Skocz do zawartości
ger

Moto X Play - niezgodny IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

ger

Stałem się dziś posiadaczem nowej motki X Play. Po rozpakowaniu przesyłki od razu sprawdziłem numery IMEI i niestety, jak się okazało, ten na pudełku różni się od tego na telefonie - sprawdzałem w ustawieniach i poprzez *#06#. Sprawdzałem na stronie imie.info. Pierwsze 8 cyfr się zgadza, ostatnia również, reszta jest inna.

Telefon kupiłem od osoby fizycznej, jak twierdził z "wymiany telefonu" - teraz zastanawiam się co to była za wymiana :/ Dostałem paragon z EURO-NET Sp. z o.o. na śmieszną kwotę - połowę wartości z danych z Ceneo. Karta gwarancyjna nie podbita - czy to normalna praktyka?

Proszę mi podpowiedzieć czy to normalna sytuacja? Skąd może wynikać rozbieżność w numerach? Co mogę zrobić w tej sytuacji?

-- udało mi się ustalić z konsultantem, że telefon jest z outletu...

[Dodano: 30 marzec 2016 - 17:55]

Tak to wygląda pod klapką, doklejony numer zgodny z tym, co jest wyświetlane na telefonie, inny niż na pudle. Wymiana płyty głównej? Oszustwo?

2jcgdp1.jpg

Edytowane przez ger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmumia

Miałem wymienianą płytę główną w Z1 ,dostałem pisemko o zmianie imei i został umieszczony wpis w gwarancji :) Jeżeli w tym została wymieniona płyta to powinieneś mieć to udokumentowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ger

Orientujecie się, czy przysługuje mi prawo domagania się zwrotu pieniędzy od tego prywatnego sprzedawcy lub innych warunków sprzedaży w postaci niższej ceny? Sprzedawca zataił informację, że numery IMEI się nie zgadzają, ponadto opisał Motkę jako nową, tymczasem dowiedziałem się od pani z BOK, że w tym outlecie, który sprzedawca nabył telefon, nie sprzedają nowych urządzeń, a mój model jest prawdopodobnie po serwisie, stąd rozbieżność. Czuję się oszukany, bo te kwestie zostały przemilczane, nabył telefon po cenie outletowej i sprzedawał na al. jako nowy :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrzy

Skontaktuj się, zaproponuj zwrot. Chyba że nie tolerujesz oszustwa, wtedy zgłaszaj sprawę odpowiednim organom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ger

@@Qrzy mówisz o organach innych niż policja? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezgodność towaru z umową, rękojmia. Poczytaj, napisz sprzedającemu, jeśli nie ma reakcji napisz wiadomość do Allegro ale nie zakładaj sporu później Policja, jeśli umożą to zakladasz sprawę cywilną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrzy
    Niezgodność towaru z umową, rękojmia.

Nie ma tu zastosowania, nie kupił od "firmy".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ger

@Łukasz [email protected]@Qrzy zwrot dotyczy się tylko za produkt czy za wysyłkę też, wg mnie zostałem ewidentnie wprowadzony w błąd, żeby nie powiedzieć oszukany - telefon przecież nie jest nowy i w sumie nie wiadomo po jakich przejściach jest.

@Łukasz Gajek czemu nie zakładać sporu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za wysyłkę również domagasz sie zwrotu gotówki.

Spór nic nie daje, stracisz tylko 30dni czekania, lepiej napisać wiadomość do obsługi allegro, ze zdjęciami, opisem aukcji, itd, oni skontaktują się ze sprzedającym, jeśli to nic nie da idziesz krok dalej. 

A kontaktowałeś się w ogóle z tym gościem? Co on na to?

Edytowane przez Łukasz Gajek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi