Skocz do zawartości
Maniek2k14

Komunikat: Uszkodzona karta pamięci (SanDisk Mobile Ultra microSDXC 64GB UHS-I Class 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkopię trochę temat.

Mam podobny problem tyle że z Kingston 64GB. Karta jest sprawna, dopiero kupiona. Po włożeniu próbuje ją formatować,kończy formatowanie i pisze dalej, że pamięć uszkodzona. Po sformatowaniu innym telefonem (samsung galaxy ace 2, który potrafił ją sformatować a G3 nie, sformatował ją z exFAT do FAT32) i włożeniu do G3 wszystko jest cacy. Pytanie czy jest jakaś apka czy coś innego, dzięki czemu G3 obsługiwałby exFAT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A telefon masz zrootowany czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@raymond12

Jaką masz wersję systemu?

Obawiam się, że karta może być uszkodzona - do sprawdzenia w czytniku na pc, h2testw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A telefon masz zrootowany czy nie?

Tak, jest zrootowany.

@@dzidexx

Przecież napisałem, że po sformatowaniu do FAT32 działa, ale jak jest sformatowana w exFAT, to widzi jako uszkodzoną. Komputer ją widzi zwyczajnie, obojętnie jak jest sformatowana.

wersja systemu to V30c

Edytowane przez Araa
    Nie cytujemy postów wyżej w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root sprawia, że karty w exFAT są widoczne jako uszkodzone. Albo sformatuj do fat32, albo usuń roota :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienie, piwko leci ;) chyba zostanę przy FAT32, chyba że będę przenosił duże pliki to wtedy się zobaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Witam

Telefon LG G3 posiadam od przeszło roku, natomiast mniej więcej od miesiąca dopiero zacząłem korzystać ze slotu kart pamięci microSD. Android 6.0, wersja Orange. Włożyłem kartę 8 GB, wgrałem trochę muzyki, ustawiłem w aparacie wrzucanie zdjęć do pamięci karty (nie pamięci telefonu).

Działało to jakoś przez 2 tygodnie, po czym pewnego pięknego dnia zauważyłem dziwną szarą ikonkę uszkodzonego zdjęcia w galerii zamiast ostatnio zrobionych zdjęć. Kiedy spróbowałem wejść do galerii i otworzyć to zdjęcie - nic kompletnie, duża ikonka. Sprawdziłem, karta tkwi w gnieździe prawidłowo. Na pasku narzędzi pojawił się komunikat jak na screenie: https://zapodaj.net/e205c8cb28668.png.html. Po wejściu do ustawień telefonu - widzi on fizycznie kartę pamięci jako nośnik - wygląda to tak: https://zapodaj.net/d12972b12dd05.png.html

Spróbowałem ją formatować w telefonie: https://zapodaj.net/02ea7029322bc.png.html. Nie daj to nic - od razu po odpaleniu formatowania w telefonie staje on na poziomie 20% i wiesza się: https://zapodaj.net/9357b58ccfc2c.png.html. Generalnie po takiej "zwieszce" telefon w ogóle przestaje widzieć kartę - ani nie widać jej już w ustawieniach jako nośnika, ani też nie pojawia się już komunikat na pasku u góry "karta SD uszkodzone". Widać to wszystko na nowo po resecie telefonu. 

Próbowałem wyjąć kartę - niestety, nie widzi jej także Windows. Co za tym idzie,  nie da się jej sformatować. Czyli karta do wyrzucenia. Nie mówiąc o zawartości. 

Co najgorsze - dzisiaj sytuacja się powtórzyła. W czwartek (3 dni temu) kupiłem nową kartę, tym razem 16 GB. Do wczoraj wieczora działała - dzisiaj powtórka: dziwna ikona zdjęć, alert o uszkodzonej karcie, przy próbie formatowania wszystko się wiesza i telefon przestaje w ogóle widzieć kartę. 

O co tutaj chodzi? W czym jest problem? Bardzo proszę o pomoc. Wygląda to jakby telefon z jakiegoś powodu uszkadzał każdą kartę... 

Edytowane przez tomuuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Oddaj/wymień uszkodzoną (w ramach regulaminu sklepu lub gwarancji).

Nową najpierw sprawdź w czytniku/pc programem h2testw. Sformatuj na fat32 i włóż do g3(możesz mu zrobić reset do fabrycznych w międzyczasie).

Jeśli uszkodzi następną będziesz miał jasność.

Edytowane przez dzidexx
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomuuu

Dzięki dzidexx za odpowiedź.

Przywrócić ustawienia fabryczne - czyli usunąć wszelką zawartość (kontakty, multimedia)? 

Jeśli sytuacja się powtórzy - to znaczy że problem jest z telefonem i trzeba odsyłać na gwarancję? 

I jeszcze jedno: nie formatowalem obydwu kart przed włożeniem do telefonu (po włożeniu do telefonu z poziomu telefonu zresztą też), były fabrycznie Nowe i nieużywane. Czy to błąd i powinno się najpierw formatować?

Bardzo dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

0. Poprawiłem: h2testw.

1. Factory reset usuwa wszystko - stan z pudełka(z zainstalowanymi aktualizacjami ota). Usuń najpierw k.google - inaczej będzie prosił o login i hasło po FR.

2. Raczej tak.

3. Używałeś 8 i 16 - były fat32 nie miało raczej znaczenia. Chodzi mi raczej o 100% pewności co do nowej.

Jeśli kupiłeś k.sd w b.atrakcyjnej cenie na allegro - fon może byc ok.

dodana zawartość
    Dnia 21.06.2016 o 19:55, Magnum44pl napisał:

Root sprawia, że karty w exFAT są widoczne jako uszkodzone. Albo sformatuj do fat32, albo usuń roota :)

To jakaś specjalność g3 czy root na g3? Modyfikuje kernel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi