Skocz do zawartości
astelix

Bateria w Galaxy S7 Edge.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po 1 primo 200 zł wymiana w serwisie i test wodoszczelność do tego a po 2 primo ultimo nie ten dział i temat, bo o baterii odpowiedzi już jest już jest :)

Edytowane przez szymibtw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    2 godziny temu, szymibtw napisał:

Po 1 200 zł wymiana w serwisie i test wodoszczelność do tego a po 2 nie ten dział i temat o baterię już jest :)

Do kogo piszesz? 
    1200 bateria????? 😱

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po pierwsze primo! :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    12 minut temu, szymibtw napisał:

po pierwsze primo! :)

Zasugerowałem się. Przepraszam za pomyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzięki, bateria kupiona. Dzisiaj będę miał ją w rękach ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artsky

To daj znać co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Forumowicze, mam do was pytanie. Czy takie zużycie baterii jest realne? W sierpniu tamtego roku, kiedy wypadał rok od zakupu wymieniłem baterię bo w ciągu minuty spadało o 1 albo o 2 % także coś było nie tak. Przy okazji wymieniono mi ekran, korpus i tylną klapke. W między czasie żeby mieć jakiś dostęp do świata zanim skończy się naprawa używałem drugiego S7 Edge i tak praktycznie przez pół roku nie był używany po wymianie. Na załączniku jest screen po można powiedzieć pół roku używania lecz cykle nie były zresetowane przez serwisanta, nie wiem czemu. 

Od momentu kiedy znowu używam tego telefonu ładowałem go w 90% przypadków oryginalną ładowarką bezprzewodową Samsunga i do maksymalnie 80%. Nigdy nie doprowadzam do stanu poniżej 25%. Ładowanie tylko i wyłącznie zwykle, bez szybkiego. 

Używam Swift Installer(czarne motywy w interfejsie i w niektórych aplikacjach) aby oszczędzić baterię, do tego One Hand Operation +, Task Changer i Edge Lighting + I podłączony Gear S3. 

Telefon był z Orange ale wgrałem XEO.

Screenshot_20190310-101643.jpg

Edytowane przez JIMMY#THEKING

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    Napisano (edytowane)

Od końca kwietnia 2018 (10,5 miesiąca)  179 cykli, ładuję zawsze do 100% (to mit by ładować max do 80, a przynajmniej u mnie się nie sprawdza - ale ważne, by nie schodzić zbyt nisko) i 87,17%. tzw żywotności. Teraz ładuję ładowarką bezprzewodową  w trybie szybkim (wolniejszy niż tryb wolny po kablu).
    Naładuj kilka razy od 30%  do 100% i jak zakończy ładowanie to potrzymaj jeszcze pod ładowarka z jakieś 20 minut. Jest szansa, ze Ci wzrośnie. Ja juz miałem 82,9% i na przestrzeni 60 cykli wzrosło mi z 82,9 do 87,1-2. U mnie błąd poległ na zbyt niskim schodzeniu. Ale na przestrzeni kilku ładować zauważyłem, ze  najlepiej zacząć ładowanie przy 30%, przy 80% na chwile przerywać by ostygł i potem (po jakiś 5 minutach) do końca a potem potrzymać pod ładowaniem  jeszcze ze 20 minut. Lepsze rezultaty w "regeneracji" widzę przy ładowaniu zbliżeniowym ...wygląda to na to, ze lekki wzrost temperatury (32-34 st) podczas ładowania wpływa korzystnie. 

Edytowane przez Puniek
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, dzięki za odpowiedź! Zastosuje się do Twoich rad i potem wkleję screena czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Puniek wymiana baterii była miesiąc temu i obecnie jest 98.17% żywotności według Phone Info. Na początku było 97.22%. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi