Skocz do zawartości
astelix

Bateria w Galaxy S7 Edge.

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, the_naturat_com napisał:

@Puniek dlaczego?

Bo tak jak ja poszedlem do serwisu zeby mi baterie wymienili bo stan zywotnosci byl okreslony jako ZŁY i nie musialem sie specjalnie wysylac zeby wymienili. Jak usuną stan zywotnosci to nikt nie bedzie wiedzial ze cos jest nie tak 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sigma1616 kto miałby to usunąć? Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    49 minut temu, the_naturat_com napisał:

@Sigma1616 kto miałby to usunąć? Samsung?

Zobaczymy czy usuna. Ale jak usuna to ciezej bedzie udowodnic ze stan baterii jest kiepski. A kto to usunie to chyba malo istotne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sigma1616 przecie z to nie jest żaden wyznacznik. Serwis dokonuje weryfikacji stanu ogniwa, a nie patrzy na to co sobie tam głupawa aplikacja pokazuje..

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    Napisano (edytowane)
    7 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@dekadan nowy, nie używany ma zera. Nie ważne jak telefon wygląda, używany ma coś nabite. Może o to chodzi? Bo to ma sens.

@Puniek dlaczego?

Zainstalowałem ten nowy firmware i po prostu nie ma pozycji "Żywotność" w Phone Info". Jest tylko ilość cykli. Widocznie coś głębiej zmienili w firmware.

Edytowane przez Puniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@Sigma1616 przecie z to nie jest żaden wyznacznik. Serwis dokonuje weryfikacji stanu ogniwa, a nie patrzy na to co sobie tam głupawa aplikacja pokazuje..

Wbrew pozorom ta "Głupia aplikacja" została zaimplementowana przez samsunga (to nie jest instalacja ze sklepu play)  I co z tego ze żywotność będzie ok skoro DOSTAJESZ KOMUNIKAT NA GŁÓWNYM EKRANIE O KIEPSKIM STANIE BATERII !! taki ALERT własnie z tej "głupiej aplikacji) miałeś kiedyś to, bo ja tak, czy po prostu piszesz, bo chcesz coś napisać. Komunikat ten i taka informacja o baterii jest jak najbardziej powodem do wymiany ogniwa nawet kiedy stan ogniwa samsung uzna ze jest ok, to  komunikat będzie się pojawiał na belce powiadomień przynajmniej ja tak miałem. Bateria została wymieniona bez problemu. Serwis nie sprawdzał mi ogniwa, bo widziałem, ze po podpisaniu dokumentów przyszedł serwisant który zajmuje sie stricte naprawa zapytał sie  tego co przyjmuje zgłoszenia co sie dzieje sprawdził ten alert z tej "głupiej aplikacji" sprawdził "glupia aplikacje" zabrał go i za szyba widziałem jak zaczyna OD RAZU podgrzewać tylna obudowę. Nie było mowy w tym przypadku o jakims tam sprawdzaniu Wiec tym razem sie nie popisałeś postem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sigma1616 wiem jak wygląda procedura serwisowa samsunga, dlatego w ogóle zabrałem głos. Podstawą do wymiany baterii jest jej test. Przeprowadza się go na ogniwie po jego wyjęciu z urządzenia. Jeżeli jest podstawa do przekonania, ze ogniwo nie spełnia norm, wówczas serwis wyjmuje ogniwo i jest ono testowane. Jeżeli przejdzie test, to nie zostanie wymienione. Rzadko się to zdarza, ale znam takie przypadki. Z reguły test potwierdza przypuszczenia. Dlatego twierdzę, że podstawą do wymiany baterii jest test ogniwa, a nie wskazanie aplikacji. Serwis musi mieć podkładkę, dowód, że bateria wymagała wymiany. Nikt na ładne oczy baterii nie wymieni, nawet jeżeli to twój kolega (chociaż on wie jak zrobić tak, by było dobrze). Wiem co piszę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, the_naturat_com napisał:

@Sigma1616 wiem jak wygląda procedura serwisowa samsunga, dlatego w ogóle zabrałem głos. Podstawą do wymiany baterii jest jej test. Przeprowadza się go na ogniwie po jego wyjęciu z urządzenia. Jeżeli jest podstawa do przekonania, ze ogniwo nie spełnia norm, wówczas serwis wyjmuje ogniwo i jest ono testowane. Jeżeli przejdzie test, to nie zostanie wymienione. Rzadko się to zdarza, ale znam takie przypadki. Z reguły test potwierdza przypuszczenia. Dlatego twierdzę, że podstawą do wymiany baterii jest test ogniwa, a nie wskazanie aplikacji. Serwis musi mieć podkładkę, dowód, że bateria wymagała wymiany. Nikt na ładne oczy baterii nie wymieni, nawet jeżeli to twój kolega (chociaż on wie jak zrobić tak, by było dobrze). Wiem co piszę..

W moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. Za szyba widać było każdy krok serwisanta wyciagnal baterie zaniósł ja gdzieś i po dosłownie 10 możne 20 sekundach przyniósł nową odpakował i zabrał się za składanie. Teraz telefon przy dobrych wiatrach trzyma mi 3 dni 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Sigma1616 uważasz, że test ogniwa trwa godzinę, czy dobę? Podłączasz i od razu widać parametry prądu.

Mój S7 Edge też miał gwarancyjnie wymienianą baterię na początku roku.

Edytowane przez the_naturat_com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 minuty temu, the_naturat_com napisał:

@Sigma1616 uważasz, że test ogniwa trwa godzinę, czy dobę? Podłączasz i od razu widać parametry prądu.

Mój S7 Edge też miał gwarancyjnie wymienianą baterię na początku roku.

Ty to wymyślisz i napiszesz wszystko, żeby tylko wyszło na twoje, co? :D  Uważasz, ze można wiedzieć wszystko o baterii sprawdzając jej parametry prądu podłączając ja na maksymalnie 10sekund ?? Powodzenia . Niestety będziesz musiał zaktualizować sobie dane na temat tego jak dzialaja serwisy teraz Gdzies tam moze tak robia jak piszesz, ale nie tam gdzie ja byłem i nie z tym telefonem co ja byłem,. a kolegów tam nie mialem nigdy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi