Skocz do zawartości
KacpiPL

Przywrócenie S-ON i oryginalnego ROMu, wgrywanie softu przez RUU

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno robiąc wszystko krok po kroku uda się bez problemów. A ostrzeżenia jakie to niebezpieczne to są nawet na butelkach od piwa, że jazda po alkoholu powoduje wypadki ;)

Na pewno ważne jest to: So if you are already on a stock ROM or you just went back to stock ROM, i don't care, restore the stock ROM again using the RUU.exe if you don't want to be bricked!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muniek

Po zainstalowaniu tego RUU (RUU_Pyramid_Orange_ES_1.35.75.1_Radio_10.43a.9007. 00U_10.51.9007.27_M3_release_198552_signed) wszystko wróciło do stanu sprzed S-OFF niestety nie ma języka polskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muniek

Możesz podpowiedzieć gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

O ile mnie pamięć nie zawodzi, numer romu który miałem w brandowanej przez Orange słuchawce to było 1.35.69.1. Teraz już wyszła wersja 1.45 z brandem orange, więc pewnie i ona będzie gdzieś możliwa do znalezienia... a gdzie? Nie mam pojęcia. Kilka razy szukałem, ale nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na posiadanie takiego backupu więc po 45 sekundach i przejrzeniu pierwszego wyniku Google'a porzucałem dalsze poszukiwania :-)

Myślę, że najsensowniej byłoby w temacie ze shipped roms dla Sensation na XDA napisać prośbę o wrzucenie jakiegokolwiek romu dla Sensation od polskiego Orange. Jakaś dobra dusza na pewno poratuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niekoniecznie trzeba mieć wersję zgodną z posiadaną. Ja mam rom z Vodafone na telefonie, wersja 1.45 cośtam, a jeżeli chcę powrócić z powrotem z Customa na oryginalny, to wgrywam przez RUU wersję 1.27 cośtam. Wtedy tylko zaktualizować przez wifi do 1.45 i śmiga.

Chyba, że ktoś znalazł RUU Vodafone DE 1.45 i wrzuci linka to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo. To nie trzeba mieć nawet wersji romu operatora. Wystarczy oryginalny stockowy rom europejski :) taki uniwersalny, gdzie jest też polski język ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Niby tak, ale tutaj też mała zagwozdka - skoro aby wgrać rom od HTC trzeba najpierw zrobić S-OFF oraz ustawić SuperCID, to czy serwis mając taką wiedzę i świadomość że powinien być np. pomarańczowy rom od pomarańczowego operatora nie powie czegoś w stylu "nie! Ten rom jest z nieautoryzowanego źródła i to na pewno to spowodowało takie i takie szkody. Odmowa."

Bo mnie by to w sumie nie zdziwiło ;)

KacpiPL: O ile tak zabrzmiała moja wypowiedź, to chyba faktycznie źle dobieram słowa :-) Oczywiście, że nie trzeba mieć archaicznej wersji romu tylko dlatego, że taki był w momencie zakupu. Skoro operator udostępnia aktualizacje to znaczy, że jak najbardziej można z nich korzystać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem do HTC w tej sprawie zanim jeszcze dostałem Sensacje. Odpisali mi, że wgrywając rom inny niż ten, który był od początku w telefonie, to tracę gwarancję. Napisał też, że aby to zrobić, to trzeba odblokować telefon i zrobić coś z CIDem, a to dodatkowo przekreśla gwarancję. Nie pisał mi dokładnie co i jak..., wiadomo dlaczego :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie jeśli wgrasz oficjalny rom bez brandu to Ci przyjmą. Wątpie, że będą patrzeć czy masz badziew od Orange czy nie. Jeśli to wgrasz a do tego powrócisz stan telefonu do początkowoego tzn S-ON to nie bedzie raczej problemów. Warto przed tym nie chlapnąć przypadkiem co sie robiło...

a oficjalny support musi tak odpisać. To chyba logiczne. Ale każdy wie jak to jest w praktyce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x