Skocz do zawartości
Wonski80

Galaxy S6 Edge - Dyskusje na temat czasu pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Votius

@dest Sam telefon kupiłem od kogoś innego lecz jest na gwarancji do końca tego roku ale nie wyślę, ponieważ jest lekkie pęknięcie na dotyku więc odrazu odrzucą propozycje wymiany czegokolwiek. Z telefonem kompletnie nic się nie dzieje, ani się nie resetuje, wszystko działa bez problemowo, nie grzeje się. Nie był nigdy rozbierany. Sam jestem monterem-elektronikiem i z wierzchu można ocenić, że telefon nie był nigdy rozbierany tylna klapka jest nieruszana. Chyba, że był zalany i jakaś śniedź gdzieś tam siedzi ale w to wątpię, gdyż nic innego na to nie wskazuję. Po prostu muszę dorwać orginalną baterię i wymienić.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz telefon na gwarancji i nie chcesz wysłać? Oczadziałeś? Jeśli pęknięcie będzie dyskwalifikować do wymiany baterii (w co wątpię) to zapłacisz najwyżej za wysyłkę. 

Nie kumam takich ludzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tool

Miałem telefon przez ponad rok z dystrybucji Plusa. W ostatnich tygodniach bateria przez noc (8h) spadała o 20% - 30% (bez włączonego transferu danych i WiFi). Telefon miał wipe etc - nic nie drenowało baterii. 

Problem baterii nie dotyczył tylko mnie, ale i kilka osób z mojej pracy (dostaliśmy je jako telefony służbowe, wszystkie nówki). Telefon naładowany w 100% nie wytrzymał na Janosiku przy ciemnym ekranie 2h jazdy.

Generalnie bateria po roku to dno na 6 z 9 telefonów które dostaliśmy. 

LG G3 które ma ponad 2 lata lepiej trzyma niż roczny S6 Edge. Dodam tylko że telefon nie był przesadnie tyrany i ładowany 5 razy dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć i czołem!

Mam problem z baterią, trzyma maksymalnie 4/5 godzin, telefon ładuję średnio 3 razy na dzień co jest... irytujące.

Myślałem, że sama bateria po prostu padła - wymieniłem - problem jest ten sam.

W takim razie pozostaje kwestia ROMu, który prawdopodobnie zżera mi całą baterię. 

Nie wiem gdzie kompletnie szukać informacji odnośnie upgrade / zmiany ROMu.

Dodam, że telefon był flashowany i coś tam kieeeeeedyś było ładowane.

Aktualnie posiadam 6.0.1, G925FXXU3COI9. Pamiętam, że flasha cofałem (poprzez jakiś tam customowy program z poziomu androida) by móc korzystać z bankowych apek.

Z tego co się nie mylę ostatnio wyszło 7.0.

Co muszę zrobić i jakie warunki spełnic by owy ROM zainstalować?

Aktualnie ściągam >>link<<

Jest to dobre? Jak to poprawnie zainstalować w mojej sytuacji?

Dzięki wielkie za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jest dokładnie opisane w dziale romy i modyfikacje, temat debrandowanie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi