Skocz do zawartości
Fenek

root CF-Auto-Root [S7] - KNOX [0x1]

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego Samsunga S7 DUOS zrootowałem :) Wszystko przebiegło sprawnie i bez najmniejszego problemu. Dlaczego postanowiłem przejąc administrację nad swoim telefonem? Dlatego, żeby pozbyć się aplikacji, których nigdy nie używam i używać nie będę. Denerwowały mnie ciągłe ich aktualizacje. Teraz pozostały mi te, których używam. Usunąłem np Skype, Player (TVN-U) Muzyka Google Player i inne. Jeśli pojawi się jakaś nowsza wersja oprogramowania, to sobie ją kiedyś zainstaluję i znów zrootuję telefon. Robiłem to w wielu Samsungach, które miałem. Oczywiście wszystko dzięki poradnikowi z tego forum, ale i też z youtube . Musiałem się do tej operacji dobrze przygotować, bo należy pamiętać, że telefon nie jest tani... :)

Możemy zmienić ustawienia w Google play w menu/ustawienia/ogólne Aktualizuj aplikacje automatycznie: Nie aktualizuj

oraz

Powiadomienia: Powiadamiaj, że są dostępne aktualizcje aplikacji - zaznaczone

Wówczas my decydujemy czy aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A można tą apką - Package Disabler Pro - wyłączyć wszystko co się chce ? To i tak zresztą nakładka a nie prawdziwe wyłączenie, bo bez roota nie da się tego zrobić.

Wyłączenie aktualizacji nie obejmuje wszystkiego. Taki zasr...y Game Service sam się uruchamia i wyszukuje aktualizacje...

I chyba dlatego zrobię Roota. Miesiąc telefon działa, nawet pod kran go wsadziłem (delikatnie!) aby sprawdzić czy wodoszczelny jest.

Edytowane przez wojtek_pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A o który Package Disabler Pro chodzi?
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.packagedisabler

czy

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ospolice.packagedisablerpro ? Ten drugi chce aktywować w Samsungu licencję KNOX czy coś... Pierwszego nie próbowałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@@wojtek_pl mam ten co wymienił @@Avaadacadabra oraz drugi https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.packagedisabler (EZ Package Disabler (Samsung))

oba działają doskonale, nic z knoxem nie mieszają, o nic nie proszą 

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jest fajnie program już mam zainstalowany, ale po wyłączeniu pewnych aplikacji wcięło  mi możliwość jednoczesnego czyszczenia baterii, pamięci itp. (taki menager). Jakę funkcję w tym programie trzeba odhaczyć, żeby mi to wróciło. Ktoś może mi pomóc?

EDIT. Poradziłem sobie w ten sposób, że włączyłem sobie ponownie wszystkie aplikacje i sam ręcznie wyłączyłem te, których nie używam. Wszystko wróciło do normy, Mam tylko nadzieję, że te wyłączone nie będą chciały się aktualizować mimo wyłączenia. I tak czekam na odpowiedni root :)

Edytowane przez Zulus_JG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KingRoot - czy ktoś testował na Samsunga? Na starym "teflonie" działa, może ktoś próbował na nowszych. Dla oszczędzania zużycia baterii - ekran (wszędzie gdzie się da coś przełączyć na ciemny motyw, włącznie z tapetą) pomagają ciemne motywy. Szukać w ustawieniach aplikacji i przełączyć.

Na temat zabezpieczeń teflonu: http://www.samsungknox.com/products/knox-workspace/how-to/lock-down-android

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy root jest potrzebny do wgrania nowego romu (XEO)? Na razie nie mam nabitej flagi (telefon niezrootowany), ale chciałbym wgrać rom bez "dodatków" sieci...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi