Skocz do zawartości
Wudek

Jakiego ROMu używasz? Jaki polecasz? Porównania ROMów

Rekomendowane odpowiedzi

AS0

Przede wszystkim - daj zdjęcie albo napisz co masz w HBOOT telefonu.

Wyłącz szybkie uruchomienie w ustawieniach (jeśli jest) i wyłącz telefon.

Na wyłączonym naciśnij i przytrzymaj klawisze VOL- i POWER.

Powinien pokazać się ekran HBOOTa, mniej więcej taki:

5824861980_63a52ea822.jpg

Będzie łatwiej pomóc a może się okazać, że telefon ma już np. S-OFF albo odblokowany bootloader.

Co do kopii zapasowej.

Jeśli masz włączoną w opcjach kopię zapasową to system sam skopiuje kontakty a później przy instalacji systemu na nowo przywróci.

Możesz też użyć aplikacji Super Backup : SMS & Contacts lub SMS Backup & Restore. Te apki powinny działać na nieodblokowanym telefonie.

Backup plików z kart pamięci najlepiej zrobić ręcznie kopiując co chcesz na komputer.

Możesz też coś podziałać z aplikacją HTC Sync, powinna poradzić sobie z kopią danych ale tego osobiście nie sprawdzałem.

Tak jak wspomniał już @masterBK rzuć okiem na temat dla początkujących na Androida - FAQ Android - podstawowe zagadnienia dla początkujących i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno działać i w sumie wszystko się robi samo, ale pobierz nowszą wersje recovery bo tamta chyba z zeszłego roku jest, na TeamWin Projects - TWRP 2.8 - | TeamWin jest juz 2.8 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak.

Tutaj jest kontunuacja tego romu: [ROM][uNOFFICIAL] CyanogenMod 11 Nightlies /… | HTC Desire S | XDA Forums

Kylon pracuje nad nim. Jeżeli chcesz potestować to ok ale

jakbyś chciał przytulić ;-) na dlużej

to ostatni w miarę bezproblemowy build to jest ten:

cm-11-20140926-UNOFFICIAL-saga.zip

plus gapps: [GAPPS][4.4.x] OFFICIAL Up-to-Date PA-GOOGLE… | Paranoid Android | XDA Forums

Ja używam PICO.

Natępne buildy mają problemy z kernelem i baterią.. Testuj i obserwuj temat. Jedyny rom, który wart jest uwagi moim zdaniem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowalem juz kilka Romów ale niestety nie mogę zainstalować cyanogena, zna ktoś przyczynę? Jakie recovery do tego potrzeba? Bo myślę ze to jest przyczyną

Wysłane z mojego IdeaTab A2107A-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, bardzo proszę o pomoc. Dużo czytam i staram się nie zadawać pytań, tylko wyszukiwać po forum, ale już naprawdę dłużej nie mogę. Proszę o odpowiedzi na poniższe pytania, albo chociaż o instrukcję, w jaki sposób znaleźć dokładne wytłumaczenie gdzieś indziej...

1. Rozumiem, że recovery to jest to, co się włącza, gdy włączam urządzenie z przyciskiem power down. Okej. A co to jest revolutionary? Szczegółowo poproszę...

2. Generalnie moim celem jest wgranie sobie jakiegoś innego, szybszego romu, ale żeby też nie zżerał baterii. Widziałam na stronie cyjana, że przy tym ich "One Click installerze" desire eska nie jest wśród oficjalnie "supported" ... I co, to znaczy, że nie da rady w ten sposób?

3. Najważniejsze! Kompletnie nie pojmuję tego, co użytkownicy na tym i innych forach piszą na temat back upów swojego stockowego romu. Proszę , bardzo proszę, żeby ktoś mi wytłumaczył tak, jakbyście to tłumaczyli babci, która pierwszy raz w życiu widzi telefon, czy da się zrobić jakąś kopię tego stockowego romu, który mam, i trzymać go sobie gdzieś na dysku komputera na wypadek... czegokolwiek? I w jaki sposób mam znaleźć instrukcję robienia tego konkretnie pod HTC DS?

4. No dobra, powiedzmy, że zdecyduję się na CM. Nie mam pojęcia jak mam wybrać jego wersję. Chcę żeby było stabilnie, bez błędów, szybko, i nie obiążając baterii... pewnie szukam słonia w karafce ale cóż. Opinie mile widziane.

I skąd mam sobie w ogóle te poszczególne wersje wziąć??

Bardzo proszę o pomoc. Wiem, że to są laickie pytania, ale czytając dziesiątki stron forum naprawdę połowy nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) Revolutionary lub TWMR to rodzaj recovery, normalnie masz zainstalowane takie jakie HTC napisało dla Desire S. A te są wyposażone w więcej opcji i pozwalają na np instalacje romu czy jakiś dodatków lub backup.

Definicja z forumowego FAQ "Specjalny tryb uruchomienia telefonu, w którym jest specyficzne menu, znajdzie się tam parę opcji jak wgrywanie zipów do systemu, aktualizacje systemu z plików zip na karcie, czy wipe z podziałem na factory reset, czyszczenie cache, czy możliwość tworzenia backupu systemu... Zaznaczę jednak, że nie wszystkie telefony standardowo posiadają recovery. Aby wgrać recovery do telefonu, który go domyślnie nie posiada potrzebny jest root."

2) polecam HTC Desire S - XDA Forums albo dział danego roomu żeby zobaczyć jak się go instaluje generalnie wsadzasz na kartę SD zip, wchodzisz w recovery i wybierasz zainstaluj z karty SD i instalujesz co chcesz, jeśli nie zrobisz backupu to stracisz dane na telefonie, karta pozostaje jak była więc musisz na nowo ustawić to i owo i powiązać telefon z kontem google

3)jak masz root to mozesz sobie zapisac ustawienia i apilkacje na karcie sd i je potem przywrocic bez ponownego instalowania i logowania sie do kont po instalacji nowego romu.

4) polecam cm 11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi