Skocz do zawartości
michalszy

HTC Desire - co dokupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak, już pewnie niektórzy wiedzą zamówiłem HTC Desire i czekam z niecierpliwością. Zacząłem się jednak zastanawiać czy nie potrzebuję czegoś jeszcze.

Karta:

W opisach jest informacja o pamięci zewnętrznej do 16GB. Z tego "do" wnioskuję, że kartę microSD będę musiał zakupić osobno. Czy mam rację? Jak to wyglądało gdy kupowaliście inne modele HTC?

Na początek mam kartę microSD Kingstona (SDC/2GB) ze swojej nokii, ale przy możliwościach nowego telefonu pewnie nie starczy mi na długo.

Jaką kartę 16GB polecacie? Nie znam się na tym zupełnie. Czytałem o jakiś klasach, że najlepsza jest 6. Niestety na większości aukcji nie ma podawanego parametru. Na co zwrócić uwagę?

Pokrowiec i folia ochronna:

Nigdy nie używałem pokrowca do swoich telefonów bo uważałem, że są szpetne. Zawsze trzymam telefon w kieszeni (nic więcej w niej nie ma) i po 3 latach nokia e50 ma trochę mikrorysek na wyświetlaczu, ale uważam, że to normalny efekt użytkowania i nie przeszkadza to w ogóle.

Jak ma się sprawa w telefonach HTC. Czy w zestawie z telefonem jest dostarczany jakiś pokrowiec i folia czy trzeba się samemu w to zaopatrzyć?

Czy kabel do podłączenia do komputera też będę musiał kupić osobno? W nokii miałem to w zestawie z telefonem.

Moje wątpliwości wynikają z opisu wyposażenia na stronach Euro RTV AGD:

akumulator, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, ładowarka sieciowa

Czasem chciałbym skorzystać z nawigacji i posłuchać muzyki, więc zapewne kupię jakąś ładowarkę samochodową i słuchawki. Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukpep
    W opisach jest informacja o pamięci zewnętrznej do 16GB. Z tego "do" wnioskuję, że kartę microSD będę musiał zakupić osobno. Czy mam rację? Jak to wyglądało gdy kupowaliście inne modele HTC?

przy magicu dostalem karte 2GB wiec zgaduje, ze przy drozszym desire bedzie conajmniej 4GB albo i 8

Jak ma się sprawa w telefonach HTC. Czy w zestawie z telefonem jest dostarczany jakiś pokrowiec i folia czy trzeba się samemu w to zaopatrzyć?

i ponownie - przy magicu dostalem calkiem niezly pokrowiec wiec i przy desire pewnie bedzie. Sens korzystania? Imho zaden - nie ma co sie piescic - to tylko telefon i normalne, ze po jakims czasie sie troszke zuzyje. Smieszne to wyglada jak ludzie wyjmuja telefony z pokrowcow ochronnych i po roku jeszcze foile na wyswietlaczach maja z bablami jak spodki pod kawe ;-)

Czy kabel do podłączenia do komputera też będę musiał kupić osobno? W nokii miałem to w zestawie z telefonem.

- once again - przy magicu byl, wiec i tu bedzie na 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie. W takim razie wstrzymam się z zakupem dodatkowych akcesoriów dopóki nie dostanę telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyposazenie pudeła zalezy głownie od dystrybutora i sprzedajacego. ORANGE zawsze zapewniał produktom HTC futerał. Niestety HTC Polska juz nie zawsze. Jako przykład podam HTC Diamond. Kupiony w ORANGE miał dodawany futerał ... Ja kupiłem w SKLEPIE INTERNETOWYM czyli od HTC Polska i niesytety musiałem futerał dokupic osobno. Rzecz taka jak kabel do synchronizacji z PC raczej na 100% bedzie. Co do folii na to bym nie liczył. Choc niektore modele maja ja dodawana. Ogolnie powiem tak ... Poczekaj az dostaniesz telefon i zobaczysz co masz w pudle ;) Bo zawartosc jest rozna jak juz pisałem wyzej w zaleznosci od dostawcy :)

EDIT:

T-Mobile w UK do Desire doda:

What’s in the box:

Battery

Charger

USB Cable

Software

Memory Card 4GB

Standard Headset

Myślę ze podobna zawartosć powinna byc w pozostałch. Jak widac ani sladu po futerale ... Ale jak juz pisałem wyzej ;)

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kabel microUSB jest na 100% w komplecie podobnie jak karta pamięci. Wydaje mi się że dostaniesz taką samą kartę którą była w zestawie z Nexus One czyli SanDisk 4GB.

Klasy kart:

* Klasa 2: 2 MB/s

* Klasa 4: 4 MB/s

* Klasa 6: 6 MB/s

* Klasa 10: 10 MB/s (specyfikacja SD 3.0)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    probak

Dostaniesz w zestawie kartę 4GB, a... jeśli chodzi o folię fabryczną na wyświetlaczu to mamy tutaj rozwiązanie takie jak w iPhone - jest to długi kawał folii, którą telefon jest owinięty w pionie i poziomie, raczej nie ma możliwości zostaiwenia jej na ekranie...

Telefon już jest w mych rękach i jako człowiek, który używa iphone 2 lata dziwnię się odrobinkę czuję ;)

Wracając do akcesoriów: pokrowiec z iphone firmy SENA pasuje idealnie... pozostaje jeszcze jedna kwestia: audio w samochodzie. Czy istnieją takie kable do HTC Desire które posiadałyby: z jednej strony usb (telefon) a z drugiej rozgałęzienie na usb (do ładowarki) oraz jack (audio) ?

pozdrawiam wszystkich userów HTC_Desire

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam wygląda sprawa z baterią? Wiem, że to pojęcie względne i dużo zależy od tego w jaki sposób i czym tele jest obciążony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomeeq

Co do akcesoriow to na razie cienko z tym na rynku. Mysle ze telefon bedzie mial duze zainteresowanie, co przelozysie na ilosc akcesoriow dostepnych dla modelu. Na YT widziale steaming desire poprzez bluetooth w radiu w aucie i wygladalo to przyjemnie. Gosc mial uchwyt od iphona i pasowal mu idealnie, takze mysle kwestie uchwytow i pokrowcow mamy rozwiazana:) Osobiscie rozgladam sie za uchwytem z ladowarka ale trzeba dac troszke czasu bo jak tu dopominac sie rzeczy dla czegos czego jescze na dobra sprawe nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc nie myślałem, że tyle osób będzie chciało kupić/kupi ten telefon, ale po wypowiedziach na forum wnioskuję, że się myliłem. Cieszy mnie to bardzo bo nie będę osamotniony i będę miał się do kogo zwrócić w razie problemów :)

probak, dzięki za info (czyt. piwko się należy).

Może warto żeby na forum (w tym albo innym dedykowanym do tego temacie) napisać o ciekawych akcesoriach dostępnych dla naszego telefonu, np. kabel o który pyta probak. Często człowiek nie jest świadomy o tym jak jeszcze można wykorzystać telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi