Skocz do zawartości
Olexy94

Xiaomi redmi note 3 pro vs meizu mx5 czy moze Honor 7

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Planuje zakupic nowy telefon, w gre wchodza trzy wyzej wymienione.

Xiaomi redmi note 3 pro

Meizu mx5

Honor 7

I tu przyznam sie ze ten ostatni najbardziej mi sie podoba. Moim zdaniem jest po prostu sliczny ;) ale procz designu mam takze pare innych wymagan. Otoz moj dotychczasowy smartfon ma 4,7 cala. 5,5 jest za duzy choc jesli ktorys z nich okazalby sie naprawde wart swojej ceny to bym mogla sie przelamac.

Wyswietlacz. Mam do czynienia z Amoledem ale IPS tez widzialam. Nie robi mi to wiekszej roznicy bo i tak zawsze ustawiam na ok 30-40 % jasnosci.

Slot na karte SD milo widziany. No i bateria, bolaczka chyba kazdego, mi wystarczy jeden dzien = jedno ladowanie. Wieczorem ok 22 jesli zostanie 7% baterii to nic sie nie stanie. W zupelnosci mi to nie przeszkadza. Kazdy z powyzszych telefon ma ogniowo o pojemnosci ponad 3000mAh wiec od rana do wieczora (9-21) powinien wyytrzymac. Dobrze by bylo gdybym miala mozliwosc serwisowania telefonu w Polsce, nie chce go wysylac za granice. W super hiper mega wymagajace gry nie gram ale czasem odpale jakis quiz czy traffic rider i pojezdze motocyklem. Omal bym zapomniala, jest cos jeszcze. Zdecydowanie nie chcialabym mnostwa chinskich krzaczkow ustawieniach czy komumikatach.

Cos poleciacie? Cos mozecie mi doradzic?

Z gory dzieki! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie posiadam Samsunga S3neo i pragne go zamienic na cos bardziej.. Na cos lepszego po prostu. Zestawienie dwoch telefonow:

-Honor7

-Xiaomi redmi note 3 pro

Zalezy mi na baterii, jedno ladowanie na dziem to rozsadna opcja moim zdaniem. + wydajnosc. Chcialabym sie uwolnic od lagow samsungowskiego touchwiza.

Zalety honora to mozliwosc zakupu w sklepie stacjonarnym + polskie oprogramowanie. Ma tez rozsadne 5,2 cala a boje sie ze 5,5 calowy xiaomi bedzie za duzy.

Co byscie wybrali? Nie ukrywam, ze Xioami miazdy swoimi bebechami Honora ale ten sam w sobie strasznie. Uzytkowanie to ja mysle tak z rok czasu. Jak myslicie? Ktory lepszy?

Edytowane przez Olexy94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Wydajność w sensie brak lagów, szybkość otwierania aplikacji czy wydajność np. w grach? Lagować nie powinien żaden, aplikacje będa się otwierać w podobnym tempie (RN3 jest spowalniane przez ciężkie MIUI), w grach wydajniejsze będzie Xiaomi. Bez problemu oba wytrzymają cały dzień na jednym ładowaniu. Xiaomi miażdży Honora tylko procesorem. Reszta bebechów (aparat, ekran, audio) jest lepsza w siódemce.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W gry gram naprawde sporadycznie i jesli jakies sa to typowe na zabicie czasu jakies Die in 100 ways czy quizowanie. A Honor ma lekka nakladke? Duzo lzejsza niz Xiaomi?

No wlasnie. Miazdy procesorem a to az tak powazna sprawa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Różnica jest duża, ale uwidoczni się głównie w wymagających grach. Tak, Honor ma lżejszą nakładkę mimo że i ona mocno odmienia Androida.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie patrzac na wydajnosc w grach sam w sobie Honor bedzie lepszy? A jak z aktualizacjami? Mozna sie spodziewac przyszlosciowo? I jak oba te telefony beda sie sprawowaly po 3 miesiacach uzytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Honor będzie lepszy ze względu na aparat, brak konieczności instalowania nowego oprogramowania, krajową gwarancję itp. Oba bez problemu będą służyć przez 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi