Skocz do zawartości
Charles Rubiks

Nie działa poprawnie GPS w LG G4c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pobrałem na mojego G4c kilka nawigacji TomTom GO, AutoMapa i Navitel. Otóż mam problem gdy chciałem pojechać gdzieś to włączyłem najpierw mapy Google, włączyłem GPS i i transmisje danych i pojawił się problem. Otóż gdy ja byłem na jednej ulicy na mapie wyświetliło mi się że jestem na ulicy oddalonej 3 km dalej. Potem pobrałem TomTom GO i zainstalowałem mapeę Polski. Włączyłem GPS (ta apka ładnie się prezentuje) i myślałem że będzie wszystko ok, ale nie. Tym razem nawet gdy włączyłem transmisje danych tomtom go nie mógł nawiązać połączeni z satelitami więc następna klapa. Pobrałem navitelea. Navitel działał bez transmisji danych ale pokazywał mnie na ulicy już trochę bliżej mnie ale wraz dalej niż 1KM.  Pobrałem autoMape i pokazywała mnie około 300 metrów dalej niż w miejscu co byłem. Czy to wina mojego GPS w telefonie?  z góry wielkie dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lekkir

Nie wiem jak w G4c ale z mojego doświadczenia LG ogólnie nie przykłada się do GPS (bardzo długo łapią fixa, gubią sygnał, "myszkują" itd.) Na codzień korzystam z GPS i specjalnie do tego celu mam telefon - ostatnio LG G2 mini i to był najsłabszy eldżik pod tym względem. Zmieniłem na Samsunga Core Prime i jest bajka (ogólnie Samsungi ładnie z GPS sobie radzą) - WAZE czyli navi z której korzystam w końcu zachowuje się normalnie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrzyłem na zagranicznych stronach i piszą że po odesłaniu na gwarancje wszystko działa

[Dodano: 16 kwiecień 2016 - 19:26]

Pewnie będe musiał kupić nawigacje bo telefonu nie będę zmieniał zastanawiam się nad 

Nawigacja MIO Spirit 7500 PL

[Dodano: 16 kwiecień 2016 - 19:28]

A jest taka apka aby np. z samsunga udostępniuać GPS? Bo mam kilka samsungów jak by były większe to bym korzystał jak z nawigacji a mają coś około 3cali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lekkir

Osobiście nie kupiłbym urządzenia GPS gdyż praktycznie jesteś ograniczony do kilku programów nawigacyjnych a za w miarę dobre urządzenie trzeba dać min 400 zł. Lepiej kupić Androida, kupić jakiś starter, kupić pakiet 300-500MB koszt od 3-5 zł / m-c, pobrać z marketu Yanosika, Waze, GMaps lub coś podobnego za co nie trzeba płacić i nie dość że się ma bardzo dobrą navigację to jeszcze z traffic'em i antyradarem...

Ale to jest tylko moje zdanie :)

Udostępnianie GPS - szukaj thetering GPS

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lekkir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

A po co ciągle włączasz i wyłączasz GPS? Niech będzie cały czas włączony. To nic nie kosztuje. Łapanie fixa nie ma też nic wspólnego z transmisją danych. Transmisja danych jest tylko po to, żeby ci pokazał na ekranie mapę, którą pobiera przez Internet. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja dziś na zewnątrz położyłem telefon i 1godzine leżał ani troche nie ruszany z właczonym tomtomem i nie znalazł ani jednego satelity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

No to moduł GPS nie działa tak jak powinien. Serwis. 

Zainstaluj jeszcze darmową aplikację GPS Test i sprawdź czy łapie fixa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG nie łapie nic nawet na zewnątrz a wziełem samsunga galaxy y i w domu złapało 13stelit. Teraz tylko jakaś apka do udostępniania GPS przez BT i ok.

[Dodano: 17 kwiecień 2016 - 11:29]

Dziś jade do Wawy to sprawdze czy tak będzie działać

[Dodano: 17 kwiecień 2016 - 11:46]

Jaką bezpłatną apke polecacie do udost€pniania? 1 apke trzeba mieć na jednym i drugim telefonie?

[Dodano: 17 kwiecień 2016 - 11:50]

Wogóle G4c nie łapie fixa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi