Skocz do zawartości
sos3n

Oficjalna aktualizacja Marshmallow 6.0 - wgrywanie za pomocą LG UP

Rekomendowane odpowiedzi

sos3n

@up and @@all

Ja zrobiłem tak (oczywiście zakładam że mamy już zainstalowane sterowniki USB od LG):

1. Pobieramy potrzebne pliki:

- Plik z softem tutaj

- LG UP DLL, LG UP, folder common

2. Rozpakowujemy wszystko i instalujemy najpierw LG UP DLL, a potem LG UP (koniecznie w takiej kolejności)

3. Podłączamy telefon do kompa kablem USB

4. Prawdopodobnie LG UP nie da się uruchomić dopóki nie skopiujemy folderu common (wypakowujemy zip'a z pkt. 1) w C:\Program Files (x86\LG Electronics\LGUP\model\

5. Po skopiowaniu folderu common uruchamiamy LG UP i upewniamy się, że program widzi nasz telefon (będzie widoczne do jakiego portu jest podłączony, jaka jest aktualna wersja softu i aktualny tryb - "STANDBY").

6. Teraz, zależnie od tego czy chcemy wgrać soft na czysto, z przywróceniem ustawień fabrycznych, czy zrobić po prostu upgrade z zachowaniem naszych ustawień i plików, postępujemy jak poniżej:

a) Wgranie "na czysto" (nie testowałem osobiście):

- zaznaczamy "ptaszka" przy BIN File,

- zaznaczamy opcję "upgrade",

- wskazujemy scieżkę do pliku kdz i zamykamy program (przy zaznaczeniu od razu opcji "refubrish", program nie pozwoli na wskazanie pliku *.kdz, tylko będzie szukał pliku z rozszerzeniem *.tot)

- ponownie uruchamiamy LG UP - ścieżka do pliku powinna zostać zapamiętana i teraz możemy wybrać opcję "refubrish" - pamiętamy o tym, że BIN File musi być zaznaczone

- klikamy start i czekamy na ukończenie procesu (telefon sam się zrestartuje i przejdzie w "download mode" oraz przeprowadzi cały proces)

b) Update z zachowaniem plików i ustawień (ja robiłem w ten sposób, później z poziomu telefonu przywróciłem ustawienia fabryczne):

- zaznaczamy "ptaszka" przy BIN File,

- zaznaczamy opcję "upgrade",

- wskazujemy scieżkę do pliku kdz

- klikamy start i czekamy na ukończenie procesu (telefon sam się zrestartuje i przejdzie w "download mode" oraz przeprowadzi cały proces)

Zaznaczam, że powyższa instrukcja, a dokładnie plik *.kdz dotyczy modelu H960A z europejskiej dystrybucji. Dla innego modelu powinien zostać użyty odpowiedni plik *.kdz. W moim przypadku telefon nie był root'owany, nie wiem czym grozi przeprowadzenie powyżych kroków na zroot'owanych urządzeniach, ale możliwe że grozi "ucegleniem" telefonu. Niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie w tej kwestii.

U mnie proces przebiegł bez problemu i wszystko teraz działa ok. Zastrzegam jednak, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność!

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi odnośnie powyższej instrukcji, to bardzo proszę o stosowne poprawki w komentarzach. Powodzenia!

Edytowane przez sos3n
    dodałem informację zgodnie z umową
    • Lubię to! 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

@@sos3n

Dzięki za tutorial, mam pytanie, czy Ty masz rootowany telefon ?

Ta metoda jest bezpieczna na zrootowanym ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

@@krzychy

Nie, root'a nie miałem i nie mam. Zaraz mogę zedytować post.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli posiadam model H960A Dystrybucja PL i zastosuje sie do tego poradnika to waszym zdaniem wszystko bedzie ok?

Wgrywając oprogramowanie przez  LG UP gwarancja nadal bedzie obowiązywała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

@up

Na mam dokładnie taki sam model też z polskiej dystrybucji i właśnie w ten sposób zrobiłem update - dlatego napisałem ten poradnik, w razie gdyby ktoś miał już dość czekania aż LG da zielone światło dla Polski.

Co do gwarancji - na 99% jestem pewien, że nie powinno być problemu. Wrzucasz oficjalny soft, przeznaczony dla tego konkretnego modelu. Nie łamiesz przy tym żadnych zabezpieczeń ani nie ingerujesz w samo oprogramowanie. A jeżeli chodzi o plik kdz, to przypuszczam, że dokładnie ten sam będzie puszczony dla Polski. W sumie można by porównać sumę md5 plików kdz dla kilku różnych krajów EUR które ostatnio dostały update. Obstawiam (chociaż oczywiście mogę się mylić) że będzie taka sama.

Jak zwykle - proszę kogoś kto jest bardziej obeznany o ewentualne sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@sos3n

To ja mam pytanie z innej bajki. W chwili obecnej ściągam pliki i zaraz zobaczymy jak to wygląda w praktyce , dam znać opisze czy wsio działa. 

Pytanie dotyczy tego czy? Jak wgram to oprogramowanie (Oczywiście będzie w jezyku PL?) to czy później w momencie w którym LG wypuści andka 6 dla PL moge bez problemów przeskoczyć na tamtego "Oficjalnego dla PL" Androida ? Czy bede musiał znów jakoś kombinowac ?

Edytowane przez MisiekGuido

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tym sposobem wgrywałem tylko opcją na czysto i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

@@MisiekGuido

Jeżeli chodzi o j. polski, to oczywiście jest, ustawia się jako domyślny przy factory reset. Jak już mówiłem - wg mnie jest to dokładnie ten sam plik/ta sama aktualizacja, która zostanie udostępniona dla Polski. Żeby być w 100% pewien, trzeba by było porównać sumy kontrolne przynajmniej 2-3 plików kdz, dla tych krajów Europy co już update dostały. Nie mam też dlatego pewności, czy wszyscy którzy zrobili aktualizację przy pomocy LG UP, dostaną wogóle info o tym, że jest dostępna aktualizacja (skoro nowy soft będą już mieli zainstalowany).

Edytowane przez sos3n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@sos3n Wszystko poszło lelgancko.

Co do instrukcji w punkcie nr 4. u mnie nie dało rady wypakować bezposrednio z winrara folderu common, musiałem wypakować go na pulpit a potem skopiwac do podanej przez ciebie lokalizacji. Reszta bajka.

Edytowane przez Juniorzwl
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

@@Juniorzwl

Super, cieszę się bardzo :)

Co do wypakowywania plików, to nie wiem jak się sprawy mają z bezpośrednim wypakowywaniu do katalogów w Program Files - sam wrzucałem wszystko najpierw do folderu na pulpicie, tam wypakowywałem i dopiero z tego folderu kopiowałem - czyli dokładnie tak jak Ty zrobiłeś. Może WinRAR ma jakiś problem z uprawnieniami administratora... Nie wiem, w każdym razie nie jest to chyba dla nikogo problem ;)

Edytowane przez sos3n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi