Skocz do zawartości
szaroczek

Całościowa migracja z jednego urządzenia na drugie, ale identyczne.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam taką kwestię do rozwiązania. Mam telefon jak w temacie, Samsung Galaxy S2 chyba bez NFC (w każdym razie nigdy tego nie używałem i nie napotkałem na nic podobnego), nie wiem także jak z tym Wifi Direct - po prostu również nie wiem, co to jest i jak to sprawdzić, czy to mam. Otóż ten telefon spadł i, pomimo pancernej obudowy i folii na wyświetlaczu (niestety, poza tym, że była matowa, nie była ona niestety hartowana, czy coś w tym rodzaju), pękł ekran w taki sposób, że przestał on działać. Telefon sam natomiast chyba działa, bo budziki się włączają i możan przenosić dane przy użyciu Samsunga Kies. Naprawa ekranu okazała się niemal tak kosztowna, jak cały drugi sprawny używany telefon, w związku z czym kupiłem po prostu drugi IDENTYCZNY Galaxy s2. Mam pytanie, czy istnieje jakaś aplikacja mobilna lub na PC przy pomocy której mógłbym po prostu dokonać migracji z jednego do drugiego, ale taka, która by przeniosła dosłownie WSZYSTKO, z programami i czym tam tylko jeszcze włącznie tak, żeby jeden telefon stał się dokładną kopią (klonem) drugieg? Kombinuję sobie w swoim łbie, że teoretycznie powinno to chyba być możliwe tym bardziej, że chodzi o przeniesienie pomiędzy nie podobnymi lecz IDENTYCZNYMI telefonami. Ten Samsung Kies podobno nie jest do tego najlepszy, a z opisu działania "Samsung Smart Switch Mobile" wnioskuję, że dla tej generacji telefonów, bez NFC i Wifi Direct, nie będzie on także dla mnie pożyteczny. Czy jest zatem jakiś inny sposób? Pozdrawaim i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez deus
    Sprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Dziękuję za ten wątek; już go studiuję. Łatwo nie będzie bo piszą tam o rzeczach, których nie rozumiem i o których nie mam pojęcia co z nimi robić, jak na przykład "root"... Doczytam do końca i może zadam pomocnicze pytania... ;-)

[Dodano: 15 kwiecień 2016 - 09:45]

Z podsuniętego mi wątku na razie wynika dla mnie jedna oczywista i prosta rzecz: najlepiej byłoby użyć tego "Smart Switch'a", który rzekomo przywróci wszystko, nawet układ ikon na pulpicie, wszystkie pliki, no i pewnie też wszystkie zainstalowane aplikacje. Stąd następujące pytanie: Czy NA PEWNO nie mogę go użyć do starego, zasłużonego (i podobno kultowego ;) ) Galaxy s2, bez NFC i Wifi direct? Może za pośrednictwem zwykłego Wifi lub kabli i PC'a jest to jakoś możliwe...? 

Edytowane przez szaroczek
    Nie cytujemy całego poprzedniego postu. Wystarczy @up.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z opisu apikacji wynika że możesz.

Urządzenia obsługiwane - od galaxy s2. Nie potrzeba do tego też roota (to dla urządzeń inne niż samsung) nfc i wifi direct.

NFC i direct pojawiło się dopiero w galaxy s2plus.

Za pomocą wifi powinno się udać.

Więc próbój

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę się za robotę! Mam nadzieję, że nie będąc techie jakoś sobie poradzę :unsure: . Jeśli jednak macie jakieś praktyczne sugestie co do tej procedury, które mogą mi oszczędzić banalnych i niepotrzebnych błędów - będę wdzięczny. ;)

Nie znam stanu software'u w tym nowytm urządzeniu. Czy nie byłoby wskazana zainstalować nowego, aktualnego, czystego Androida przed tą migracją, czy to nie ma znaczenia? Co sądzicie?

[Dodano: 16 kwiecień 2016 - 08:49]
    I jeszcze jedna kwestia: Na stronie Samsunga z której ściąga się "Smart Switch'a" jest informacja, że trzeba ściągnąć dwie wersja:
    1. Samsung Smart Switch Mobile App, oraz
    2. Samsung Smart Switch for PCz
    Z tego wynika, że aby zrobić pełną migrację należy tą aplikację zainstalować zarówno na PC'cie, jak i w telefonie. Teraz jest pytanie, czy chodzi o telefon Z KTÓREGO chcę przerzucić wszystko na drugi, czy chodzi o telefon DOCELOWY, bo z opisu na wspomnianej stronie nie można tego się dowiedzieć. Chodzi o to, że jeśli mam tego Smarta zainstalować na telefonie Z KTÓREGO chcę migrować do innego, to w moim przypadku jest to niemożliwe, bo on po prostu nie dział (jak wspomniałem ekran jest uszkodzony). I co wtedy?

Edytowane przez deus
    Połączone posty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

A czy nie lepiej było by użyć Samsung Kies. Robi kopie wszystkiego sms,kontakty,różne pliki ustawienia telefonu itp.

Tylko musz mieć zwykłego Kies'a bo są dwa rodzaje. Kies zwykły jest dla starszych telefonów takich jak Twój a Kies 3 do nowszych.

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez Draco73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie! Już to zrobiłem. Czatowałem w międzyczasie z Samsungiem w USA i powieddzieli mi, że ten "Smart Switch" jednak nie pójdzie z tym Galaxy 2. Więc zrobiłem właśnie tak, jak mówisz. Jedynie to, że aplikacji, budzików i innych ustawień "Kies" nie przenosi, ale wygląda na to, że z tą generacją urządzenia po prostu nie można mieć wszystkiego... ;-) W każdym razie dziąkuję Wszystkim za pomoc i rady. Pozdrawiam

P.S.

Ale mam jeszcze taką kwestię. Używany Galaxy s2, który kupiłem w miejsce tego potłuczonego, jest z sieci "T-mobile", czy coś takiego. A ja chciałbym przeistalować Androida do wersji czystej. Czy to skomplikowane? Nie będąc zaawansowany w kwestiach oprogramowania czy dam radę sam to zrobić? Czy jest do tego jakaś zwięzła, zrozumiała, a zarazem kompletna instrukcja...?

Edytowane przez szaroczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@szaroczek

Instrukcja dla S4, ale jest analogicznie w przypadku każdego Samsunga.

Pamiętaj, by na stronie sammobile: http://www.sammobile.com/firmwares/ wpisać odpowiednią nazwę urządzenia np. I9100 (w zależności od posiadanej wersji).

Opcjonalnie szybszym źródłem będzie samfirm: http://forum.android.com.pl/topic/247616-samfirm-narz%C4%99dzie-do-pobierania-rom%C3%B3w/

Uwaga:
    Jeżeli będą występować jakiekolwiek problemy z telefonem np zawieszanie się, niestabilna praca należy przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.
    Wchodzimy w USTAWIENIA/KONTA/BACKUP i ZEROWANIE/USTAWIENIA FABRYCZNE.
    lub
    Wylączamy telefon przytrzymujemy vol up+home+power, telefon wejdzie w stockowe recovery 3e - przyciskiem vol up/down zaznaczamy opcje wipedata/factory reset i zatwierdzamy przyciskiem power. Nastepnie przyciskiem vol up/down zaznaczamy YES i zatwierdzamy przyciskiem power. Telefon przywróci ustawienia fabryczne.

Edytowane przez deus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że w tym drugim linku jest jakiś program do ściągania tych firmware'ów. Ale jak to krok po kroku robić, bo nie mam pojęcia...? Czy jest dostępna gdzieś jakaś instrukcja dla początkujących...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@szaroczek

Jak wejdziesz w linki to jest szczegółowa instrukcja.

Dalsze pytania musisz zadawać w odpowiednim dziale, bo tutaj zajmujemy się ogólnymi sprawami związanymi z Androidem.

Ciągnąc temat dalej wchodzimy już w sprawy dedykowane danemu urządzeniu :)

//Wybacz, mój błąd. Nie podałem Ci linku :E  Łap! http://forum.android.com.pl/topic/104714-wgrywanie-rom%C3%B3w-samsunga-za-pomoc%C4%85-odina/

pamiętaj o odpowiednim romie :)

Edytowane przez deus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi