Skocz do zawartości
Wudek

Jakiego ROMu używasz? Jaki polecasz? Porównania ROMów

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ze jak rom wgrywam pod CWM, to plik z kernelem instaluje jako install update.zip tak?

Dzieki za odp, wieczorem zobacze i dam znac jak poszlo.

Tylko pamiętaj jak masz CWM to nie możesz zrobić EXT4, który to właśnie daje najwięcej w kwestii wydajności. A kernel wgrywasz jako choose zip from SD Card.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, kernel wgrany na już posiadany rom (runnymedeS 3.3a), jak przekonwertować na ext4 wywalając CMV się doucze :) Pifffko leci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Red0
    Czy jest mozliwość zmiany sense na 2d?

Tak da się to zmieniać :) Niestety jako że jest to jeszcze BEta wygląda bardziej jak Stock Sense (brak dodatkowych opcji).

A ja powiem tylko że nie wiedzieć czemu mój DS nie lubi Sense :D Jedyny Rom na jakim mogę działać jest Virtuous i Hyperion z Sense 2.1.

Pozostaje czekać na finalną wersje V i tymczasem MiUI... brak AppDrawer.app przestał dokuczać a opcja wyszukiwania działa świetnie, powiedziałbym że porównywalnie szybko z OSX Lion Spotlight ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4Ext recovery okazalo sie latwe w instalacji i bardzo przyjazne w dzialaniu jednoczesnie z cwmr5, nie trzeba bylo nic wyrzucac. Nie instalowalem na nowo romu tylko przekonwertowalem system, cache, itp. Telefon chwile sie uruchamial po czym elegancko dziala. Polecam ext4 :)

Niestety jako że jest to jeszcze BEta wygląda bardziej jak Stock Sense (brak dodatkowych opcji).

Raczej zaczekam na wersje final. Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    weko

Witam

Wlasnie znalazlem informacje ,ze wyszla wersja 3.5 na nasze desire s :D

Wiem , ze jest ona juz pare dni dostepna wiec chcialbym sie dowiedziec czy ktos moze juz potestowal nowy ROM (szkoda , ze jeszcze wersja beta)?

Milego dnia

Virtuous ROM

pewnie zly dzial wybralem bo nie mialo tu byc pytan wiec prosze o przeniesienie mojego tematu :/

Edytowane przez weko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, przetestowal, patrz wyzej lub na xda. Romow na ds z sense 3.5 jest juz kika w uzyciu np runnumedes rhymme, beat lub endymion.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martii

Witajcie,

Czy ktoś z Was używa któregokolwiek ROMu z MS Exchange? Interesuje mnie głównie ActiveSync kontaktów oraz kalendarza.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na sam początek pobierasz aplikacje, która zainstaluje Ci 4EXTRecovery z tąd, później formatujesz cały telefon na 4EXT FS, pobierasz ROM z tego linka, następnie instalujesz go. Jak Ci się wgra nie resetujesz telefonu tylko wgrywasz kernel tym razem z tego linka (jakby co nazywa się Endymion Sense 3.5 kernel - Current version V1.1 ;) [najlepiej, abyś sobie wgrał wszystkie potrzebne Ci pliki od razu na kartę, przepraszam, że tak piszę, ale jestem zmęczony a wiem, że oczekujesz odpowiedzi]). Reboot, czekasz aż się załaduje podkręcasz procka za pomocą SetCPU ale jakiegoś innego programu i gotowe, twój telefon śmiga niczym rakieta. ;) To samo działa z innymi ROM'ami, które obsługują 4EXT (np. MIUI, CM7). Dla mnie to niesamowite przyspieszenie otwierania aplikacji, które są w pamięci telefonu oraz samego systemu i Sense.

@Edit

A tu macie jak ustawić sobie najlepiej SetCPU, aby bateria trzymała jak najdłużej oraz dowód, że telefon chodzi już prawie 4 dni na baterii bez ładowania oraz, że jest podkręcony do 1.5GHz. Pozdrawiam!

[ATTACH=CONFIG]7026[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7027[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7028[/ATTACH]

Tak działa o niebo szybciej ale co do tej baterii to lekka przesada ;) oczy wiście działa dużo dłużej no ale nie wiem jak tego dokonałeś, że aż tyle czasu i nie padła. Tak czy siak wielkie dzięki bo telefon naprawde śmiga jak marzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak działa o niebo szybciej ale co do tej baterii to lekka przesada ;) oczy wiście działa dużo dłużej no ale nie wiem jak tego dokonałeś, że aż tyle czasu i nie padła. Tak czy siak wielkie dzięki bo telefon naprawde śmiga jak marzenie :)

Sam nie wiem jak to się stało, że wytrzymał 4 dni.. ;) Teraz siedzę na CM7 i czekam na CM9 bo jednak Sense to jeden wielki przymulacz telefonu. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sam nie wiem jak to się stało, że wytrzymał 4 dni.. ;) Teraz siedzę na CM7 i czekam na CM9 bo jednak Sense to jeden wielki przymulacz telefonu. Pozdrawiam!

Może i przymulacz ale ma strasznie dużo opcji które są mi bardzo potrzebne... miałem "cyjana" przez pół dnia i to nie to... nawet nie chodzi mi o wygląd (chociaż przyznam się, że lubię jak w moim telefonie wszystko ładnie i pięknie się prezentuje) od razu wyłączyłem sobie te widgety 3d i sense dostał niezłego kopa ;) w sumie to telefon bardziej mi muliło na oryginalnym androidzie z sense 2.5 (chyba) niż teraz z 3.5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi