Skocz do zawartości
artureklbk

Bateria szybko pada, komunikat o brak sim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od dwóch tygodni użytkuje s4. Telefon wymieniłem przez olx za swoją lumie. Telefon nie jest już objęty gwarancją. Opiszę wszystkie problemy, bo nie wiem czy nie są one ze sobą związane. Mianowicie:

Wymieniłem baterię na nową, bo wytrzymywał ok 6 godzin z bardzo umiarkowanym użytkowaniem( parę SMS, kilka minut rozmów i Internetu). Po wymianie baterii wszystko bez zmian. Nowa i Stara bateria po ładowaniu do 100% pokazywały szacowany czas pracy na 10h 36min. Było tak na stocku 5.0.1. Postanowiłem wgrać cm13, jednak jest bez zmian. Dodatkowo, poniżej 50% baterii, telefon potrafi w kieszeni się nagle rozładować (wczoraj wychodząc z domu miałem 40%, po 10 min było już 20%. Chciałem wykonać krótki telefon i po minucie telefon sam się wyłączył, i udało się go włączyć dopiero po kilku minutach ładowania, bo jakby brakowało energii na uruchomienie).

Podczas przeglądania Internetu w ciągu 30 min tracę ok. 50% baterii.

Dodatkowym problemem jest komunikat o braku karty sim. Dzieje się tak kilka razy dziennie. Czuć również nagłe wzrosty temperatury.

Proszę o porady co powinienem zrobić. Czy wgrać stocka 4.4. Lub 5? Czy zostać na cm13, i wykonać wszystkie wipe'y kilka razy? Karta sim była wymieniona już kilka dni temu. Poprzedni właściciel twierdził, że wszystko działa i bateria po całym dniu i 2 godzinach Internetu wieczorem ma 30%. Z tego co czytałem na forach byłoby to możliwe, ale nie wiem, czy poprzedni właściciel trochę nie kolorował. Z góry przepraszam, że zakładam nowy temat, ale problem jest złożony i nie mogłem znaleźć dokładnie takiego wątku. Pozdrawiam i proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibdor

Ja wgrałbym stock-a i zobaczył przy ustawieniach fabrycznych jak działa tel..z kartą sim to różnie -może być uszkodzone gniazdo ale może CM13 ponoć są problemy z nim....działa nieprawowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Wygrałem ostatnio stocka najnowszego i po kilku cyklach ładowania bateria przy umiarkowanym użytkowaniu wytrzymuje ok 10h (kilkanaście SMS, kilkanaście minut Internetu i fb). Więc jest już trochę lepiej. Może po lumii, która wytrzymywala bez problemu cały dzień jestem trochę wybredny. Trudno.

A co do karty sim: przed wczoraj już chciałem napisać tu, że po wydaniu stocka problem ustąpił. Niestety, znów pojawiły się komunikaty o braku sim. Na szczęście na razie występują rzadko, późnym popołudniem kilka razy pod rząd. Próbowałem różnych opcji, tzn roaming włączony, wyłączony. Spróbuję jeszcze wyłączyć lte, ale tego próbowałem juz na cm13, więc nie licze, że to coś da. A może ktoś ma również problem z siecią w PLAY? może to problem i operatora?

Ostatnio zauważyłem minimalne pęknięcie plastikowego korpusu niedaleko śrubki, po prawej od slotu s im. Nie wyglada to groźnie, ale trochę sie obawiam, że tam leży problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi