Skocz do zawartości
tomekts

Źle działający aparat na CM12 X

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule mam problem z aparatem.

Ogolnie wyglada to tak na oryginalnym sofcie wszystko ładnie działa.

Ale jak wgram cm 11, 12, 12,1  to jak chce zrobić zdjęcie i mam ciemniejsza scenę to na ekranie pojawiają się paski i skacze obraz.
    Wcześniej myślałem ze to wina tel wiec go sprzedałem dzis zakupiłem nowy i jest dokladnie tak samo, cięzko aby dwa telefony były tak samo uszkodzone.
    I jeszcze jedna rzecz jak wgram oryginalna aplikacje aparatu z Sonego ta co jest przeportowana na Cm, to sie poprostu nie włącza aplikacja przestała dziłać.

Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

Co do dziwnych pasków - nie jest to uszkodzenie telefonu.
    Po prostu "ten typ tak ma".
    U mnie również jest tak za każdym wgraniem nowego CM.
    Wystarczy pełne naładowanie baterii, trochę telefonu poużywać, znowu naładować i się unormuje.
    Ów efekt zauważyłem (na świeżo postawionym CM) gdy bateria nie jest naładowana do 100%. Jakiś tam defekt, ale tylko na początku. Później wszystko będzie dobrze działać.

A co do appki - karta SD włożona?
    Być może nie chce współpracować z tą wersją CM. Na sklepie jest cała masa appek, która robi o wiele lepsze zdjęcia i ma więcej opcji niżeli oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie uzywam fv-5 :D
    Wgram teraz cm 12.1 gapsy roota i aparat od sonego, zostawie tel na noc przy ładowarce i jutro sie zobaczy, chyba ze jest jakis inny pomysł ?

[Dodano: 10 kwiecień 2016 - 00:12]

Wszystko wgrane i czekamy do rana, jesli sie naprawi to sie uciesze i tez nie bo mi stary tel leżał miesiąc czasu bo nie działa aparat a tu taka głupia sprawa :D

Edytowane przez tomekts

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

U mnie za każdym razem czy CM11, 12 czy 12.1 - za każdym razem miałem ten sam problem z aparatem.
    CM wgrywałem zaraz po zakupie Vki... Pierwsze uruchomienie na CM - aparat... I klapa.. Pod światło wszystko ok. Trochę ciemniej - zielone pasy i na zdjęciach zostawały się. Byłem wręcz załamany tym faktem... W ciągu 24h przez telefon przetoczyło się z 20 różnych ROMów i na każdym to samo. Ostatecznie sobie odpuściłem. Telefon na noc pod ładowarkę.. Rano sprawdzał co i jak - aparat działa jak należy!
    Wtedy wgrałem ROM, który najbardziej mnie interesował. Pierwszy start i fixy z aparatem. Dałem pod ładowarkę i im bateria bardziej naładowana tym mniej widoczne były te dziwne paski. Bateria naładowana - i jak ręką odjął :)
    Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia czym jest spowodowane takie zachowanie... Na internecie nic na ten temat nie mogłem znaleźć, a gdzie nie pisać to każdy odpisywał, że uszkodzony aparat ew. płyta główna. Na szczęście rozwiązanie łatwiejsze niżeli się wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie noc pod ładowarka i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

Nie mam bladego pojęcia czym jest spowodowany problem z aparatem na świeżym CM - ale generalnie do uratowania :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi