Skocz do zawartości
Wudek

Jakiego ROMu używasz? Jaki polecasz? Porównania ROMów

Rekomendowane odpowiedzi

spolszczenie jest na forum w dziale miui, zajrzyj też na ###### oraz na xda

jak byś potrzbował jakiej pomocy czy dodatków to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wudek
    spolszczenie jest na forum w dziale miui, zajrzyj też na ###### oraz na xda

jak byś potrzbował jakiej pomocy czy dodatków to pisz ;)

Dzięki za pomoc - ale chyba będę wracał na Virtuous ...

Powody: MIUI jakoś mi się przycina, wolno reaguje ekran (z opóźnieniem - np. przy odbieraniu rozmów - skin default).

Dodatkowo aparat nie robi zdjęć - tzn. robi ale z pasami na boku ... Nie mogłem też skonfigurować konta w domenie plusnet.pl - wywalało ciągle błędy.

Pozdro,

Wudek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam RCMix S 234 2.5 i jestem bardzo zadowolony :):DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorzucę coś od siebie.

Od 3 dni jestem na Runnymede S v3.3a.

Ani jednej zawiechy, działa stabinie, duże mozliwości personalizacji, zarówno pod wzgledem wizualnym, jak i prędkości działania (możliwość wyłączenia animacji 3D). Sense 3.5 - widżety notatnik i zadania super się spisują.

Trochę o wadach. Bugi to panorama pictures (nie działa), na środku aparatu jest widoczna różowa plama gdy wjedziemy na białe tło (podbnie jak w stock rom z sense 2.1).

Jak komus nie przeszkadzają w/w bugi, polecam. Osobiście, chyba przy nim pozostanę (zobaczymy co zaproponuje virtuous Trentacinque w wersji finalnej). ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Red0

Na początek witam.

Nie mogąc się doczekać oficjalnego OTA, zrobiłem S-OFF i nie żałuję ;)

Ale do żeczy.

Borykam się z wyborem Romu od ponad 2 tygodni... obserwacje:

CyanogenMod 7.1 - świetny, szybki, stabilny, żadnych "wodotrysków" - minus (przynajmniej u mnie) : bateriożerca :(

RunnymedeS 3.2- wszystko fajnie sporo możliwości dzięki RSTweaks, ale po 2 dniach zaczął się samoczynnie restartować... | właśnie pobrałem V3.3a jak nie wyjdzie z Virtuosem to dam znać.

Hyperion V2.1 - j/w :(

Virtuous Codename: Trentacinque Beta 2 - właśnie testuje, jak na razie stabilnie szybko, bateria chyba tez trzyma całkiem dobrze, zobaczymy rano ile zostanie w DS życia ;)

Endymion V2.1 - Polecam! jak na razie to chyba jeden z bardziej Sensownych romów, szybki i stabilny, bateria jak na oryginalnym Sense 2.1, czyli do zniesienia.

MIUI 1.11.4 - osobiście uwielbiam ten rom. przeogromne możliwości konfiguracji tematów i samego droida,a dodając Extended-Settings-Menu-Options zwiększamy je jeszcze bardziej. Jeśli chodzi o wytrzymałość baterii to jak na razie faworyt. Niestety (nie wiem czemu się uparłem) brak HTC Camera.app i brak możliwości dogrania aplikacji w jakikolwiek sposób :( Mimo wielkiej "wspaniałości" Sense 3.5 obawiam się wrócę do MIUI bo jak mawiają "bez kawioru można żyć".

Nie wiem czy można ale polecam ten wątek na XDA

Pozdrawiam M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Virtuous Codename: Trentacinque Beta 2 - właśnie testuje, jak na razie stabilnie szybko

Pytanko odnośnie konfiguracji sense w tym systemiku.

Czy jest mozliwość zmiany sense na 2d? W RunnymedeS mam 3 mozliwości: 3D, 3D/2D, 2D. Interesuje mnie czy virtuous zaaplikował także taka mozliwość. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wszystko jak w opisie...

• EXT4 FS - telefon jest teraz niesamowicie szybki i responsywny,
    • OC do 1.5GHz i nie ma aplikacji, która by nie poszła na naszym Desire S,
    • Bateria? Teraz to się modle aby się wyładowała w drugi dzień przy intensywnym użytkowaniu bo wiem, że na trzeci dzień niestety nie starczy ;)
    • Kernel Endymion daje także niesamowitego kopa do wydajności, żałuję tylko że ma CFS a nie BFS...
    • Jest to jedyny rom na pokładzie z Sense 3.5, który nie muli podczas użytkowania telefonu (chodzi mi głównie o multi tasking, mogę mieć przeglądarkę, grę, muzykę odpaloną nic się nie wyłącza oraz nie przymula).
      Zdecydowanie polecam niezdecydowanym moje połączenie a będziecie w niebo wzięci! // Trochę te zdanie wyszło jak masło maślane ale mam nadzieję, że każdy rozumie o co mi chodziło ;)

Edytowane przez Navarios

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    decydowanie polecam niezdecydowanym moje połączenie a będziecie w niebo wzięci

Chętnie skorzystam tylko wytłumacz jak zrobić taką hybrydę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chętnie skorzystam tylko wytłumacz jak zrobić taką hybrydę :)

Na sam początek pobierasz aplikacje, która zainstaluje Ci 4EXTRecovery z tąd, później formatujesz cały telefon na 4EXT FS, pobierasz ROM z tego linka, następnie instalujesz go. Jak Ci się wgra nie resetujesz telefonu tylko wgrywasz kernel tym razem z tego linka (jakby co nazywa się Endymion Sense 3.5 kernel - Current version V1.1 ;) [najlepiej, abyś sobie wgrał wszystkie potrzebne Ci pliki od razu na kartę, przepraszam, że tak piszę, ale jestem zmęczony a wiem, że oczekujesz odpowiedzi]). Reboot, czekasz aż się załaduje podkręcasz procka za pomocą SetCPU ale jakiegoś innego programu i gotowe, twój telefon śmiga niczym rakieta. ;) To samo działa z innymi ROM'ami, które obsługują 4EXT (np. MIUI, CM7). Dla mnie to niesamowite przyspieszenie otwierania aplikacji, które są w pamięci telefonu oraz samego systemu i Sense.

@Edit

A tu macie jak ustawić sobie najlepiej SetCPU, aby bateria trzymała jak najdłużej oraz dowód, że telefon chodzi już prawie 4 dni na baterii bez ładowania oraz, że jest podkręcony do 1.5GHz. Pozdrawiam!

post-24283-1425569990321_thumb.png

post-24283-14255699902653_thumb.png

post-24283-1425569990294_thumb.png

Edytowane przez Navarios

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak Ci się wgra nie resetujesz telefonu tylko wgrywasz kernel tym razem z tego linka

Rozumiem, ze jak rom wgrywam pod CWM, to plik z kernelem instaluje jako install update.zip tak?

Dzieki za odp, wieczorem zobacze i dam znac jak poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi