Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
mAKIERAn

MXQ po wgraniu softu nie wykrywalny dla Amlogic USB tool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam duży problem, mianowicie wgrałem nowy soft do mojego MXQ za pomocą USB Burning tool. Wszystko poszło OK ale jak się okazało soft był zły ( więc nie wiem dlaczego w ogóle się wgrał). Teraz Mojego MXQ nie widzi Amlogic USB burning tool. Nie wiem totalnie co zrobić podłączam jak zawsze do portu USB z wciśniętym tym guzikiem recovery i nic. Windows nie wydaje dźwięku jakby znalazł nowe urządzenie a w programie nie a urządzenia. Na urządzeniu świeci się czerwona lampka LED i to wszystko. Czy ktoś może wie jak temu zaradzić?? Dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się samemu dojść jak rozwiązać problem. Zwarłem piny 7 i 8 na kości pamięci i podłączyłem kabel USB. MXQ został wykryty i wgrałem odpowiedni firmware. Temat uważam za zamknięty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 6.04.2016 o 07:39, mAKIERAn napisał:

Udało mi się samemu dojść jak rozwiązać problem. Zwarłem piny 7 i 8 na kości pamięci i podłączyłem kabel USB. MXQ został wykryty i wgrałem odpowiedni firmware. Temat uważam za zamknięty :)

kolego  mam  problem z połączeniem   przez  Burning tool  raz   wykrywał  a raz nie  od czego to zalezy  . A teraz  juz nie moge sie   połącyc 
     ktore  to piny moze i ja  bym tak zrobił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Twoim modelu są to  7 i 8  pin  tzw.  "nóżek"  pamięci NAND  (Pin  zwany  jest  również nóżką) .

Prawdę powiedziawszy bez dobrej lupy ciężko jest te "nóżki" policzyć... 

Ja tam w moim Androidzie szpilką zwierałem "nóżki" pamięci losowo aż do skutku,  bez lupy trzeba próbować losowo  (nie było to jednak całkowite na ślepo  chybił trafił,   ponieważ zwierałem "nóżki" od strony małego okrągłego wgłębienia znajdującego się w jednym z rogów pamięci NAND) .    Nie ma ryzyka spalenia, tylko delikatnie dotykać szpilką dwie "nóżki"  pamięci NAND leżące koło siebie    (oczywiście szpilką nie dotykamy niczego poza "nóżkami" pamięci  NAND )

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój box a pamięć to te czarne po prawej stronie wyświetlacza ?ce4a517b9530774eba2c7a9a53f164f2.jpg9e2d11cc0507c1774880c84400ca7590.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym momencie jedynie co mogę pomóc to przypomnieć, że nie ma ryzyka spalenia urządzenia przy zwieraniu nóżek pamięci NAND ale tyczy się to pamięci NAND.

Nie interesowałem się box-ami gdyż ich nie posiadałem w Mini PC wszystko jest proste pamięć NAND jest druga co do wielkości po procesorze w moim przypadku jest to procesor Rokchip RK3066     (pamięć  NAND w moim urządzeniu jest o 30% mniejsza od procesora).

Podkreślam nie ma ryzyka spalenia przy dotykaniu szpilką nóżek pamięci NAND to tyle co mogę pomóc, a który układ jest pamięcią w Twoim boxie nie jestem pewien a musisz wiedzieć na 100% aby nie spalić boxa manipulując na innych układach niż pamięć NAND.

Pozdrawiam

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc będę walczył nadaj z wykałaczką i gniazdem AV -reset

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to nie pomogło, natomiast metoda z nóżkami. pamięci NAND dzisła bardo skutecznie na 100%. MOŻE KTOŚ NA FORUM WIE GDZIE W TWOIM BOXIE JEST PAMIĘĆ NAND??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi