest długi i dzwonem po chwili staje się głośny, lecz jeśli chodzi o tego Messengera jest to tylko krótkie "piknięcie" i dźwięk nie zdąży wrócić do pożądanego przeze mnie poziomu.

Warto dodać, że w ustawieniach systemu nie ma opcji wybierania dźwięku stałego, rosnącego, czy jeden sygnał jak to miało miejsce niegdyś w nokiach. Próbowałem już chyba wszystkiego, również ściągania aplikacji ze sklepu, które sterują dźwiękami systemu.

Proszę o pomoc, bo na prawdę może nie jest to duży problem, ale bardzo uciążliwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qrzy

Zmienić to można wyłącznie po zrootowaniu telefonu.

Oznacza to oczywiście utratę gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Świeżutki jestem w MOTO X Play dlatego pytam: Od kiedy ROOT to utrata gwarancji? Zrobienie UnROOT-a albo wrzucenie nowego softu bez ROOT-a przywraca z powrotem ustawienia dostępu.  Jeśli zrobi się to przed wysyłką do serwisu to nikt się nie spostrzeże (przynajmniej tak było w przypadku telefonów LG i SONY). 

Edytowane przez Warn_Girl
Cytowanie poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

@@KamilKat

Poszukaj jak się robi root na moto to będziesz wiedział czemu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Poszukam ;) bo również mam problemy z profilami dźwiękowymi. Powiadomienia to jakaś masakra. Zacząłem po kolei wyłączać je we wszystkich zainstalowanych aplikacjach.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie czy ktoś rozwiązał już problem z tym dźwiękiem powiadomień i ewentualnie chce się podzielić wiedzą, bo też mam tą przypadłość i nie wiem czy to są sporadyczne przypadki czy ten model tak ma

jest to bardzo uciążliwe i wkurzające messenger jest praktycznie nie użyteczny na tym telefonie bo nie słychać żadnych powiadomień 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi