Skocz do zawartości
semplice5

Brak polskich znaków w systemie oraz plikach.

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich, to moj pierwszy post na forum. Przesiadlem sie dziś na Honora po wielu latach spędzonych na wysluzonym Galaxy S2 Plus (wlasciwie jedynym powodem byl brak LTE). Moje glowne pytanie dotyczy polskich znakow. Nie chodzi o klawiature czy smsy, bo o tym juz czytalem. Chodzi mi o brak polskich znakow w plikach - np nazwach utworow. Zamiast tego mam chinskie znaczki co wyglada dosyc kiepsko. Przegladalem opcje pobieznie i nie znalazlem nic co rozwiaze moj problem.

Pozdrawiam, Marcin

Edytowane przez Araa
    Poprawiam nazwę tematu, następnym razem proszę jak najdokładniej opisać problem. Proszę pamiętać jeden problem jeden temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@semplice5 jak dla mnie proste rozwiązanie to zmiana romu na europejski :) Napisz jeszcze z skąd masz tel i czy system już był czy instalowałeś jakiś sam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon zakupiony w sklepie w Lodzi. Jak wspomnialem brak znakow wystepuje w nazwach plikow, niektorych pewnie zalezy to od kodowania. Po grzebaniu w ustawieniach zamiast chinskich znaczkow mam inne, ale dalej nie takie jak powinienem miec. Co do romu to jest raczej europejski, chociaz nie wiem jak to sprawdzic. Kolejna rzecza jest brak aktualizacji do androida 6.0 ktora podobno jest juz dostepna. W zalaczniku zdjecie z problemem o ktorym mowie.

post-407229-0-87235000-1461584517_thumb.png

Edytowane przez mobopx
    Zdjęcia, screeny oraz filmy umieszczamy w spoiler. (pkt 4.11 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kac222

Podaj Numer modelu.

Wejdź w Ustawienia / Informacje o telefonie /Numer modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@@semplice5

Czy nazwa piosenki wyświetla się poprawnie w Windows? Zmień ponownie nazwę pliku mp3.

Na komputer z Windowsem polecam mp3tag.

Odtwarzacz nie czyta poprawnie kodowania którego użyto do zapisu tytułu, lub nastąpiło jego przekłamanie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez dapik1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na windowsie czy na moim poprzednim wszystko wyswietlalo sie ok. Jesli to problemy z kodowaniem samego pliku i nic na to nie poradze grzebiac w ustawieniach, to jakos ten fakt przeboleje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może kwestia odtwarzacza? Spróbuj na power AMP. Ja takich problemów nie uświadczyłem na obu odtwarzaczach.

Spróbuj może jednak wrzucić na nowo system?

Edytowane przez energia04

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@@semplice5

1) W telefonie użyj programu do przeglądania plików, zmień mu nazwę . Sprawdź co się stanie.

Używałem kiedyś programu do edycji metadanych na telefonie ale nie byłem zadowolony z jego pracy.

2) Spróbuj  skopiować ten plik ze złą nazwą na komputer.

Użyj programu do edycji metadanych w plikach , może być ten o którym wspomniałem, ale można też użyć WinAmpa, Windows Media Playera czy też Aimp'a , praktycznie każdy odtwarzacz mp3 pozwala na taką zabawę.

Nie mam pewności czy z poziomu Windowsa zmienisz te dane, nazwę pliku na pewno ale czy sam Windows pozwala na głębszą ingerencję -- nie wiem ?

Osobiście korzystam z mp3tag'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi