Skocz do zawartości
otton250

Llama i transfer danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy u was też llama nie może włączyć/wyłączyć transferu danych? Wszystkie inne funkcje działają. Mam stock 6.0 bez roota.

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, ostatnia aktualizacja była już dawno temu, a sama aplikacja wygląda jak początki #HOLOYOLO. Pewnie zmieniło się API.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie dobrze- lubiłem llame. Są jakieś alternatywy? Chodzi mi o to aby przełączał mi się jak jestem w domu to na Wi-Fi i wyłączał transfer danych itd. Poza domem odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Przecież jak łączy się z wifi to nie korzysta z transferu danych? Jaki to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby prądu nie żarło. Mam lekka obsesję na punkcie poziomu baterii- 50% to dla mnie stan zagrożenia - nie oceniajcie mnie.

A ten tasker w jaki sposób lokalizuje telefon? Też za pomocą nadajników czy GPS? Używał go ktoś? Bo jeśli nie drenuje to bateri i dobrze działa na MM do go kupię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

@@otton250 ale to nie ma sensu, kiedy ten prąd ma być "zżerany"? Jak masz włączony transfer danych i połączysz się z wifi to przecież nie korzysta wtedy z danych komórkowych. Wyłączanie tego nie ma kompletnie żadnego sensu, paradoksalnie to może zwiększać zużycie energii. Chyba, że chodzi Ci o włączenie wifi w domu. Jednak to też moim zdaniem jest kompletnie bezsensu. Wifi jeśli nie jest połączone zużywa tyle prądu co nic. Natomiast używanie specjalnej aplikacji do tego, żeby wykrywała kiedy znajdziesz się w pobliżu domu i włączy wifi (i wyłączy dane komórkowe nie wiem po co) na pewno zużyje Ci więcej energii niż wifi w stanie czuwania. Sprawdź to sobie.

Tasker lokalizuje i po nadajnikach i po gsm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

@@otton250

Zobacz sobie Smart Radio z modułu GravityBox, Intelli3G, lub Smart Network.

Może znajdziesz alternatywę na to czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Codziennie człowiek uczy się czegoś nowego. Widać żyłem w nieświadomości. Sprawdzenie to w praktyce ale apki które pisaliście przetestuje. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

@@otton250 ja wieki temu z uparciem maniaka walczyłem również o baterię. Używałem m.in. taskera do tego żeby przełączał mnie na 2g kiedy mam wyłączony ekran itp. (miałem wtedy mnóstwo "oszczędnych" profili w taskerze). W pewnym momencie trochę poczytałem tu i tam i zrobiłem test. Wszystkie "energooszczędne" funkcje wyłączyłem, wifi, gps, dane i inne zostawiłem włączone... i po kilku dniach stwierdziłem, że nie widzę żadnej różnicy. Chodzi mi o takie zwykłe odczucie z użytkowania, być może jakbym robił jakieś superdokładne pomiary to by wyszło, że oszczędziłem 1% na godzinę np. I tyle. W tej chwili w telefonie mam odpalone wszystko co się da, łącznie z google now i historią lokalizacji (mam to w d... niech google sobie wie gdzie jestem :D ) i bateria trzyma mi tyle ile trzymała wcześniej, a telefon nie jest "wykastrowany" z większości swoich zalet i udogodnień. Nie chcę Cię na siłę przekonywać, przekonaj się sam. Powłączaj wszystko co zazwyczaj wyłączasz, korzystaj z telefonu tak jak korzystałeś do tej pory i oceń to sam. Moim zdaniem, a przebrnąłem już przez kilka telefonów, największym zjadaczem baterii jest ekran, internet mobilny, chrome i źle napisane aplikacje. Pozostałe rzeczy (wifi, gps, i in.) mają marginalne znaczenie. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Spróbujemy. Zobaczymy jak to w praktyce wychodzi. Wstrzymam się wówczas z zakupem taskera. Thx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi