Skocz do zawartości
manjushri

Skarga za ograniczanie dostępu do android marketu (wiem wredny jestem..)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś już w ten sposób próbował odblokować z Polski możliwość sprzedawania aplikacji na markecie, i szczerze mówiąc wątpie czy to coś da, ale jak sprubuje, to przecież nie naślą na mnie wściekłych ninja.

Więc wysłałem skargę na Google do UOiK za limitowanie dostępu do marketu w Polsce. O sprzedaż appów chodzi. Jakiś pretekst być musi, więc niech będzie ograniczanie konkurencji, ograniczanie swobody działalności gospodarczej, jada jada.. co tam jeszcze wymyśliłem, aa, nadużywanie monopolistycznej pozycji.

Ja wiem, że stawia mnie to w roli ich najbardziej upierdliwego klienta wszechczasów, ale come on, to że XXI wieku dev z jakiejś maleńkiej Irlandii może sprzedawać appy dla, nie wiem.. powiedzmy +100 mln użytkowników na całym świecie (z tego ze 30-40 mln w UE?), a dev z Polski nawet we własnym kraju nie może... najwyraźniej zulusów mają głęboko w poważaniu.

Po paru dniach przyszła odpowiedź z UOiK, że sprawa jest, ale dotyczy kilku krajów EU, więc z tym do Komisji Europejskiej. Proszę bardzo, przetłumaczyłem na angielski, i idąc tropem dobrego czarnego PRu, oczywiście jakże nie nazwać Google złą <amerykańską> korporacją :D

Wiadomo, jankesów kochają w Brukseli.

I szczerze, nie żebym coś miał do Google, zawsze byłem happy userem, jak można ich nie lubić gdy prawie wszystko dają za darmo i przyzwoite.. Ot, firma, która po prostu prowadzi biznes i jest w tym dobra.

Ale to jest bardzo, bardzo nie fajne, to co wyrabia się z marketem od lat już.

I kompletnie bezsensowne ekonomicznie i taktycznie. Strata ludzi na rzecz wyznawców wielkiego jabola.

Anyway, dość gorzkich żali. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem cały twój post dwa razy i jakoś nie mogę się doszukać co oni (Google) Ci zrobili. Napisałeś skarge - fajnie, ale może napisz konkretnie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przeczytałem cały twój post dwa razy i jakoś nie mogę się doszukać co oni (Google) Ci zrobili. Napisałeś skarge - fajnie, ale może napisz konkretnie dlaczego?

Chodzi o sprzedawanie aplikacji, dla dobrego programisty jest to ogromny problem niczym nieuzasadniony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak szczota powiedział, po prostu nie podoba mi się to że na oficjalnych stronach marketu wisi od 2 lat memo że 'ciężko pracują nad tym żeby umożliwić pełen dostęp do marketu w większej ilości krajów'.. i nic.

I tak jak wcześniej powiedziałem - >mi< oni nic nie zrobili, ich biznes, ich sprawa, ich zasady, formalnie rzecz biorąc, powiedziałbym że >najprawdopobobniej< nikt nic im nie może kazać ani zabronić. I z tym najprawdopodobniej, mam tylko nadzieję że gdzieś po drodze nacięli się na jakiś przepis prawa UE który by ich zmusił do otwarcia marketu szerzej.

Bo na to wygląda, że to nie żadne przeszkody im wzbraniają, tylko im się po prostu nie chce. A mi się chce z kolei. Ot, patowa sytuacja. Powód żeby iść na noże, pff.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi