Skocz do zawartości
KacpiPL

Przywrócenie S-ON i oryginalnego ROMu, wgrywanie softu przez RUU

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze inna opcja, znaleźć BARDZO życzliwego kolegę który udostępni swój backup romu z sieci Orange zanim dokonał jakichkolwiek zmian. Sam dałem ciała i takiego backupu nie zrobiłem i teraz pilnie go poszukuje...:oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest jeszcze inna opcja, znaleźć BARDZO życzliwego kolegę który udostępni swój backup romu z sieci Orange zanim dokonał jakichkolwiek zmian. Sam dałem ciała i takiego backupu nie zrobiłem i teraz pilnie go poszukuje...:oczy:

No to jest nas dwóch... :) Szukamy więc przyjaznej duszy aby mieć spokój i być pewnym, że możemy swoje słuchawki przywrócić do stanu początkowego. UWAGA!!! POSZUKUJEMY WIĘC ROMU ORYGINALNEGO ORANGE W WERSJI 1.35.69.1 lub 1.45.69.3 !!! Dwa browary do wygrania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Jest w tym temacie link do oryginalnych ruu 1 albo 2 strona i jeśli tam nie ma to nie wiem gdzie mogą być. Klapke mogłeś sobie wymienić, albo pozycz od kogoś zwykła. Swoją droga czy nie da sie pozbyć w normalny sposób znaczka orange z klapki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xavvy

Witam mam podobny problem muszę wgrać stockowy rom do mojego sensation xe na xda znalazłem trzy romy :

RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.72.401.1_Radio_10.58.9 035.00U_10.15.9035.02_2_release_214840_signed

RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.73.401.2_Radio_10.58.9 035.00U_10.15.9035.02_2_release_215830_signed

RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.73.401.4_Radio_10.58.9 035.00U_10.15.9035.02_2_release_220036_signed

czym one się różnią i który z nich wgrać ? Obecne informacje o sofcie (elegancia 1.1):

Wersja jądra

2.6.35.13-gc35910f

[email protected] #1

SMP PREEMPT Fri Sep 23 17:21:03 CST 2011

Wersja pasma podst.

10.58.9035.00U_10.15.9035.02_2

Numer kompilacji

2.08.401.1 CL168617 release-keys

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Różnią się nowością. 1.73 jest późniejsze (nowsze) od 1.72, a w obrębie 1.73 revision z końcówką 4 jest nowsze od tego z końcówką 2 ;) Mając wcześniejszą wersję powinieneś otrzymać OTA i i tak skończyć w tym samym miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GluGol
    No to jest nas dwóch... :) Szukamy więc przyjaznej duszy aby mieć spokój i być pewnym, że możemy swoje słuchawki przywrócić do stanu początkowego. UWAGA!!! POSZUKUJEMY WIĘC ROMU ORYGINALNEGO ORANGE W WERSJI 1.35.69.1 lub 1.45.69.3 !!! Dwa browary do wygrania :)

Tuż przed wrzuceniem nowego roomu, robiłem backup "gołego" systemu z poziomu CWM. Telefon brandowany z Orange ;) Przypuszczam, że wersja 1.35 bo miałem problemy z założeniem roota, a gdzieś czytałem, że po aktualizacji do 1.45 bym ich nie miał.

Niestety, jestem teraz w pracy i spokojnie grzebać w telefonie będę mógł dopiero po powrocie do domu :)

Jeśli wytrzymacie do wieczora, to postaram się wyczyścić wersję ze zbędnych danych i wrzucić paczkę na sieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Extra, oczywiście będzie z rootem? Bedziemy musieli nad tym pokombinować. Browarki się chłodzą... :)

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GluGol

Troszkę to trwało ale najpierw testowałem metodę, a potem prędkość uploadu mnie dobiła :)

To nie jest niestety rom. To co jest w paczce to backup z poziomu ClockworkMod Recovery robiony na telefonie z S-OFF i root (chociaż na logikę nie wydaje mi się żeby to się przenosiło z backupem, ale jestem jeszcze zielony i mogę się mylić)

Sprawdzałem, działa.

!!! Oczywiście, przywrócenie tego backupu wymazuje wszystkie aktualne dane !!!

1. Pobranego zipa rozpakować z zachowaniem układu katalogów.

2. Katalog [2011-11-30.18.33.34] trzeba przegrać na kartę SD do katalogu ../clockworkmod/backup/

3. Uruchomić telefon w trybie Recovery

4. - backup and restore

5. - restore i wybrać katalog, który wgraliśmy na kartę.

6. Potwierdzić, po zakończeniu reboot i mamy gołą wersję systemu, brand Orange :) ver 1.35.69.1

http://dl.dropbox.com/u/50691849/Orange_1.35.69.1.zip

Plik waży 505 MB

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Na 100 zostanie s-off bo by zrobić backupa gulgol wgrywal cwmr a bez soff sie tego nie zrobi. Jeśli postąpił w/g instrukcji z tego forum to roota może nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GluGol

:) Dokładnie tak, jak pisze yusuf1.

Na 100% jest również root (działa np. Titanium Backup ;)).

Fakt, że robiłem roota metodą opisaną na tym forum, ale w pewnym momencie (po n-tej próbie) musiałem skorzystać z podpowiedzi na forum xda. Wygląda na to, że metoda tutaj opisana krzaczy się w przypadku posiadania softu w wersji 1.35.69.1, a działa poprawnie dopiero po aktualizacji do 1.45.69.3

Na logikę biorąc backup robiony przez CWM to system, aplikacje i wszystkie dane. Nie powinien więc mieć wpływu na S-OFF i roota.

Ciekawi mnie natomiast, czy z takiego backupu da się zrobić zipa, którego można by instalować z poziomu Recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x