Skocz do zawartości
Sesjusz

Android N i zawieszanie przy uruchomieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mój nexus 9 LTE 32GB zaczął zamulać. Wyczytałem wczoraj że jest beta dość stabilna i po przystąpieniu do programu beta testerów urządzenie samo pobierze aktualizację do androida N bez tracenia zawartości w urządzeniu. Co więcej filmy na YT zachęcały dośc mocno do update'u. Pomyślałem - ekstra - i tak mi nie śmiga szczególnie szybko nexus 9. Zarejestrowałem się do programu beta, po 20 sekundach wyskoczyła na nexus 9 informacja o 1,1 GB update do wersji Android N. Zgodziłem się, pobrał plik, zweryfikował, zresetował urządzenie w celu instalacji. I ... koniec. Podczas uruchamiania widze biały napis "Google" i wisi godzinami po każdym resecie. Mogę wejść w menu i przywracać ustawienia fabryczbe przykałdowo. Nie próbowałem gdyż wolałbym nie trać danych z dysku. 

Z uwagi, że nie mam czasu na androidowe onanizowanie wiec nie znam sztuczek i kruczków softwareowych, mam pytania do biegłych w temacie forumowiczów:

1. Da radę w tym przypadku jakoś uruchomić Androida N bez utraty danych ?

2. Da radę zgrać dane z dysku nexusa zanim je stracę ? (taaak, nie zrobiłem backupu, zaufałem wersji beta :) ).  Po podłączeniu po USB nie znajduje mi nexusa komputer.

3. Jeżeli zrobię factory reset i android mimo to nie uruchomi się to jak załadować mu obraz Androida N skoro komputer nie widzi urządzenia w trybie dysku ? Jest jakiś programik, trzymam przyciski na androidzie, podłączam urządzenie pod USB i ten programik widzi nexusa i zaczyna uploadować OTA, robiłem to wieki temu, może coś się zmieniło. Podpowiedzi potrzebuję.

4. Jeśli wgram OTA androida N beta i wystartuje, to czy przysługują mu aktualizacje google, takie że nexus sam je pobierze, w tym wersja pełna wersje androida N ? Coś mi się obiło o uszy w necie, że nie. Tak więc w takim przypadku bym nie widział sensu ładowania znów androida N, lepiej ponownie wgrać 6.0.1 i czekać na aktualizacje googlowe.

Co poradzicie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawowe pytanie: Masz odblokowany bootloader? Bo jak nie to nie bardzo można coś zdziałać bez utraty danych. Jeżeli jednak tak, to wystarczy że przez fastboot wgrasz obrazy od google'a OPRÓCZ userdata.img (zadziała jak ota i wszystko zostanie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M4asas

Wgraj starszy system. To samo co mówil użytkownik forum @@Lawstorant.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi