Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
mAKIERAn

MXQ po wgraniu softu nie wykrywalny dla Amlogic USB tool

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Podobnie jest w większości tego typu sprzętu przez zwarcie nóżek pamięci.  Poszperałem  trochę w internecie, poniżej  jest dokładna  instrukcja ze zdjęciem  jak odceglić  Mecool M8s Pro+, przez zwarcie nóżek, które są na odwrotnej stronie płytki drukowanej.

Ważna uwaga!!!   Próbujesz zewrzeć te 2 nóżki metalową igłą tylko na pamięci NAND!!!.   Jeśli umieścisz to na innych nóżkach pamięci NAND, nic się nie dzieje,   po prostu nie zacznie się instalacja... 

Ważne!!!   Nie pomyl pamięci NAND  z innym układem scalonym,  wtedy dopiero istnieje ryzyko uszkodzenia sprzętu.

dodana zawartość

Bardzo ważne!!!!!!  

Metoda na zwarcie nóżek pamięci NAND jest w zasadzie w 100% skuteczna,  więc warto próbować do skutku.

Powodzenia

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 19.01.2018 o 18:54, Pandzior80 napisał:

Witam, mam ucelglonego M8S pro plus, czy może mi ktoś powiedzieć które nóżki muszę zewrzeć? 

IMG_20180119_184050.jpg

Mecool M8s Pro + - metoda Nand Mask ROM flash tj. odceglenie urządzenia przez zwarcie nóżek pamieci,  wystarczy tylko obrócić płytkę drukowaną Mecool M8s Pro +  i tam są nóżki które trzeba zewrzeć, instruktarz ze zdjęciem:
    http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/knowledge-tutorials-au/676523-mecool-m8s-pro-nand-mask-rom-flash-method

Płytka drukowana odwrócona  Mecool M8s Pro +   zdjęcie,  czerwona strzałka pokazuje zaznaczone na dwie czerwone kropki nóżki do zwarcia:     
    http://freaktab.com/filedata/fetch?id=676524

Pakiet USB Burning Tool do nagrywania amlogic v2.0.8:           
    http://chinagadgetsreviews.com/download-amlogic-usb-burning-tool-v2-0-8.html

Tłumaczenie, Mecool M8s Pro + - Nand Mask ROM flash method,  automatyczny tłumacz Google.

" Mecool M8s Pro + - metoda Nand Mask ROM flash

10-08-2017, 12:22                       Autor,   Sossy    Junior Member

cześć

Po kilku zapytaniach o to, jak zrobiłem Nand Mask ROM flash do mojego pudełka, stworzyłem poniższy tutorial.
    Zauważ, że jest to tylko ta metoda, której użyłem, mogą być lepsze sposoby, a także zauważ, że otwieranie pudełka i zworki nie jest pozbawione niebezpieczeństw, więc rób to na własne ryzyko.

Będziesz potrzebować:
    - mały śrubokręt krzyżowy Philips
    - małe metalowe narzędzie do zwarcia (użyłem sondy z multimetru)
    - Kabel USB męsko-męski (można go kupić lub stworzyć własny - zobacz youtube dla samouczków)
    - zanotuj oryginalną wersję oprogramowania układowego, do której dołączono twoje pudełko. Jeśli nowa ROM nie działa, będziesz mógł pobrać to oprogramowanie i przesłać je przy użyciu tej samej metody

Kroki

- Na pierwszej stronie wątku ATV Pobierz pakiet USB Burning Tool do nagrywania amlogic v2.0.8
    - Pobierz pakiet burn .img z ROM, który chcesz zainstalować
    - zainstaluj pakiet spalania Amlogic, który będzie zawierał sterowniki do Mistrzostw Świata
    - Na spodzie pudełka, pod czterema gumowymi nóżkami znajdują się cztery małe śruby, usuń je i zdejmij pokrywę ze skrzynki.
    - Pod pokrywką będzie mały srebrny plastikowy pierścień wokół zewnętrznej części pudełka, usuń to
    - Na płycie PCB będą dwie małe śruby. usuń te (ostrożnie)
    - Wyjmij płytkę PCB z pudełka. Zwróć uwagę, że antena WiFi może zostać przypięta do uchwytu
    - Odwróć płytkę do góry nogami
    - Podłącz kabel USB do komputera, ale jeszcze nie do skrzynki
    - Uruchom program do wypalania, a w drugim menu u góry zmień język na angielski
    - W pierwszym menu u góry możesz zaimportować pakiet .img burn pobrany powyżej
    - Kliknij "Start"
    - Podłącz kabel USB do skrzynki, w porcie USB najbliżej wtyczki
    - Nie podłączaj zasilania ani niczego innego, tylko kabel USB
    - Na załączonym zdjęciu widać dwie szpilki, które należy spiąć na tym pudełku
    - Następnie szybko skróć dwa kołki na pudełku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, usłyszysz ping PC po rozpoznaniu skrzynki, a narzędzie Płonące pokaże urządzenie
    - Być może trzeba będzie spróbować trzy lub cztery razy, aby komputer rozpoznał skrzynkę. Jeśli skrzynka zostanie rozpoznana zaraz po podłączeniu kabla, zewrzyj szpilki przed podłączeniem kabla USB
    - Narzędzie do nagrywania powinno następnie automatycznie zacząć migać
    - Jeśli wystąpi błąd na poziomie 4%, spróbuj ponownie. Zajęło mi kilka chwil, zanim się udało. Zauważ, że może to być znak, że kabel jest zbyt długi
    - Kiedy osiągnie 98%, zatrzyma się na kilka minut. Bądź cierpliwy, nie odłączaj kabla
    - Gdy pojawi się komunikat "Burning successful", możesz usunąć kabel i nacisnąć "Stop" na narzędziu do nagrywania

Włóż pudełko razem, a następnie podłącz jak zwykle do telewizora i uruchom je po raz pierwszy

Powodzenia
    Załączone pliki

image_27206.jpg (121,8 KB, 2 wyświetleń) "

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi