Skocz do zawartości
Charlie Sorrow

LG Magna - Pytania nowego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy piszę w odpowiednim dziale. Jeśli nie, proszę o przesunięcie tematu.

Dziś nabyłem LG Magna H500F (Lollipop 5.0.1). To mój pierwszy telefon na Androidzie, więc jestem bardzo zielony w temacie tego OS'u. Ale od razu przykuły moją uwagę 2 szczegóły.

1. Nie ma możliwości ustawienia automatycznej instalacji aplikacji na karcie SD. Jak to zrobić? To samo dotyczy ściągania plików przez różne aplikacje, domyślnie nie zapisuje ich na karcie, tylko w pamięci telefonu.

2. Przycisk strzałki w lewo nie zamyka żadnej aplikacji (nawet okna Ustawień), tylko je minimalizuje. Trzeba dopiero nacisnąć przycisk kwadracika, gdzie można ubić po kolei lub wszystki aplikacje działające w tle. Jak to zrobić, by po zakończeniu korzystania z aplikacji można było ją zamknąć, a nie zminimalizować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@Charlie Sorrow

Jako, że jeden temat ma poruszać jedynie jeden problem postanowiłem zmienić nazwę Twojego wątku, żeby nie było problemów. Mam nadzieję, że na to się zgadzasz, a wątek może kiedyś posłuży jako zbiorczy.

1. Nie da się tego zrobić w prosty sposób - mowa o wersji Lollipop. Potrzeba roota i aplikacji typu link2sd. @@dzidexx zawsze pierwszy jest do pomocy w tych sprawach, może uzupełni albo sprostuje moją wypowiedź.

Android 6.0 (niedostępny na Twoje urządzenie wg mojej wiedzy) wprowadza możliwość przekształcenia karty SD w pamięć wewnętrzną i tak sposób się rozwiązuje. Jednak nie jestem pewny czy LG we wszystkich telefonach, na które wydano 6.0 wprowadziła tę funkcję.

2. Nie ma takiej możliwości. Pewnie są takie możliwości po zrootowaniu telefonu. Jednak nie korzystałem z nich (tylko Greenify, w którym pewnie taka opcja się znajdzie po roocie). Jedyne co Ci zostaje to klikanie tego kwadracika. Jeszcze można spróbować odpalić opcje programisty i ograniczyć ilość aplikacji w tle.

W internecie jest instrukcja jak się wchodzi w menu programisty. Trzeba kilka razy kliknąć w pole dostępne w ustawienia > informacje o telefonie > wersja oprogramowania > numer kompilacji czy coś podobnego. Może tak Ci się uda.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bartekc00, czyli pozostaje ręczne przenoszenie każdej zainstalowanej aplikacji na kartę SD? Bo widziałem, że w ustawieniach aplikacji jest do tego odpowiedni przycisk, ale nie wiem, czy to się sprawdza w przypadku każdej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@Charlie Sorrow

Nie działa to w każdej, ze względu na to, że autorzy aplikacji nie zawsze dają taką możliwość. Druga sprawa - nawet jeśli dają to nie przeniesiesz całej aplikacji na kartę. Część zostanie w pamięci wew., część na karcie SD.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@bartekc00

1. Generalnie się zgadza. Root+link2sd plus. Lg chyba w żadnym sprzęcie z 6.0 nie włożyło tej opcji.

@@Charlie Sorrow

2. ◀ nie oznacza, że jej nie zamknąłeś; ⬛ nie oznacza, że pracuje. Advanced task killer (nie używaj opcji auto, TYLKO ręcznie) - zamknij apkę - będzie w "ostatnie ⬛" - po restarcie też. Zbytnio się tym nie przejmuj.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiepsko, 3GB wolnej pamięci wewnętrznej to niewiele, a karta pamięci w takim przypadku staje się co najmniej w połowie bezużyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Charlie Sorrow

1) Wystarczy root i odrobina chęci, a życie staje się łatwiejsze. :)

2) Nie wiem czy w 5.X+ jest nadal ta opcja, ale u mnie na nieco starszym systemie istnieje taka funkcja w ustawieniach programistycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kamil79123, ja dopiero wczoraj przesiadłem się na Androida pierwszy raz w życiu i zwyczajnie boję się robić coś takiego. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do odważnych świat należy. Bez root'a ani rusz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kamil79123, w jaki sposób to zrobić? Jakaś instrukcja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi