Skocz do zawartości
drop5

Bateria wariuje po przetestowaniu kilku ROMów

Rekomendowane odpowiedzi

drop5

Witam. Mam taki problem z moją Mini Pro.

Otóż po dość długim używaniu telefonu "jak pan Bóg przykazał" - czyli bez rootowania itd postanowiłem przetestować kilka romów. Przetestowałem chyba 3 romy (dwa oparte na CM7 i jeden na CM6) - wszystkie oczywiście zgodne z

X10MP. Oczywiście stosowałem sie do wszystkich zaleceń, romy chodziły pięknie, zero restartów itp.

Jednak z powodu pewnych braków w funkcjonalności postanowiłem wrócic na stockowy 2.1 - i własnie wtedy zaczeły się moje problemy z baterią. Telefon co jakis czas się wyłączał co wg mnie spowodowane bylo battery-drainem

(po właczeniu tela migała czerwona dioda i stan baterii od 0% do mmax 4%). Co najlepsze po ponownym restarcie

wskazywała już normalną a czasem zawyżoną wręcz wartość. W skrócie:

- telefon się wyłącza, restartuję go - około 1% baterii

- uruchamiam ponownie - około 80% bardzo szybko spada

- znowu uruchamiam ponownie - powiedzmy około 50%, stoi w miejscu nawet jak uzywam neta przez 2g/3g albo

gram np. w Angry Birds

- jak podłącze telefon do ładowarki gdy jest na tym "wyczerpaniu" bateria szybko się ładuje, nawet w 10 minut do pełna ale spada błyskawicznie

- przez usb ładuje się dłużej i w miare "normalnie" ale tez wariuje tak jak to wyżej opisałem

Romy które testowałem (jeśli to może miec jakieś znaczenie w sprawie):

-MiniCM7Pro v7x od paul-xxx

-SonyBread też chyba v7

-MiniCM6Pro wersji nie pamiętam, od owaina chyba

Co może być tego przyczyną? Niedawno wgrałem czysty soft od SE przez PC Companion (kliknąłem Napraw) i nie

pomogło, wcześniej też przywracałem przez recovery i też nie pomagało. Wipe Battery Stats równiez nie przynosilo rezultatu (choć być może używałem tej opcji trochę nieumiejętnie i w ten sposób "rozkalibrowałem" baterię).

Co jeszcze mogę zrobić? Czy bateria nadaje się do wyrzucenia?? Czy telefon będe musiał oddać do serwisu??

Z góry dziękuje za wszelkie pomocne rady i wskazówki

Edytowane przez drop5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drop5

Z tego co zaobserwowałem restarty są powiązane z dziwnym zachowaniem baterii, dzisiaj zrobilem test baterii w menu serwisowym i wygląda na to ze zużycie sie ustabilizowało. Spróbuje zrobić jeszcze wipa statystyk baterii na full naładowanym fonie (chociaż teraz to już nie wiem kiedy on jest full naładowany w końcu...) bo coś mi sie wydaje że chyba problem tkwi w (oby!) rozkalibrowanej baterii (robiłem wipy na niepełnej baterii czasami).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drop5

@marcin212 a miałeś podobne problemy z baterią? Czy możliwe jest żeby tak rozkalibrować baterie że raz pokazuje 1% a jak go zrestartujesz to pokazuje 50%? Dzis naprzyklad po paru dniach spokoju naładowałem go na full (gdzieś kolo 12:00) to telefon padł ze wskazaniem 1% przed 16:00. Jak go właczylem to pokazywał 50%. Właczyłem odtwarzacz i przez 4 godziny słuchalem muzyki - nie ubyło ani procenta z baterii, podczas gdy przed tymi cyrkami 4 godziny słuchania muzyki kosztowały by mnie co najmniej 15-20% o ile nie więcej - co uważałem za normalny wynik. Użyłem dzis tego programu który mi podaliście, zobaczymy co z tego wyjdzie.A tymczasem dzięki za porady :)

BTW czy w tym dziale działa jakis system "thanksów" lub browarków??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BTW czy w tym dziale działa jakis system "thanksów" lub browarków??

Masz po lewej stronie pod postem postaw piwo.

Czy możliwe jest żeby tak rozkalibrować baterie że raz pokazuje 1% a jak go zrestartujesz to pokazuje 50%?

Tyle to mi nie skakało. Miałem 90% telefon leżał sobie cały dzień. Na wieczór włączyłem wyświetlacz było 89%. Przeczytałem SMS i sprawdziłem coś w jednej aplikacji(może 2 min coś robiłem). Po wyjściu patrzę na baterię a tam 40%. Miałem też tak, że GPS wytrzymywał z 3 godziny, a na początku(przed zmiana rom-u) do 8. Ten program i reset battery stats w CWM pomogło znowu działa tak jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też takie problemy miałem (wkurzające nie dość że bateria słaba to jeszcze szaleje). Telefon podłączyłem do ładowania ok 20 odłączyłem o 22. Rano jak się obudziłem było 20% baterii (miałem włączony tryb samolotowy na noc!!!). Jak się w pełni rozładował podłączyłem go do ładowarki. Gdy miał 100% odłączyłem go, po 10 min było już tylko 80%. Znowu go podłączyłem i tak leżał sobie do rana (ok 12h). No i się zda żył cud, działa normalnie tzn. ok 2 dni trzyma:] Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzie jest ta opcja do przywrócenia normalnego stanu baterji bo nie moge znalesc z CWM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

naładuj do pełna wejdź w cwm i w advanced masz wipe battery stats ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi