Skocz do zawartości
KacpiPL

Przywrócenie S-ON i oryginalnego ROMu, wgrywanie softu przez RUU

Rekomendowane odpowiedzi

Męczy jeszcze inna kwestia. Czy aby przed przystąpieniem do przywracania z kopi od szanownego kolegi GluGol'a nie trzeba przypadkiem podpisać kopii swoim numerem seryjnym urządzenia? Temat poruszony w tym wątku http://forum.android.com.pl/f105/oryginalny-rom-orange-4371/ przez użytkownika kaju666 ... co prawda na HTC Magic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GluGol

Przeczytałem podany wątek z HTC Magic. Niestety nie mam drugiego Sensation pod ręką bo spróbowałbym i wyjaśnił od ręki wątpliwości :)

Natomiast na 100% w nazwie katalogu backupu robionego przez CWM nie ma żadnego numeru seryjnego (używam CWM 5.0.0.8). Jest tylko data i godzina zrobienia backupu. BTW nazwy tej nie należy zmieniać bo wtedy na bank backup nie zadziała, gdyż nie będą się zgadzały sumy kontrolne.

Jeśli mam być szczery to cały backup z CWM traktuję jako soft do zrobienia jakby obrazu całości systemu. Coś jakby Norton Ghost dla Windowsa :) Więc zakładając, że mamy dwa identyczne urządzenia, nie powinno być problemu z przywróceniem takiego obrazu.

Jeśli ktoś wrzuci swojego backupa, to mogę bez problemów przetestować czy zadziała u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem Panowie, po co wam te całe .zip ... . Nie ma sensu tego wgrywać, skoro i tak nic nie da. Nadal zostaje S-OFF i root. Co z tego, że masz czysty rom od operatora, skoro wystarczy, że ogarnięty konsument (?) sprawdzi Ci telefon i z gwarancją możesz się pożegnać. Wiem co mówię, ponieważ w Vodafone DE Pan, jak przyjmował telefon to najpierw sprawdził czy ma S-ON, powiedział, że wszystko jest w porządku, wyłączył, oddał baterię i przyjął telefon na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S-on nie jest żadnym problemem, problemem jest pozbycie się roota.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S-ON nie jest żadnym problemem ? To powiedz mi, kolego, dlaczego w KAŻDEJ instrukcji przywracania S-ON jest punkt:

"1. Na początku należy wgrać poprzedni rom poprzez RUU." ? Autor miał takie widzimisie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo jesli przywracasz s-on to jedynym powodem jest gwarancja. I nalezaloby wgrać ten co był. Ale wystarczy mieć nawet europejski nie musi byc brand.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I niby zadziała taka kolejność?:

1.Instalacja ROMu stokowego - dla pozbycia się roota

2.Przywrócenie z ww. kopii - dla przywrócenia wodotrysków Orange zgodnych z logo na klapce

3.Przywrócenie S-ON - dla "ślepoty" serwisanta

Czy coś przeoczyłem, albo nie doczytałem.... a może trzeba zadać podstawowe pytanie dla którego chce się oddać słuchawkę do serwisu.

Czy wszystkie Sensation'y maja kłopoty z obsługą GSM przy słabszym sygnale. Przy dobrym jest ok, przy słabym potrafi przycichać czy nawet zrywać połączenie - na innych słuchawkach nie ma takiego zjawiska...

Z góry przepraszam za wtrącenie nie na temat... PS Testowałem prawie wszystkie radia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GluGol

@alien133

Dokładnie tak to widzę:

- instalacja RUU zlikwiduje roota.

- mając w dalszym ciągu S-OFF, można przywrócić backup z poziomu CWM.

- pozostaje tylko przywrócić S-ON i telefon będzie z softem i w stanie jak z salonu.

Znalazłem przy okazji taką paczkę, może się przyda:

Download RUU Pyramid Orange UK 1.35.61.1 Radio 10.43a 9007.00U 10.51.9007.27 M3 release 198549 signed from Filefactory (1 part, 410.2 MB)

@KacpiPL

Na logikę - jeżeli najpierw robisz S-OFF, a w drugim kroku roota (ponieważ odwrotnie się raczej nie da) to by przywrócić stan "fabryczny" odwracasz kolejność :) - wyszło mi, że jeśli zrobisz najpierw S-ON, to możesz nie mieć szansy zdjąć roota.

Edytowane przez GluGol
    Błąd w rozumowaniu /facepalm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@GluGol

Ja się przynajmniej przed zrootowaniem telefonu zastanowiłem i wykombinowałem sobie RUU do mojego Sensation.

Poza tym, nie wiem co Ty masz z telefonem, ale ja po wgraniu czystego romu przez RUU straciłem roota, a co za tym idzie - CWM, a patrząc jeszcze dalej - brak możliwości przywrócenia kopii. RUU usuwa WSZYSTKO (root + CWM + dane z pamięci telefonu).

Następnym razem nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Wracając - ja zanim zrobię S-ON, to wgrywam RUU.

Jeżeli chcecie oddać tel do serwisu, to ruszcie się i szukajcie RUU od Orange...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, kolejność jest prosta:

Każde wgranie odpowiedniego RUU usuwa roota, cwm (zmodyfikowane recovery) oraz pakuje z powrotem wszystkie śmieci od operatora pod warunkiem, że to właściwe RUU. Jeżeli chcecie mieć pewność, że nic nie zostanie robicie przed wszystkim SuperWipe, który formatuje wasz telefon, RUU odpala wtedy przez Bootloadera. Srawdzałem to wszystko, działa. Zostaje jeszcze potem przestawienie CID na Orange ale to pryszczyk i na koniec S-on. Glugol, żeby zrobić swoją kopie użył CWM, a więc musiał zrobić root i ten właśnie root musi być w tej kopii. KacpiPL ma rację, znajdźmy RUU Orange 1.35.69.1 lub 1.45.69.3 (to drugie jest aktualizacją pierwszego, którą można zrobić przez OTA) i mamy temat z głowy i spokojny sen, że jak nam piksele padną, to przywrócimy, zaniesiemy i nie będziemy się szarpać w serwisie. Kopia od Glugola daje nam system ale niestety z Root i CWM (w teorii jest sposób na przywrócenie oryginalnego recovery ale trzeba mieć RUU, żeby z niego to wyciągnąć i koło się zamyka...) SZUKAMY RUU DLA ORANGE POLSKA!!!

@GluGol

Ja się przynajmniej przed zrootowaniem telefonu zastanowiłem i wykombinowałem sobie RUU do mojego Sensation.

Poza tym, nie wiem co Ty masz z telefonem, ale ja po wgraniu czystego romu przez RUU straciłem roota, a co za tym idzie - CWM, a patrząc jeszcze dalej - brak możliwości przywrócenia kopii. RUU usuwa WSZYSTKO (root + CWM + dane z pamięci telefonu).

Następnym razem nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Wracając - ja zanim zrobię S-ON, to wgrywam RUU.

Jeżeli chcecie oddać tel do serwisu, to ruszcie się i szukajcie RUU od Orange...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x