Skocz do zawartości
Piccolosan

Kupno baterii do OnePlus One

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy. Od kilku dni posiadam rocznego One+ Póki co sprawdzam różne romy, modyfikacje i aplikacje, ale wygląda na to że z obecnej baterii nie wyciągnę więcej niż 3h świecenia ekranu. A telefon służy tylko do Facebooka, Messangera, Snapchat i czasami krótka rozmowa i kilka sms. Internet włączam i wyłączam zaraz jak kończę zabawę itp. Mimo tych zabiegów nie wyciągam powyżej 3h. Sprawdziłem że na Aliexpress można dostać oryginalne baterie. Jak sądzicie, jest warto kruszyć kopię i zamawiać stamtąd? Jeżeli trafię na dobrą (nie podróbę) to telefon będzie działał zauważalnie dłużej?

Czy po prostu sobie odpuścić, sprzedać i iść w np. w Xiaomi Redmi 3 gdzie jest 4100 mAh i ludzie są zachwyceni? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie to bardziej problem badziewnych romów, bugów lollipopa, bugów marshmallow etc. Zaraz mnie tu koledzy pewnie za to pocisną, ale zdania swojego nie zmienię. Telefon żre prąd i kropka, ja od nowości mam problemy z baterią, bardzo ciężko jest mi dobić do 4 godzin, zazwyczaj ledwo do 3 dobijam. 

Edytowane przez HattoriHonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aliens

macie jakies dziwny problem ja ładuje co 4 dni . ładuje dzis wieczorem 3 pełne dni smiga i na 4 dzien ładuje dopiero wieczorem . ma CM 12.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@@aliens Ile masz SOT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, każdy używa telefonu zupełnie inaczej i z różną intensywnością, więc mierzenie czasu pracy na baterii "w dniach" nie ma najmniejszego sensu. Czas pracy ekranu też w sumie nie jest idealnym wyznacznikiem, ale kiedy nie robi się dokładniejszych testów, to wydaje się to być najbardziej podstawowy parametr. Ekran żre najwięcej prądu (przynajmniej o ile nie jest przez 99% dnia wyłączony).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok rozumiem tyle że żaden z postów nie jest odpowiedzią na moje pytanie. Pozostaje mi tylko kupić i sprawdzić na sobie. PS: Obecnie na Sułtanie 12.1 4,5h SOT i 35% baterii. Myślę że dojdę do 6h co już jest jakimś wynikiem. Wgrany battery doctor i wakelock detektor. Nie ma jeszcze grennify ale już widzę że jakaś usługa Connectivity Service wybudzała się 300x i pracowała 25 minut. Przepraszam za amatorskie pisanie, dopiero uczę się tego sprzętu i softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@Piccolosan

Za pomocą aplikacji Disable Services lub my Android Tools możesz wyłączyć ten proces.

Do wszystkich , którym batka nie trzyma dobrze od nowości. Czy macie cały czas włączone dane mobilne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że mam. Potrzebuję tego do pracy. Nawet poruszałem ten problem w swoim temacie odnośnie romów na OPO. Jak miałem Galaxy S3, to dane mobilne w tle nie przeszkadzały. Od kiedy mam OPO wciąż zmagam się z bugiem "mobile radio active". Ale zauważyłem, że na wifi też bateria leci jak głupia - 15 minut ekranu rano na czytanie wiadomości z wifi zeżarło mi 10% baterii ;p

System Sułtan 12.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Powalczę u siebie i dam potem znać. Właśnie dobijam do 6h SOT więc o 3h lepiej niż na stocku. Mam już root i greenify, dodałem pierdoły do automatycznego hibernowania i zobaczymy jak teraz będzie się zachowywać. One okazał się jednak dwulatkiem więc mimo wszystko bateria może już mieć powoli dosyć. Pewnie i tak kupię od chinoli jakoś i będę używał, ale póki co szybkie ładowanie załatwia sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aliens

@@aliens Ile masz SOT?

czego ile mam??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi