Skocz do zawartości
Charlie Sorrow

LG Magna - Pytania nowego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to działanie spowoduje utratę gwarancji? Telefon nabyłem w jednym z elektromarketów, nie u operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArEk335

@@Charlie Sorrow

Tak root powoduje utratę gwarancji ale wystarczy wgrać na nowo soft przez Flashtool z opcją CSE Flash i po rocie nie ma ani śladu i dalej masz gwarancje.

Lub z poziomu aplikacji SuperSU wykonać pełny unroot ale lepiej wgrać czysty soft dla pewności w razie potrzeby oddania na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może lepiej poczekać na aktualizację do Marshmallow? Bo widzę, że taka jest oczekiwana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ArEk335

@@Charlie Sorrow

Jak dla mnie ten cały Marshmallow na telefonach od LG które mają 1GB ramu to nie wypał pod względem zarządzaniem ram i nic nowego nie wprowadza a dodatkowo można zapomnieć o rocie jeżeli ktoś będzie chciał mieć (Przynajmniej na razie nikt nie udostępnił metody na roota na 6.0 w LG)

Skąd taka opinia ? Ponieważ miałem wgrany oficjalną M-ke na LG G4 Stylus i nie przypadł mi do gustu i wróciłem na 5.0.2.

Lepiej było by gdyby LG dla telefonów z 1GB ram wypuściło androida 5.1.1 zamiast od razu 6.0 byłby bardziej funkcjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolałbym 4.1 z rootem niż 6.0 bez root'a.

Teoretycznie posiadanie root'a unieważnia gwarancję chwilowo, czyli dopóki się go nie pozbędziesz i nie usuniesz śladów po nim.

Ale z własnego doświadczenia wiem, że serwisy z przymrużeniem na to patrzą, bo mi nawet z custom romem przyjęli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś w Centrum aktualizacji -> Aktualizacja oprogramowania wyskoczyła mi aktualizacja nr V10d-FEB-17-2016 (332,95 MB). Czy to już, sądząc po rozmiarze, aktualizacja do Marshmallow, czy tylko jakieś poprawki do Lollipopa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro Moderator zrobił z tego wątku zbiorczy dla modelu LG Magna, to pozwolę sobie zapytać o inną rzecz. Chciałbym, aby dla każdej aplikacji można było ustawić inny dźwięk powiadomienia. W ustawieniach niektórych aplikacji, typu Facebook czy Messenger, można ustawić indywidualny dźwięk powiadomienia. Niestety, aplikacje takie jak np. Instagram czy RSO takiej opcji już nie mają i korzystają one jedynie z domyślnego dźwięku powiadomienia. Im więcej takich aplikacji, tym bardziej zaczyna się mylić, z której apki przyszło powiadomienie. Wygrzebałem gdzieś aplikację MegaSound Beta. Niestety, czasem zawodzi i bywa, że powiadomienie z ustawionej aplikacji nie wyda żadnego dźwięku, albo wyda dźwięk domyślny. Czy istnieje coś bardziej dopracowanego pod tym kątem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kamil79123, udało mi się zrootować telefon przy pomocy KingRoot. Co teraz powinienem zrobić, by aplikacje ze sklepu Google instalowały mi się na karcie pamięci, a nie w pamięci wewnętrznej telefonu? Bo nadal się tam instalują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi