Skocz do zawartości
michalszy

HTC Desire - co dokupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziq

Ja prywatnie dalej utrzymuję, że ten telefon dzielnie poradzi sobie bez pokrowca i foli, ostatnio mi nawet boleśnie upadł na betonowe schody i nic mu się nie stało ( jedynie powstała drobna ryska, wgniecenie w miejscu uderzenia). Uważam że HTC zrobiło kawał dobrej roboty przy produkcji tego telefonu. Zresztą chemicznie utwardzane szkło na wyświetlaczu raczej nie ma prawa się porysować ( chyba że się ktoś uprze).... ale co kto woli, ja wolę podziwiać ten telefon w pełnej okazałości:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja prywatnie dalej utrzymuję, że ten telefon dzielnie poradzi sobie bez pokrowca i foli, ostatnio mi nawet boleśnie upadł na betonowe schody i nic mu się nie stało ( jedynie powstała drobna ryska, wgniecenie w miejscu uderzenia). Uważam że HTC zrobiło kawał dobrej roboty przy produkcji tego telefonu. Zresztą chemicznie utwardzane szkło na wyświetlaczu raczej nie ma prawa się porysować ( chyba że się ktoś uprze).... ale co kto woli, ja wolę podziwiać ten telefon w pełnej okazałości:)

Popieram i potwierdzam :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ormats

Tez tak myslalem jak wy no i mam minimalna ryske. Trzeba sie naprawde dobrze przyjrzec zeby zobaczyc. Telefon zawsze byl noszony w kieszeni bez kluczy , drugiej komorki itp. stwierdzilem ,ze jednak folia sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tez tak myslalem jak wy no i mam minimalna ryske. Trzeba sie naprawde dobrze przyjrzec zeby zobaczyc. Telefon zawsze byl noszony w kieszeni bez kluczy , drugiej komorki itp. stwierdzilem ,ze jednak folia sie przyda.

Zależy jak często zmieniasz telefony. U mnie telefon nigdy nie zdąży się zniszczyć ani zestarzeć, bo co 3 miesiące kupuję nowy. Chociaż w chwili obecnej nie widzę godnego następcy dla Desire :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MirzA

Ja za to polecam zwykła kaburę na pasek - lepsze od pokrowca. Wydaje mi się że folia nie będzie tutaj potrzebna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dziq

Prawdopodobnie to nie ryska a element siatki czujników, które są rozmieszczone na całym wyświetlaczu, trzeba spojrzeć pod światło a się zobaczy siatkę przecinających się linii na całym wyświetlaczu, które są przy normalnym użytkowaniu nie widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kabel microUSB jest na 100% w komplecie podobnie jak karta pamięci. Wydaje mi się że dostaniesz taką samą kartę którą była w zestawie z Nexus One czyli SanDisk 4GB.

Klasy kart:

* Klasa 2: 2 MB/s

* Klasa 4: 4 MB/s

* Klasa 6: 6 MB/s

* Klasa 10: 10 MB/s (specyfikacja SD 3.0)

Mam zamiar sobie kupić kartę 16 GB i zacząłem przeglądać oferty na allegro. Pojawił się jednak problem. Nie wszyscy podają klasę karty. Znalazłem dwie oferty kart wyglądających na identyczne:

Pierwsza

Druga

W specyfikacji pierwszej możemy przeczytać:

Szybkość zapisu danych do 11 MB/s

Szybkość odczytu danych do 15,8 MB/s

a w drugiej:

Zapisu danych do 21 MB/s

Odczytu danych do 26 MB/s

Na zdjęciach obie karty wyglądają tak samo i są to karty klasy drugiej czyli z gwarantowanym zapisem o prędkości 2MB/s.

Czy to możliwe, że to są jednak dwie różne karty? Czy może jeden sprzedawca zafałszował dane?

W najbliższej perspektywie mam zrootowanie mojego telefonu abym mógł instalować aplikacje na karcie. Czy klasa druga wystarczy (będąca w zestawie karta 4GB SanDiska jest właśnie klasy drugiej)? Na allegro nie mogę znaleźć klasy 10 (wg strony kingstona są takie karty).

Może macie jakieś namiary na sprawdzone karty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ormats
    Napisano (edytowane)

Raczej obie sa klasy 2. Wyzsze klasy kosztuja duzo drozej.

Tez szukalem karty 16 gb jednak zdecydowalem sie na 8gb klasy 6 z dobrym czasem dostepu , transfer sie dla mnie za bardzo nie liczyl.

16gb klasa 6 http://icomp.pl/produkty.php?sid=cyfrowkipamiec-332

Kingston`e w klasie 10 kosztuje okolo 340 zl

Edytowane przez ormats

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minimalna ryska!? Och nie, to Ty już nigdy tego telefonu nawet w komisie nie sprzedaż :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi