Skocz do zawartości
mAKIERAn

MXQ po wgraniu softu nie wykrywalny dla Amlogic USB tool

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że ruszyłeś w dobrym kierunku...

A więc po pierwsze czyszczenie pamięci ERASE FLASH wykonujesz jak komp wykryje urządzenie i program widzi twoje urządzenie.

Po drugie jak wyczyścisz pamięć wgrywasz oprogramowanie NAJLEPIEJ OSTATNIE OFICJALNE  TJ. NAJNOWSZE ZE STRONY PRODUCENTA U MNIE BYŁ TO PLIK KTÓRY ROZPAKOWAŁEM I MIAŁ ON POSTAĆ OBRAZU img    (plik wcześniej dobrze rozpakować winrarem chociaż 7 zip też daje radę).

Jesteś na dobrej drodze.

dodana zawartość

Na tej stronie: 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/608248-x92-tv-box-s912-android-6-3-16gb-dual-wifi-gig-lan/page7#post615031

Jest napisane, że jest to 29 i 30 lub 30 i 31 nóżka pamięci samsunga liczac od lewej do prawej.  JEDNAK MOGĄ BYĆ TO NÓŻKI O KTÓRYCH PISALEŚ PO PROSTU ZALEŻY OD KTÓREJ STRONY SIĘ LICZY,   SĄ ZAMIESZCZONE ZDJĘCIA  NA NICH  STRZAŁKI DOOKOŁA PAMIĘCI DOKŁADNIE POKAZUJĄ KIERUNEK LICZENIA NÓŻEK,   JEST TEŻ ZAWARTY  OPIS INSTSLACJI.  

Metoda z nózkami jest ostatnią skuteczną metodą ratunkową ożywienia systemu nawet całkowitej cegły tzw.  ostatnia deska ratunku.

W tym link informacyjnym,  dodatkowo  są zamieszczone 2 zdjęcia pokazujące lokalizację 2 nóżek pamięci NAND samsunga które należy  BARDZO DELIKATNIE,   Z WYCZUCIEM  zewrzeć metalową szpilką:

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/608248-x92-tv-box-s912-android-6-3-16gb-dual-wifi-gig-lan/page7#post615031

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Amlogic burningtols jest opcja Erase Flash i erase bootloader.d7bcb32a75979fd69b547c046db03825.jpg

Nie wiem czy jest potrzeba czyścić  (usuwać) bootloader tj.  czy jest potrzeba zaznaczać erase bootloader? 

Na pewno trzeba wyczyścić pamięć Flash tj. zaznaczyć  Erase Flash.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozliwe, ze bootloader jest uwalony wiec opcja ''erase bootloader'' jak najbardziej wskazana.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Decybelu masz rację.

Ja u siebie  już takie "cuda"  porobiłem że głowa boli  (w znaczeniu, że wgrywałem różne ulepszacze, oprogramowania,   w następstwie tego zablokowałem urządzenie całkowicie,  nie działało nic) .

W międzyczasie oddałem moje "ustrojstwo androidowe" do serwisu komputerowego specjalizującego się w tabletach itp.   urządzenie było u nich przeszło miesiąc nic nie zrobili, nie naprawili. W końcu po przeszło 3 miesiącach znalazłem stronę,  link:

http://www.slatedroid.com/topic/51906-solved-sanei-n83-ampe-a85-and-other-rk3066-2cpu-unbrick-with-mask-rom-mode

Metoda zwierania nóżek  pamięci NAND (Flash)  ZADZIAŁA WPROST REWELACYJNIE!!!         WYCZYŚCIŁEM PAMIĘĆ CAŁKOWICIE I WGRAŁEM OPROGRAMOWANIE, NIE WGRYWAŁEM ZMODYFIKOWANEJ WERSJI  TYLKO NAJNOWSZE UDOSTĘPNIONE NA STRONACH INTERNETOWYCH PRZEZ PRODUCENTA  URZĄDZENIA.    Teraz wszystko działa super.

Jeżeli wszystko jest uwalone może być KONIECZNE CZYSZCZENIE CAŁEJ PAMIĘCI NAND,   PRZED WGRANIEM OPROGRAMOWANIA DLA DANEGO URZĄDZENIA.

Joker,  jak Ci idzie  z wgraniem oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    .

Joker,  jak Ci idzie  z wgraniem oprogramowania???

wgrałem  stockowe  za  pomoca    znow  drugiego starego kompa   - zwarcie  nożek   5i6 nic u mnie nie daje 

Dlatego tak walcze z nim bo stockowe    troche mnie  nie satysfacjionuje   z racji ze  nakablu   sieci  LaN  włacza  sie automatycznie  po wyłaczeniu ( wzbudza sie  ,  a  na sieci wifi tego problemu nie ma) , brak opcji  wyłaczenia   aplikacji w tle   chyba   ze pamiec  czyscimy  stockowa   apk.  ale    aplikacje  pracuja  nadal co    doprowadza  do     rosniecia   temp. uzadznia  do 70paru stopni

dodana zawartość

interesuje mnie co to   jest  jak chce wgrac  oporgramowanie  wysłane  przez  chinczyka 

1111.jpg.a75d34e5eacde693fe2596d72ad716fc.jpg

A jeszcze nurtuje mnie pytanie czemu jak wgram jakieś inne oprogramowanie na którym box nie chce ruszyć mój komp nie widzi urządzenia a mój stary za każdym razem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Joker,  poruszyłeś 3 sprawy,  zwarcie nóżek  pamięci NAND u Ciebie jakoby nie działa,  czemu jeden komputer widzi urządzenie a drugi nie oraz  jak wgrać  oprogramowanie  wysłane  przez  chińczyka.     Postaram się jak najdokładniej odpowiedzieć na poruszone tematy. 

Coś chyba robisz zle,   może to nie te szpilki  (chodzi o nóżki pamięci zwane też pin,  szpilkami,  trzpieniami),    tzn.   zwierasz nie te nóżki, czytałeś ten post zamieszczony w linku poniżej?

Na tej stronie: 

Jest napisane, że jest to 29 i 30 lub 30 i 31 nóżka pamięci samsunga liczac od lewej do prawej.  JEDNAK MOGĄ BYĆ TO NÓŻKI O KTÓRYCH PISALEŚ PO PROSTU ZALEŻY OD KTÓREJ STRONY SIĘ LICZY,   SĄ ZAMIESZCZONE ZDJĘCIA  NA NICH  STRZAŁKI DOOKOŁA PAMIĘCI DOKŁADNIE POKAZUJĄ KIERUNEK LICZENIA NÓŻEK DO BIAŁEJ STRZAŁKI,    JEST TEŻ ZAWARTY  OPIS INSTSLACJI.

Przyjrzyj się uważnie tym  dwóm zamieszczonym zdjęciom, druga sprawa te nóżki są tak małe, że trzeba metodą prób i błędów ale na zdjęciach jest wyraźnie pokazane gdzie to jest są zaznaczone strzałki,  biała strzałka pokazuje miejsce zwarcia  i widać też chłodzenie procesora tylko musisz znaleźć zaznaczone miejsce która to okolica,  podkreślam  na pamięci samsunga widać wyraźnie zaznaczone miejsce  tj. kierować się  dookoła strzałkami do białej strzałki.  

Tak na marginesie ja z tymi nóżkami przeszło godzinę próbowałem, najpierw robiłem nie z tej strony pamięci NAND...  Jak zlokalizowałem która to strona  poszło mi już szybko.

WAŻNE JEST BY ZWIERAĆ WYŁĄCZNIE 2 NÓŻKI,  NIC WIĘCEJ.  JA UŻYŁEM DO TEGO CZUBEK  ZWYKŁEJ METALOWEJ IGŁY DO SZYCIA   (od strony otworu była trochę za gruba)   ,  DELIKATNIE PO ŚRODKU ZWIERAŁEM 2 NÓŻKI PAMIĘCI NAND.

Jeszcze raz, dokładnie przyjrzyj się zdjęciom by chociaż w przybliżeniu zlokalizować nóżki, biała strzałka pokazuje miejsce zwarcia metalową igła lub czymś podobnym.

Przepraszam za polszczyznę ale tłumacz jest automatyczny z google:

Dołączono zdjęcia w dobrej rozdzielczości dla  urządzenia uceglonego.

Na chipie samsung  szpilki 29-30 lub 30-31 (liczone od lewej do prawej).

Nie musisz podłączyć kabla telewizyjnego do zasilania, ani nacisnąć przycisku resetowania.

Wystarczy podłączyć USB do komputera i do telewizora i uruchomić program Amlogic USB Burning Tool i dokonać zwarcia między szpilkami.

Co prawda w instrukcji  tutaj przetłumaczonej  tj.  z linku powyżej pisze,   żeby zwierać nóżki po włożeniu kabla,  ja najpierw zwierałem potem podłączałem USB do kompa ale w u Ciebie może być tak  jak jest napisane  w instrukcji.

Poniżej dwa zdjęcia,  ilustrujące przez zaznaczenie białą strzałką i małym  płaskim śrubokrętem miejsca nóżek pamięci NAND:

image_21102.jpg

image_21103.jpg

Poniżej jedno zdjęcie,  ogólne rozmieszczenie części elektronicznych  w tym pamięć NAND wewnątrz urządzenia:

9e2d11cc0507c1774880c84400ca7590.jpg

dodana zawartość

W sprawie kompa jeżeli masz Windows  7 obojętnie 32 czy 64 bit oraz wyłączone antywirusy komputer będzie działał tj. widział urządzenie chyba,  że jest coś namieszane w kompie lub urządzeniu albo jest namieszane w kompie i urządzeniu równocześnie.  Jak wszystko jest dobrze 7 jest najlepsza dla komunikacji z urządzeniami na Androidzie (po prostu 7 nie jest ani za stara ani za nowa, ja musiałem specjalnie wgrywać 7 do kompa bo na czterech  mam 10 na nich nic nie chciało działąć.  Oczywiście ogólnie 10 nie jest złym systemem ale  nie nadaje się do komunikacji z Androidem,  przynajmniej na dzień dzisiejszy tak jest faktycznie). 

Jak  wgrać  oporgramowanie  wysłane  przez  chińczyka.

W Amlogic burningtols daje Ci na końcu komunikat   "setup error"   wskazujący  błąd skutkujący tym, że nie można załadować  (zainstalować)  oprogramowania.

Są możliwe dwie przyczyny tego stanu.

1. Masz zle wyczyszczoną pamięć NAND i oprogramowanie nie chce się zainstalować.

2. Coś jest nie tak jak być powinno z programem tzn. jest zle rozpakowany i zawiera błędy  (do rozpakowania  najlepszy jest  WinRAR   tj. w zasadzie nie generuje błędów) lub oprogramowanie jest nie do Twego modelu i plik ma za dużą objętość.

Wydaje mi się, że raczej będzie to pierwsza możliwość, ponieważ jeżeli plik nie jest za duży i nawet nie jest do danego modelu to system bardzo często i tak go załaduje.  Oczywiste jest,   że w takim wypadku nic nie będzie działać ale program się wgra skutkując ucegleniem urządzenia. Jedynym skutecznym ratunkiem jest wtedy zwarcie nóżek pamięci i ponowne wgranie właściwego dla danego modelu oprogramowania  (firmware) może być alternatywne lecz detykowane dla danego modelu.

Reasumując, jeżeli masz właściwy plik i dobrze rozpakowany to najbardziej prawdopodobną przyczyną z wgraniem oprogramowania jest zle wyczyszczona pamięć. 

Zewrzyj odpowiednie nóżki, wyczyść dobrze pamięć i wgraj oprogramowanie, alternatywne też musi się załadować jeżeli wcześniej zostało właściwie rozpakowane.  W zasadzie nie ma możliwości aby się nie udało zainstalować alternatywne firmware które jest dedykowane,  zrobione do Twego urządzenia.

Zdjęciowa ilustracja rozmieszczenia części elektronicznych w tym pamięć NAND wewnątrz urządzenia.
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odceglenie,   mxq - pro              Link: 

https://techfreak.pl/nexbox-mxq-pro-aktualizacja-firmware/

Zamieszczam 2 instruktażowe filmy z metodami odceglenia,  może komuś te informacje się przydadzą.  

Poniżej  2   Linki,   filmy z YouTube:

Dodanie linków do filmów instruktażowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panowie,

Mam pytanie odnośnie samego wgrywania firmware'u do MXQ. Otóż przez USB Burning Tool wgrałem już firmware do kilkuset takich urządzeń. Za każdym razem procedura ta sama (z wciśnięciem przycisku w gnieździe AV)

Jednak z jedną partią mam problem, ponieważ w momencie podłączania Mboxa do komputera za pomocą kabla USB-USB komputer w ogóle nie reaguje, USB Burning Tool go nie widzi.

Da się jednak zrootować to urządzenie z karty SD.

Niestety domyślne oprogromowanie ma bardzo dużo bugów (między innymi nie zapamiętuje strefy czasowej, języka po restarcie urządzenia, może znacie temat?)

Czy macie jakiś pomysł w jaki inny sposób można wgrać firmware?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam ucelglonego M8S pro plus, czy może mi ktoś powiedzieć które nóżki muszę zewrzeć? 

IMG_20180119_184050.jpg

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi