Skocz do zawartości
astelix

Bateria w Galaxy S7 Edge.

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Luciola napisał:

Jak to tydzień działa Ci na baterii? 
    Ja też mam ten power bank. Przy ładowaniu nim dobre jest to, ze jak ładuje się do 100% to w pewnym momencie telefon przestaje "ciągnąć" i power bank się wyłącza.

Oczywiście, że nie o to chodziło. Minimum tydzień bez gniazdka..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    1 minutę temu, the_naturat_com napisał:

Oczywiście, że nie o to chodziło. Minimum tydzień bez gniazdka..

Ale podpierając się tym power bankiem… rozumiem. i jak doładowujesz...tzn od ilu do ilu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Luciola reguły nie mam. Doładowuję w dzień jak mogę, do pełna w nocy. Nie schodzę poniżej 30%. Po prostu korzystam z telefonu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    2 minuty temu, the_naturat_com napisał:

@Luciola reguły nie mam. Doładowuję w dzień jak mogę, do pełna w nocy. Nie schodzę poniżej 30%. Po prostu korzystam z telefonu..

Czyli do końca ładujesz ...tyle, ze w nocy. W nocy człowiek śpi więc trudno to kontrolować. Ciekawiło mnie tylko do ilu doładowujesz sposób świadomy (jeśli nie jest to noc i z wiadomych powodów dochodzi do 100%)… ale skoro nie pamiętasz to nie będę naciskał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Luciola jak już napisałem w żaden sposób tego nie kontroluję, nie monitoruję. Nie martwię się i cieszę z użytkowania telefonu. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek

Wracając do chmury w routerze Asus to kilka dni temu testowałem AususWRT-Merlin czyli alternatywny firmware i z tego co pamiętam to tam chmura nie powodowała Wakelock-ów. Może wrócę jeszcze do testów tego firmware-u na router Asusa. Jedyny problem w Merlin to to, ze nie ma w nim AiMesh….inna sprawa, że ja tego nie używam.

Edytowane przez Puniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal
    [mention=48608]Rambdal[/mention] , Głupie gadanie... To co telefonu wgl ma nie używać i ładować telefon tylko gdy zobaczy 15%? Telefon się ma używać, a nie go trzymać w gablocie... 3,5 h SOT jest bardzo odpowiedni jak na tą pojemność i rozdzielczość ... Wszystko w życiu się zużywa, a Twój post nie ma ani wskazówki... Wpis z niczego i o niczym...
    Widać że brakuje ci dużo wiadomości odnośnie baterii w telefonach. Tak jak napisał@the_naturat_com poniżej 15% jest średnio wskazane dla żywotności baterii dokładnie opisał w jakim przedziale bateria najmniej się eksploatuje. Tak więc radzę poczytaj a nie krytykować nie mając wiedzy. Dla mnie lepiej jest komuś napisać aby pomóc znaleźć po jakimś czasie nie czytać postów w stylu "bateria leci w oczach."

Wysłano z Walkman-a

dodana zawartość

W takim razie nigdy nie masz  szansy poznać swój SOT ani nigdy nie wiesz ile Twój telefon wytrzymuje tzn ile możesz go używać....np. w podróży.

To nie są czasy baterii Ni-Cd czy Ni-Mh. A mam wrażenie, że dużo osób nadal nowe baterię tak traktuje. Ja nie muszę wiedzieć ile telefon wytrzyma na ekranie, do niczego nie jest mi to potrzebne. Ładuje telefon nawet jadąc autem 15 min i nie martwię się czy starczy mi bateria.

Odnisnie "ile telefon wytrzyma" bardzo łatwo to sprawdzić. Nie muszę czekać do 10% żeby wiedzieć że coś jest nie tak. Przykładem jest aplikacja T-Mobile która swojego czasu drenowała baterię i zauważyłem to w przeciągu 20% baterii sprawdzając na better battery stats.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    34 minuty temu, Rambdal napisał:

To nie są czasy baterii Ni-Cd czy Ni-Mh. A mam wrażenie, że dużo osób nadal nowe baterię tak traktuje. Ja nie muszę wiedzieć ile telefon wytrzyma na ekranie, do niczego nie jest mi to potrzebne. Ładuje telefon nawet jadąc autem 15 min i nie martwię się czy starczy mi bateria.

Odnisnie "ile telefon wytrzyma" bardzo łatwo to sprawdzić. Nie muszę czekać do 10% żeby wiedzieć że coś jest nie tak. Przykładem jest aplikacja T-Mobile która swojego czasu drenowała baterię i zauważyłem to w przeciągu 20% baterii sprawdzając na better battery stats.

Wysłano z Walkman-a

Przecież SOT jest dla wielu(dopisano) "bożkiem" na tym forum...
    Better Battery Stats używałem 2 dni ale wyrzuciłem bo w stosunku do WakeLock Detection był dla mnie totalnie nieczytelny - ale to indywidualna sprawa.

dodana zawartość

34 minuty temu, Rambdal napisał:

Widać że brakuje ci dużo wiadomości odnośnie baterii w telefonach. Tak jak napisał@the_naturat_com poniżej 15% jest średnio wskazane dla żywotności baterii dokładnie opisał w jakim przedziale bateria najmniej się eksploatuje. 

Żyjemy strasznie pokręconym świecie. Nie ma żadnej stałej prawdy czy zasady. Jedni mówią, że "poniżej 15% jest średnio wskazane" inni, że "poniżej 30 nie schodzą" a jeszcze inni, że "narządy nieużywane zanikają" - a nikt nie może powiedzieć jasno np., że "staraj się ładować do 90% i rozładowywać do min 15%". Z tego hałasu winikałoby, że należy 15 minut ładować po czy 5 używać i potem znowu 15 ładować...etc I jeszcze broń Boże nie naładować więcej niż 85-90%  - tylko cytując klasyka: "Jak żyć Panie Premierze?"

dodana zawartość

W dniu 8.12.2018 o 00:42, the_naturat_com napisał:

@Luciola ….Ja mam ładowarkę bezprzewodową i kładę na niej telefon jak tylko ma czas tam poleżeć. Nie ważne czy ma 30, 50 czy 70%. Rzadko kiedy schodzę poniżej 30%, a nie pamiętam 5% w moim telefonie. Generalnie dla mnie komunikat o słabej baterii przy 15% to ostatni dzwonek. :)

A nie masz obaw, ze ładowarka bezprzewodowa podgrzewa telefon i w ten sposób szkodzi baterii?
    Nie atakuję ale zwyczajnie pytam, bo sam mam i z powodu tych wątpliwości rzadko z tego korzystam.

Edytowane przez Puniek
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

A nie masz obaw, ze ładowarka bezprzewodowa podgrzewa telefon i w ten sposób szkodzi baterii?
    Nie atakuję ale zwyczajnie pytam, bo sam mam i z powodu tych wątpliwości rzadko z tego korzystam.

Powyżej 65 stopni szkodzi baterii. Jak najbardziej bezpieczne.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi