Skocz do zawartości
mAKIERAn

MXQ po wgraniu softu nie wykrywalny dla Amlogic USB tool

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to będzie to, te  bardzo małe nóżki, podobnie jak u mnie bez lupy, bardzo ciężko policzyć    ( kolejność wielkości układów tj.  wielkość pamięci NAND o 30% mniejsza od procesora, drugi układ po procesorze co do wielkości, co prawda mój Mini PC jest bardziej zintegrowany od boxa ale wszystko jest mniej więcej podobne) .      Sama operacja na nóżkach pamięci NAND jest bez ryzyka,   ja robiłem na chybił trafi,  PODKREŚLAM  dobrze, że przy tej operacji nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia sprzętu...

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobimy reset na innym kompie ,starym z tym samym systemem
    A mój komp to łączył się jak chciał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używaj komputera z systemem Windows 7, na 10 i innych systemach może nie działać.

DO INSTALACJI ANDROIDA NAJLEPIEJ UŻYWAĆ WINDOWS 7,  NA CZAS INSTALACJI Z WYŁACZONYM  ANTYWIRUSEM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Używaj komputera z systemem Windows 7, na 10 i innych systemach może nie działać.
    DO INSTALACJI ANDROIDA NAJLEPIEJ UŻYWAĆ WINDOWS 7,  NA CZAS INSTALACJI Z WYŁACZONYM  ANTYWIRUSEM.
    Moj win7 64bit
    A kom na którym robiłem też win7 32bit
    Nawet u siebie system na nowo wrzuciłem nowe stery do wszystkiego .później program i też stery
    I tak robił box co chciał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wynika z tego,  że w całej operacji  POMIJASZ  BARDZO WAZNY ELEMENT  tj.   czyszczenie pamięci NAND. U mnie   po wykryciu urządzenia  dla RockChip   kolejno użyłem programu RKAndroid Tool v1.35 do czyszczenia pamięci, wystarczy kliknąć na Erase NAND (IDB) i pamięć wyczyszczona, jest to bardzo ważny moment gdyż  narzędziem RKAndroid Tool  v1.35   usuwając nand idb, następuje sformatowanie wszystkich partycji pamięci  NAND co otwiera drogę do zainstalowania oprogramowania na "czystej pamięci"  ( dla RockChip  otwiera drogę dla  narzędzia RKBatch Tool  u Ciebie jest to Amlogic USB Burning Tool ). 

Jeszcze raz,  PO WYKRYCIU URZĄDZENIA W KOMPUTERZE   KONIECZNIE CZYŚCIMY PAMIĘĆ NAND ODPOWIEDNIM  PROGRAMEM.  Oczywiście u Ciebie jest INNY PROCESOR NIŻ U MNIE nie jest to RockChip,  dla  ROCKCHIP  jest  RKAndroidTool v1.35 ,  być może trzeba znaleźć program dedykowany do Twego urządzenia   tj.  Amlogic.      W  moim RockChip  wystarczyło jedno klikniecie  RKAndroid Tool v1.35  i pamięć wyczyszczona.

PO WYCZYSZCZENIU PAMIĘCI NAND,  musisz znaleźć odpowiedni dla Amlogic program ,    zainstaluj oprogramowanie dla Twego urządzenia  (AMLOGIC )  z pomocą   Amlogic USB Burning Tool .

Reasumując, zasada instalacji jest taka sama u ciebie jak i u mnie ale narzędzia czyli programy do wykonania tego mogą być różne chociaż są też programy uniwersalne dla Androida,  ja przeryłem dogłębnie internet dla  RockChip ty musisz szukać programów dla Amlogic, jednym zdaniem zasady stosowania programów są takie same ale same programy mogą być dedykowane dla określonych urządzeń.

Życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 10.08.2017 o 06:00, Arkady1964 napisał:

Oczywiście u Ciebie jest INNY PROCESOR NIŻ U MNIE nie jest to RockChip,  dla  ROCKCHIP  jest  RKAndroidTool v1.35 ,  być może trzeba znaleźć program dedykowany do Twego urządzenia   tj.  Amlogic.      W  moim RockChip  wystarczyło jedno klikniecie  RKAndroid Tool v1.35  i pamięć wyczyszczona.

Kolego nie   moge  znaleść   porgramu  do mojego Almlogica    do czyszczenia pamieci  moze     pomozesz

Edytowane przez joker25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, na angielskich forach o Androidzie znalazłem rozwiązanie dla RK,  oczywiście masz inny procesor tj .  inna platforma.     Dla innych procesorów często są podobne procedury ale różne  programy.  Poszukaj na angielskojęzycznych forach wpisując w przeglądarkę nazwę twego boxa lub nazwę procesora. 

dodana zawartość

Jestem na miesiąc poza moim domem i nie mam dostępu do komputera. Piszę z telefonu, mam kiepski zasięg co chwila mi rwie połączenie z internetem. 

Kolego, ja do swego measy U2C rozwiązania szukałem na różnych forach o Androidzie przez 3 miesiące i znalazłem, opisałem to w moim poście (na samym końcu wątku zamieściłem też instrukcję jak odceglić urzadzenia oparte o RK).

Kolego,  w twoim przypadku jak nie waliłeś w twojego boxa młotkiem też jest rozwiązanie. Box jeść nie woła (mój Measy U2C leżał sobie przez 3 miesiące w szufladzie aż się doczekał ratunku i odżył), spokojnie  poszukaj informacji na forach o Androidzie,  w końcu na pewno znajdziesz rozwiązanie problemu.

Życzę  powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze jedno
    Czy zwierając inne nóżki pamięci niż te które powinien mogę spalić urządzenie ?
    Czy mogę metodą prób i błędów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie spaliłem zwarłem igłą 2 nóżki nastepnie podłączałem kobel USB do komputera (robiłem tak wielokrotnie aż wykryło urządzenie,  nastepnie kasowanie pamięci, potem wgrałem oprogramowanie),  jeżeli chodzi o RK na forach wszyscy twierdzą, że nie ma żadnego ryzyka spalenia.  Napisane jest to w linku poniżej  " jeśli umieścisz to na innych pinach  (nóżkach),  nic się nie dzieje, albo po prostu nie zacznie się".

http://www.slatedroid.com/topic/51906-solved-sanei-n83-ampe-a85-and-other-rk3066-2cpu-unbrick-with-mask-rom-mode/

W twoim przypadku czytałem, że użytkownicy robili to i im się udało ożywić urządzenia,  skutecznie  zrobił to  autor tego postu lub inni dający instrukcje w internecie   np. link poniżej:

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/608248-x92-tv-box-s912-android-6-3-16gb-dual-wifi-gig-lan/page7

Oczywiście nie jestem jakimś fachowcem i głowy nie dam, że nic się nie stanie ale tak twierdzą inni użytkownicy,  chociaż ja czytaĺem głównie o RK,  ponieważ takie urządzenie chciałem postawić na nogi i to zrobiłem. Wszystko u mnie działa super na najnowszym oprogramowaniu producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na freaktab

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/608248-x92-tv-box-s912-android-6-3-16gb-dual-wifi-gig-lan/page8

Wyczytałem że u mnie 5i6 nóżka

Próbuje tez wgrać jakieś alternatywne oprogramowanie .img ale nic nie idzie nawet te co mi Chińczyk podesłał które ma ok 1,8gb a stockowe 1,3gb

Wywala bład

Czy zawsze po wgraniu zip przez recowery trzeba czyścić Wipedata/factory reset i partycje ?

A w Amlogic burningtols jest opcja Erase Flash i erase bootloaderd7bcb32a75979fd69b547c046db03825.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi